Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Koučings ienāk augstākajā izglītībā

Autors: IK informācija @ 15.11.2017

Rīgas Koučinga skola sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāti (IEVF) RTU studentiem – maģistrantiem un jau izglītotiem uzņēmējiem, kas studē uzņēmējdarbību un vadību, – ir sākusi piedāvāt studiju kursu „Ievads koučingā”. Jauno studiju kursu vada Pāvels Romašins – „Erickson Coaching International” treneris un koučs, Rīgas Koučinga skolas dibinātājs.

 

„Par parādībām un procesiem, par ko cilvēki nav pārliecināti, tomēr visapkārt dzird, veidojas stereotipi. Tā ir arī ar koučingu,” atzīst P. Romašins. „Tā kā mūsdienās ir skaidrs, ka personāla vadība ir ļoti nopietna joma, par koučingu sāk interesēties arī akadēmiskās, formalizētās izglītības pārstāvji – augstskolas. Izvēlējāmies sadarbību ar RTU – vecāko augstskolu Latvijā. Jūtam ļoti lielu atbalstu no fakultātes dekanāta un mācībspēka, kas ir ieinteresēti mūsdienīgās zināšanās, pasniedzēju tālākizglītošanā.”

Piedāvātais studiju kurss ir īss izvēles kurss, uz kuru ir pieteicies liels skaits ļoti aktīvu studentu. Kursā ir paredzētas trīs lekcijas, kā arī zināšanu integrēšana praksē. Studenti apgūs koučinga pamatus, mācēs to atšķirt starp citām personāla (komandas) vadības metodēm, zinās dažus pamatelementus, viena elementa lietošanu apgūs praktiski.

 

Rīgas Koučinga skola, oficiālais starptautiskās organizācijas „Erickson Coaching International” pārstāvis Latvijā, īsteno dažādas koučinga mācību programmas un meistarklases – komandu koučings, koučings darbavietā, koučings vecākiem, skolotājiem, uzņēmumu vadītājiem, koučs kā profesija – gan koučinga pamatu apgūšanai, gan profesionālās darbības pilnveidei.

 

RTU jau vairākus gadus topošajiem uzņēmumu vadītājiem un studējošajiem uzņēmējiem cenšas sniegt praktiskās un teorētiskās zināšanas koučingā gan neformālu lekciju, gan sadarbības projektu ietvaros. Vienā no projektiem tika izstrādāta metodoloģija koučinga izmantošanai mazajos un vidējos uzņēmumos, veikts pētījums par iemaņām un prasmēm, kā arī izstrādāta mājaslapa un metodiskais materiāls.

 

Studentu atziņas, kāpēc šo kursu ieteiktu apmeklēt citiem:

        „Kursā ir iespēja palūkoties uz sevi no malas; ja ne saprast, tad apjaust savas vēlmes un potenciālu.” Sanita Kazlauska

        „Koučings ir vērtīgs tāpēc, ka nevis pasaka priekšā atbildes, bet, uzdodot jautājumus, ļauj otram pašam nonākt pie atbildēm, tādējādi padarot otru zinošāku, kas kopumā veicina sabiedrības zināšanu līmeni, jo domājoša sabiedrība ir nepieciešama labklājības līmeņa celšanai.” Dainis Budrevičs

        „Pasniedzējs strādā tā, lai klātesošie gūtu maksimālu labumu no pasniegtā, lai izprastu stāstīto, arī praktiski iesaistoties.” Ilona Bumbiere

 

Piedāvājam pārliecināties par šo atziņu patiesumu nākamajā lekcijā RTU IEVF 15. novembrī plkst. 18.15–21.00 Kalnciema ielā 6 (4. stāvs, 411. auditorija). Apmeklējumu lūdzam iepriekš pieteikt; iespējamās intervijas ar pasniedzēju un studentiem – sākot ar plkst. 21.00.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nav kauns pakrist, kauns ir nepiecelties. Tā ir vērtība, ko es ar savām izrādēm mēģinu iemācīt saviem audzēkņiem.
Laura Paegle, Rīgas interešu izglītības metodiskā centra teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Rīgas skolēnu pils teātra „Zīļuks” vadītāja un režisore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.