Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izraudzītas 10 Latvijas skolas digitālo pārmaiņu projektu īstenošanai

Autors: IK informācija @ 03.02.2015

„Samsung Skola nākotnei” programmas „Skolotājs 3.0” finālā iekļuvušas desmit Latvijas skolu komandas, kuras turpmākos piecus mēnešus piedalīsies mācību programmā un īstenos pārmaiņu projektus savā skolā. Iespēju piedalīties mācībās ieguvušas komandas no Aknīstes vidusskolas, Ādažu vidusskolas, Druvas vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Pelču speciālās internātpamatskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Pļavnieku pamatskolas, Saldus pamatskolas un Viļānu vidusskolas. Komanda, kuras projekts programmas noslēgumā saņems visaugstāko žūrijas vērtējumu, iegūs galveno balvu – 10 000 eiro jaunākajām „Samsung” tehnoloģijām savai skolai, portālu „Izglītība un kultūra” informēja „Samsung Electronics Baltics” korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre.

„Skolotājs ir „atslēga”, kas var pilnveidot un mainīt izglītības procesu, tāpēc pēc pagājušā gada tehnoloģiju mācībām programmu esam papildinājuši ar līderības un pārmaiņu vadības kursiem. Programmas saturu veidojām kopā ar „Iespējamās misijas” un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ekspertiem, piedāvājot skolotājiem vērtīgu bezmaksas mācību programmu un mentoru, ekspertu atbalstu. Tas palīdzēs skolām īstenot nozīmīgus pārmaiņu projektus un tādejādi uzlabot skolēnu mācīšanās pieredzi. Padomnieku grupa ir izraudzījusies tās desmit skolas, kuru motivācija, vīzija un profesionālā varēšana apvienojumā ar mācību programmu ļaus tām īstenot skolēniem vajadzīgās pārmaiņas un iedvesmot jaunām idejām arī citus,” stāsta I. Bojāre.

„Lielais pieteikumu skaits un pusfināla intervijās dzirdētais liecina, ka Latvijā ir daudz izcilu un talantīgu skolotāju. Viņi ir motivēti, aizrautīgi, zinoši, drosmīgi un uzņēmīgi pedagogi, kuri nebaidās paši radīt izmaiņas izglītībā un izmanto sev sniegtās iespējas. Viņi apzinās, ka prasības, ko tiem izvirza digitālais laikmets, skolēni un vecāki, ir mainījušās. Paldies, skolotājiem, ka ir atvērti un tiecas kļūt vēl labāki,” rezultātu paziņošanas tiešraidē komentēja profesors Latvijas Universitātes rektors un „Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas vadītājs Mārcis Auziņš.

„„Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, manuprāt, ir viena no Raiņa spēcīgākām atziņām. Sabiedrības un līdz ar to izglītības sistēmas visā pasaulē piedzīvo ārkārtīgi straujas pārvērtības, ļoti bieži reaģējot uz iespējām, ko mums sniedz inovācijas tehnloloģijās,” teica padomnieku grupas pārstāve, bankas „Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, vienlaikus atzīstot, ka pārmaiņas, kas saistītas ar nezināmo, biedē lielāko daļu cilvēku. „Patiesas pārmaiņas nāk no līderiem, kam ir vēlme un drosme radīt vīziju, lai kādu daļiņu pasaules ap sevi radītu labāku. Es sveicu visus pedagogus, kas iesaistījās pārdomās par savas skolas pārvērtību iespējām – katra skola, pat tās, kas nav iekļuvušas finālā, ir spērušas pirmo – izšķirīgo – soli, lai pārmaiņas notiktu. Visas 117 skolas, kas pieteicās šajā programmā jau tagad ir ierakstījušas sevi Latvijas nākotnes izglītības kartē,” uzsvēra B. Rubesa.

 

„Samsung Skola nākotnei” bezmaksas mācību programmai „Skolotājs 3.0” pieteicās 117 Latvijas skolu komandas (direktors un trīs skolotāji). Lai nodrošinātu pieteikumu objektīvu izvērtēšanu, tika izmantota „pusaklā” vērtēšanas metode – skolas tika vērtētas, nezinot to nosaukumus, atrašanās vietu un citu personalizējošu informāciju. Pusfinālā iekļuva 20 pārliecinošāko pieteikumu autori, un šo skolu komandas klātienes intervijās izvaicāja „Samung skola nākotnei” Padomnieku grupa.

 

„Skolotājs 3.0” praktiskās un radošās nodarbības notiks no 2015. gada februāra līdz maijam. Mācības sāksies ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju, lai iedvesmas lektoru vadībā apgūtu un izprastu mūsdienu izglītības un skolēnu vajadzības, kā arī lai satiktos ar Igaunijas ekspertiem, kuri dalīsies ar savu pieredzi digitālā pagrieziena īstenošanā viņu skolās. Nākamajos mēnešos sekos pārmaiņu vadības un līderības, kā arī tehnoloģiju un prezentācijas prasmju moduļi. Katrai komandai būs jāizstrādā un jāīsteno ilgtspējīgu pārmaiņu projekts, kura ietekme un mērķi definēti un tiks uzraudzīti vismaz turpmākos trīs gadus.

 

 

„Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas sastāvā ir Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, „Iespējamā misija” valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas „Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības „Visi” Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, kā arī TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs. 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Deja spēj ļoti daudz dot bērna attīstībai – tā ir gan muzikalitāte, ritms, fiziskā izturība, gan māka sadarboties… Ļoti daudz būtisku īpašību, kuras katrs no vecākiem vēlas attīstīt savā bērnā.
Aiga Kāla, četru „Zelta sietiņa” dejotāju – Reiņa, Mārtiņa, Kristapa un Viestura – mamma


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.