Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas ekspozīcija guvusi izcilus panākumus EKSPERIMENTA! Tallinā

Autors: IK informācija @ 24.10.2014

Latvijas ekspozīcija guvusi izcilus panākumus EKSPERIMENTA! Tallinā
Foto: Reinis Oliņš

Vakar, 23. oktobrī, Tallinā atklāta starptautiskā jauniešu laikmetīgās mākslas triennāle EKSPERIMENTA!. Latvijas ekspozīcija atzīta kā izcilākā ar spēcīgu vēstījumu un lielisku kuratora darbu. Arī galveno individuālo apbalvojumu ieguvušas Latvijas pārstāves – Ieva Karpova un Renāte Berķe no Madonas Mākslas skolas, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Latviju starptautiskajā izstādē pārstāv 13 darbi, kuru autori ir 26 jaunieši no Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolām un mākslas vidusskolām. Latvijas ekspozīcijas tēma „Robežas un robežsituācijas” ir reizē plaša un dod ierosmi runāt par aktuālām globālām problēmām, taču ļauj skart arī personiskus aspektus, kas interesē jaunos māksliniekus.

„Skolēni no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas izveidojuši interaktīvu mirdzošu koku. Gundegas darinātais Varas cimds liek darboties skaņai, gaismai, vibrācijām, vējam. Ievas un Renātes pētījumos vasaras garumā var izsekot materiālu pārvērtībām, iedarbojoties lietum, saulei, augsnei. Iemetot monētu, Spaisa „automāts”, ko uzmeistarojuši Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi, piedāvās izmēģināt, kas notiek, izvēloties legālās narkotikas,” par Latvijas jauno mākslinieku spilgtākajiem darbiem stāsta Latvijas ekspozīcijas kuratore Ilze Kupča.

Izstādē EKSPERIMENTA!, kas notiek Svētās Katrīnas baznīcā un viduslaiku ēkā Hopnera namā, piedalās 14 līdz 19 gadus veci jaunie mākslinieki no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Krievijas, Vācijas, Slovēnijas, Portugāles, Turcijas, Dienvidkorejas, Kanādas un Brazīlijas. Gandrīz 800 gadus vecā baznīca kā vieta, kur jaunieši laikmetīgās mākslas darbos pauž šodienai aktuālās tēmas, ir drosmīgs izaicinājums izstādes norises vietai. Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim.

Šogad triennāles EKSPERIMENTA! tēma ir „Zinātne un māksla”. Tās rīkotāji vēlējušies iedrošināt jauniešus un viņu skolotājus dažādās valstīs apgūt un interpretēt pasauli caur zinātnes prizmu.

Lai rosinātu nozīmīgas pārmaiņas mākslas izglītībā, 24. un 25. oktobrī Tallinā notiek arī mākslas izglītības konference, kuras saturs būs vērsts uz starpdisciplināru tēmu zinātnes un mākslas izglītības saturā meklēšanu.

EKSPERIMENTA! ir unikāls starptautisks jauniešu laikmetīgās mākslas pasākums, kura mērķis ir dot iespēju skolas vecuma jauniešiem piedalīties starptautiska mēroga mākslas notikumā. Latvijas ekspozīcijas koordinators ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pirmā izstāde EKSPERIMENTA! notika 2011. gadā Tallinas Dziesmu svētku estrādes izstāžu zālē un Marjamae pilī Tallinas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros. Izstādi apmeklēja 18 000 skatītāju.

Seko EKSPERIMENTA!:    www.eksperimenta.net https://www.facebook.com/Eksperimenta

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)