Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Lai mazinātu traumas vasarā, akcijā „Zinošs un drošs” mediķi skolos bērnus un viņu vecākus

Autors: IK informācija @ 28.05.2018

Lai mazinātu traumas vasarā, akcijā „Zinošs un drošs” mediķi skolos bērnus un viņu vecākus
Foto: Publicitātes attēls

Lielākoties traumas un nelaimes gadījumi, kuru skaits bērnu un pusaudžu vidū Latvijā ik gadus saglabājas nemainīgi augsts, notiek vasaras mēnešos, kad skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs ir brīvlaiks. Lai izglītotu bērnus un vecākus par rīcību neatliekamās situācijās, kā arī par drošu vidi ikdienā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš kopā ar Latvijas Pediatru asociāciju, Rīgas domes Labklājības departamentu, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un programmu Latvijas bērnu priekam un veselībai Rimi Bērniem 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, rīkos izglītojošu pasākumu „Zinošs un drošs”, kas norisināsies no plkst. 15.00 līdz 19.00 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas Sporta kompleksā jeb Centra Sporta kvartālā Krišjāņa Barona ielā 116A, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, visbiežāk negadījumi ar bērniem notiek mājās, skolās vai bērnudārzos, kam seko vietas, kur notiek pārvietošanās ar transportlīdzekļiem (ceļi, stāvlaukumi un skeitparki), kā arī atpūtas vietas, piemēram, parki. Pamatojoties uz šo statistiku, „Zinošs un drošs” pasākumā medicīnas studenti kopā ar ārstiem un citiem medicīnas profesionāļiem septiņām dažādām tēmām veltītās stacijās dalīsies pamatprincipos, kas jāievēro, lai izvairītos no negadījumiem un traumām bērna ikdienā. Pasākuma laikā būs iespēja jauniegūtās zināšanas pārbaudīt arī praktiski – apmeklētāji nelielos situāciju uzdevumos varēs imitēt nelaimes gadījumus. Šajā ziņā treniņu nekad nevar būt par daudz, jo no ātras un pareizas reakcijas reizēm atkarīga pat bērna vai jaunieša dzīvība. Apmeklētāji arī varēs saņemt īpaši šim pasākumam veidotu, padomiem un atziņām bagātu bukletu.

Iespēja tikt pie balvām būs tiem bērniem un jauniešiem, kas pasākuma laikā būs izgājuši visas septiņas stacijas: neatliekamo medicīnisko palīdzību anesteziologa-reanimatologa Viļņa Grīnberga vadībā, pirmās palīdzības staciju bērnu ķirurģes Ksenijas Soldatenkovas vadībā, drošības dabā staciju bērnu infektoloģes Ingas Ziemeles vadībā, bērnu ķirurga Jāņa Upenieka vadīto staciju, kas veltīta velo drošībai un drošībai bērnu rotaļu laukumos, elektrotraumām un drošībai mājās veltīto pediatru Andas Balodes un Zanes Līkopas vadīto staciju, bērnu ķirurģes Dailas Pugačevskas vadīto ugunsdrošības un apdegumu staciju, kā arī Rimi Bērniem ekspertu – pediatres Sanitas Mitenbergas, fitnesa trenera Kārļa Birmaņa un uztura speciālistes Olgas Ļubinas – vadīto pludmales drošības staciju. Fitnesa treneris K. Birmanis Rimi Bērniem stacijā vadīs praktiskas nodarbības par to, kā iesildīties peldei vai sportiskām nodarbēm pludmalē. Savukārt uztura speciāliste O. Ļubina kopā ar bērniem izspēlēs spēli „Pikniks pludmalē”, kurā varēs uzzināt, kādus pārtikas produktus var droši ņemt līdzi vasarīgos piknikos, bet kādus labāk atstāt mājās. Tāpat bērni kopā ar Olgu varēs aprēķināt, cik daudz ūdens jāizdzer labai pašsajūtai vasarā. Tikmēr pediatre S. Mitenberga pasākuma dalībniekus aicinās iesaistīties spēlē par to, kas jāievēro, lai pludmalē justos labi un nepārkarstu.

Vairāk par pasākumu: https://www.rsu.lv/aktualitates/ipasa-pasakuma-bernus-un-vinu-vecakus-skolos-par-iespejam-izvairities-no-traumam Par bērnu veselību un drošību pasākuma laikā Centra Sporta kvartālā ir atbildīgi vecāki.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Vai skola ir fiziska, intelektuāla un emocionāla vide, kas palīdz rasties un attīstīties idejām, nobriest drosmei un apņēmībai rīkoties un nostiprināties pārliecībai, ka mācīties nozīmē darīt, kļūdīties, darīt vēl, vēl, vēl un turklāt ar prieku un patikšanu?
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.