Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”

Autors: IK informācija @ 13.09.2018

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”
Foto: Publicitātes attēls

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.

Izglītības iestādēm vajadzētu būt īpaši uzmanīgām par vecāko klašu skolēnu vervēšanu uz tā saucamajām „studentu korporācijām”.

Tas parasti notiek ar dažādu nacionālu saukļu palīdzību un slēpjoties zem patriotisma, draudzīguma un „akadēmisku tradīciju” maskas. Bet, kas patiesībā ir šīs organizācijas, kāda ir to patiesā vēsture un ietekme mūsdienu sabiedrībā, kā tur izskatās no iekšienes un kādas sekas viņi atstāj ne tikai uz katra cilvēka personību, bet arī uz sabiedrību un mūsu valsti kopumā? Kas viņus mūsdienās lobē un atbalsta? Kā var atpazīt tipisku šo slepenoto „mūža brālību” biedru? Kā iespējams demokrātiskā valstī, ka Latvijas Universitātes rektors segmentē un vērtē studentus nevis pēc sekmēm, bet pēc piederības kādām konkrētām organizācijām?

Par to un vēl daudz ko citu vēsta jaunākā Māra Ruka, Ph.D., grāmata „25 gadi sektā” (Rīga, Antava).

Autora uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama, jo viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem.​

 

Komentāri:
13bukurs

18.09.2018

interesanti vai grāmatā excien.Ruks ir minējis kā meloja saviem korporācijas biedriem, kā krāpa no ārzemju latviešiem naudu, kā viltoja parakstu Uzņēmuma reģistrā un žurnālu 'Universitas' noveda līdz iznīcībai savtīgas intereses lai iedzīvotos uz draugu rēķina!
Tāds nu ir šis 'patiesības' skribents un tad var domāt ka cits rakstītais ir objektīvs, ne kā nu nebija, ļoti lēti un dzelteni!

Zanda

18.09.2018

Tie visi komentāri, kas te tagad prasti lamā grāmatas autoru, tikai kārtējo reizi spilgti parāda, ka grāmatā “25 gadi sektā” aprakstītais ir korporācijām neglaimojoša taisnība. Izlasīju grāmatu un iesaku arī to citiem!

Roberts

18.09.2018

Zvērests korporācijās ir pilnībā brīvprātīgs. Vienīgais, ar ko autors riskē, to laužot, ir viņa goda vārds. Bet tā šim zaglim un melim Mārim Rukam nav. Kā lieliski zina visi, kas vinu pazīst

Elīna

18.09.2018

Veselus 25 gadus tur nodzīvoja . Ar 5 nepietika? Laikam jau tomēr nebija tik slikti, kā viņš tagad mālē. Man liekas, ka tas tāds personīgs naids pret savu korporāciju.

Uldis

18.09.2018

Būs jānopērk antikvariātā, kad mušas būs noķēzījušas. Bez laika atstatuma, neredzu jēgu lasīt.

Astrida

18.09.2018

"viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem". Kas pārkāpis klusēšanas zvērestu, ir nodevējs.

Ronalds

18.09.2018

Autors ir zaglis un iespējams, GRU aģents. Tagad atstrādā parādu un cenšas piesegt savu nesmukumu....

mme

18.09.2018

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.
Izcili, kur un kā var iestāties šādā organizācijā ?

Igaunis

18.09.2018

Labākā iespējamā reklāma Latvijas studentu korporācijām!
Meklējiet internetā informāciju par viesu vakariem un iestāšanos!!!

Valdemārs

18.09.2018

Pilnīgs murgs un neatbilstība patiesībai. Atgādina studiju laikā lasītos šizofrēnijas pacientu sacerējumus. Māra Ruka rīcība arī nožēlojama. Tagad apvainojies uz saviem vecajiem draugiem un nevar nomierināties.

Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264