Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ja valdība nepildīs vienošanos par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, LIZDA rīkos piketu pie Saeimas

Autors: IK informācija @ 15.08.2018

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome 14. augustā nolēma pieprasīt līdz 2018. gada 31. augustam noorganizēt kopīgu tikšanos ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un Saeimas koalīcijas partiju pārstāvjiem, lai pārrunātu Izglītības likuma 53. panta 3. daļas, kurā noteikts, ka pedagoga mēnešalga par vienu slodzi nav zemāka par Ministru kabineta (MK) apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā noteikto mēnešalgu attiecīgajā laikposmā, un 2018. gada 9. janvāra MK sēdē apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi.

Ja šāda tikšanās nenotiks, LIZDA rīkos izglītības un zinātnes darbinieku piketu pie Saeimas ēkas 2018. gada 18. septembrī plkst. 10.00, izvirzot prasību izpildīt Izglītības likuma 53. panta 3. daļā un 2018. gada 9. janvāra MK apstiprinātajā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā noteikto.

Padome nolēma izsūtīt vēstuli Latvijas Republikas 12. Saeimas priekšsēdētājai, Saeimas frakcijām un neatkarīgajiem deputātiem, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Latvijas Republikas Valsts kancelejai, Pārresoru koordinācijas centram, Latvijas Republikas Tiesībsargam, Izglītības un zinātnes ministrijai, Finanšu ministrijai, Zemkopības ministrijai, Kultūras ministrijai, Veselības ministrijai, Labklājības ministrijai, Aizsardzības ministrijai un – informācijai – Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācijai (LLPA), Latvijas izglītības vadītāju asociācijai (LIVA), vecāku organizācijām. Vēstulē pieprasīs izpildīt abos iepriekšminētajos dokumentos noteikto.

LIZDA padome aicinās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību, LIVA, LPS, LLPA, Augstākās izglītības padomi, Rektoru padomi, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, vecāku organizācijas, starptautiskās institūcijas, citu valstu arodbiedrības un citus interesentus atbalstīt LIZDA rīkotā piketa norisi.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Izšķiroša nozīme ir tieši mācīšanas metodikai, ko bieži skolotāji nenovērtē. Galvenais nav matemātiskus jēdzienus iegaumēt bez jēgas; galvenā ir izpratne, uzskatāmais priekšstats.
Daugavpils Universitātes mācībspēki


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.