Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”

Autors: IK informācija @ 13.09.2018

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”
Foto: Publicitātes attēls

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.

Izglītības iestādēm vajadzētu būt īpaši uzmanīgām par vecāko klašu skolēnu vervēšanu uz tā saucamajām „studentu korporācijām”.

Tas parasti notiek ar dažādu nacionālu saukļu palīdzību un slēpjoties zem patriotisma, draudzīguma un „akadēmisku tradīciju” maskas. Bet, kas patiesībā ir šīs organizācijas, kāda ir to patiesā vēsture un ietekme mūsdienu sabiedrībā, kā tur izskatās no iekšienes un kādas sekas viņi atstāj ne tikai uz katra cilvēka personību, bet arī uz sabiedrību un mūsu valsti kopumā? Kas viņus mūsdienās lobē un atbalsta? Kā var atpazīt tipisku šo slepenoto „mūža brālību” biedru? Kā iespējams demokrātiskā valstī, ka Latvijas Universitātes rektors segmentē un vērtē studentus nevis pēc sekmēm, bet pēc piederības kādām konkrētām organizācijām?

Par to un vēl daudz ko citu vēsta jaunākā Māra Ruka, Ph.D., grāmata „25 gadi sektā” (Rīga, Antava).

Autora uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama, jo viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem.​

 

Komentāri:
Etica

24.04.2019

Nerunajot pat par etikas trukumu, sis darbs ir pilnigi nebaudams! Es nesaprotu ka shis cilveks var saukties par rakstnieku un publicistu. Tam apdrukatajam papiram nav ne formas, ne strukturas, ir loti gruti izsekot autora domai un vel grutak saprast ko vinjsh ir gribejis pateikt. To, ka vinsh ir gribejis noniecinat ir skaidrs, bet tas tad ari viss. Letas bulvarpreses limeni. Loti zel,

elmars

02.02.2019

MAN JAU 83.GADS ,ATCEROS MAN TEVS STASTIJA PAR KORPORELU IZDARIBAM ULMANLAIKOS JELGAVA , .VINI GAJUSI PA IELAM ALEDAMIES BLAUSTIJUSIES, SEVI UZSKATIJUSI PAR AUGSTAKAS RASES CILVEKIEM,PAT ARI ESOT BIJUSAS IZKAUSANAS STARP TRUCIGAKAJIEM .

larisa

16.01.2019

Interesanta lasāmviela, ir ko pārdomāt. Patīk humors. Bet nevajag rakstīto uztvert kā absolūto patiesību. Tas ir tikai viens viedoklis, lai arī ticamības dēļ piesaukti dažādi literatūras un vēstures avoti. Cilvēka dabā ir piederēt kaut kādai kopienei (klubs, partija utm.). Iestājoties zvērēt uzticību, tad sludināt tās ideālus, bet beigās vīlties un nodot. Vēsturē šadu piemēru oi-oi- cik!

Rita Broka

11.01.2019

Paldies par gramatu. Izskatas, ka gluzi ka Mavriks Vulsons sava laika - runaja patiesibu un cilveki to sadzirdeja. Tagad Jusu karta but pirmajam un pateit patiesibu. Aiz Jums latvijas tauta.

Dainis

15.12.2018

Cik daudz te tādu korporantu saviesies Latvijā, bet sāk jau tas pūznis brukt!

Inta

27.11.2018

Priecājos, ka kāds beidzot man atvēra acis. Tūlīt pat stāšos ārā no korporācijas.

Kārlis

01.11.2018

Ticēt cilvēkam, kurš pats krāpis un atklāti musinājis vēl būdams korporācijā uz radikālām, studentu korporācijās neakceptētām lietām, ir ļoti stulbi. Izmests no korporācijas par zādzību, tagad ir svētais ...

Artūrs

28.10.2018

Latvijā t.s. studentu korporācijas ir īstas sektas. No tām labāk izvairīties.

ABB

25.10.2018

Man ir sanākusi neliela saskarsme ar korporācijām. Varu vien teikt, ka vismaz viena ir negodīga, augstprātīga un krāpnieciska organizācija, kas nepilda solījumus un nemaksā par sniegtajiem pakalpojumiem... :(

Liepa

15.10.2018

Pat ļoti interesanta grāmata! Bija vērts izlasīt!

Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)