Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”

Autors: IK informācija @ 13.09.2018

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”
Foto: Publicitātes attēls

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.

Izglītības iestādēm vajadzētu būt īpaši uzmanīgām par vecāko klašu skolēnu vervēšanu uz tā saucamajām „studentu korporācijām”.

Tas parasti notiek ar dažādu nacionālu saukļu palīdzību un slēpjoties zem patriotisma, draudzīguma un „akadēmisku tradīciju” maskas. Bet, kas patiesībā ir šīs organizācijas, kāda ir to patiesā vēsture un ietekme mūsdienu sabiedrībā, kā tur izskatās no iekšienes un kādas sekas viņi atstāj ne tikai uz katra cilvēka personību, bet arī uz sabiedrību un mūsu valsti kopumā? Kas viņus mūsdienās lobē un atbalsta? Kā var atpazīt tipisku šo slepenoto „mūža brālību” biedru? Kā iespējams demokrātiskā valstī, ka Latvijas Universitātes rektors segmentē un vērtē studentus nevis pēc sekmēm, bet pēc piederības kādām konkrētām organizācijām?

Par to un vēl daudz ko citu vēsta jaunākā Māra Ruka, Ph.D., grāmata „25 gadi sektā” (Rīga, Antava).

Autora uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama, jo viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem.​

 

Komentāri:
Svece

13.10.2018

Krievi par šādiem rakstītājem saka "gņilaoj parņiška". Kopumā, interesanti rakstīts, tikai kontekstā ar autora personību, šķiet, ļoti nožēlojams personas atklāsmes, kas iespējams, pieķerts nekrietnībā, iespējams, atriebības garā peļņa naudu ...

Bungas

26.09.2018

Par korporācijām runājot, ja ņem tīri garīgo aspektu, iesaku tādu grāmatu kā klasiķa K.S.Luisa "Skrūvšņores vēstules", piedevām ar ļoti labu angļu humoru - "tās ir pieredzējušā velna Skrūvšņores vēstules savam brāļa dēlam - jauniesācējam Vērmelim. Skrūvšņore nav kaut kāds primitīvs velna attēlojums. sarkanās zeķbiksēs . Viņš ir īsts angļu džentelmenis - mierīgs, vēss, pārliecināts, asprātīgs un pedantiski korekts. Viņš ir profesionālis, eksperts. Skrūvšņore zina, ka visdrošākais ceļš uz elli ir pakāpenisks - lēzena nogāzīte, ērti staigājama, bez krasiem pagriezieniem, bez ceļa stabiem un brīdinājuma zīmēm. Un kāds viņa Aprūpējamais cilvēks, nonākot ellē, ir spiests atzīt: Nu es redzu, ka esmu pavadījis savu dzīves lielāko daļu, nedarīdams nedz to, ko man vajadzēja darīt, nedz arī to, ko es būtu gribējis darīt." Tur nav nekas par korporācijām, bet var vilkt paralēles garīgi iemidzinošā ļaunuma dabā.
Ja skatamies šo garīgo pusi - korporācijās figurē vērtības, kas pašas par sevi nav sliktas kā patriotisms, zinātkāre, draudzība, tomēr komplektā ar lepnības, pārākuma, elitārisma, pašpietiekamības, neķītrības, rituālu, kas aizstāj dziļākus Dieva meklējumus, neopagānisma kultivēšanu pārvēršas garīgi nāvējošā kokteilī. Ne jau velti korporācijas savulaik ir gājušas vienā elpā ar brīvmūrniekiem, no kuriem destruktīvie atavismi ir palikuši, kam, atšķirībā no cilmes, klāt nākusi arī lokālā inkulturācija un cits vervēšanas segments. Un arī korporanti viegli un organiski mēdz pāriet "mātes" struktūrās, jo garīgi tas vairs nav nekas svešs. Un rezultātā, arī pēc augļiem skatoties - masonu valstis kā Zviedrijā ir sekulārisma un morālo noviržu deviāciju paraugs, arī pašu korporāciju vēsture parāda šo negatīvo augļu prevalāciju.
Šai brīdī varbūt nav tik svarīgi autora personīgie motīvi rakstot šo grāmatu, un to var atstāt uz viņa paša sirdsapziņas. Pārfrāzējot Pāvilu - tikai Dievs ir svēts, paŗējiem ir iespēja nožēlot gēkus. Bet grāmata neizmērojami vērtīga priekš sabiedrības un tik ļoti arī pašiem korporantiem, paskatoties uz savām it kā nevainīgajām nodarbēm no malas, no cita skatu punkta, tāds sava veida apzinātības treniņš.

Zane

23.09.2018

Grāmata ir literārs darbs un kā tāda arī tiek lasīta un vērtēta. Varētu patikt gan politikas, gan vēstures, gan sazvērestības teoriju un pat vienkārši izklaides žanra cienītājiem. Dzīvīgs "es" formas vēstījums. Komentāros emocijas kūsā. Spriediet paši, vai ir vērts lasīt.

Oskars Keišs

21.09.2018

Laikam jau grāmatas cienītājiem paraksta viltošana Uzņēmumu reģistrā ir atbalstāma lieta...
Bet jāpiekrīt kollēgām, ka patiesībā diezgan laba reklāma korporācijām :) grāmatu gan principā nepirkšu, tikai izlasīšu, lai neatbalstītu autora "biznesu"

cantus

20.09.2018

Ir tik smieklīgi, ja nebūtu skumji:) Autors ir vieglas naudas kārotājs... vai viņš maz zina, kas ir sekta? Un kas ir goda vārds? Apmelot biedrus un organizāciju, kam pats atdevis 25 gadus! Korporācija var patikt, var nepatikt, tā ir katra brīva izvēle... bet šis jau ir zemiski :(

Krista

19.09.2018

Nepierasti I&K lapā redzēt tādu rosību komentāros.. :) Vispār jau pievienojos tiem komentētājiem, kam Ruka jaunā grāmata patīk. Jā, autora pašironija grāmatā arī laba.

Ilze

19.09.2018

Pavada 25 gadus no savas dzīves korporācijā, turklāt ļoti aktīvi, un tagad pēkšņi viss ir slikti? Nav pat jābūt korporelim, lai saprastu, ka autoram nav kaut kas kārtībā.. Vismaz Latvijā sāk parādīties folija-cepurīšu-konspirāciju žanrs.

Rūdis

19.09.2018

Lasu. Man patīk.

Ieviņa

19.09.2018

Raits stāstījums, dzirkstošs humors - ne tikai par "mūža brālībām", bet arī pašam par sevi. Bagātīgs iekšējo tradīciju apskats.

Kārlēns

19.09.2018

Kaut kā aizmirsies Rukšķim pastāstīt par saviem melnajiem darbiem šajā sektā un iedzīvošanos uz sektas naudas. Kamēr varēja sūkt naudu no viņiem tikmēr bez problēmām un pārdzīvojumiem par draugiem visus sauca. Pieķēra, ka paraksti viltoti, visus draugus krāpj un tikai pielūdz naudu ! Izmeta ar visām parpalām pa priekšu. Tagad nezin kur likties, laikam bomža dzīve klauvē pie durvīm, tamdēļ arī raksta visādus pesteļojumus, lai tik maizei pietiktu. Te nu bija pasaules godība !

Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)