Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”

Autors: IK informācija @ 13.09.2018

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”
Foto: Publicitātes attēls

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.

Izglītības iestādēm vajadzētu būt īpaši uzmanīgām par vecāko klašu skolēnu vervēšanu uz tā saucamajām „studentu korporācijām”.

Tas parasti notiek ar dažādu nacionālu saukļu palīdzību un slēpjoties zem patriotisma, draudzīguma un „akadēmisku tradīciju” maskas. Bet, kas patiesībā ir šīs organizācijas, kāda ir to patiesā vēsture un ietekme mūsdienu sabiedrībā, kā tur izskatās no iekšienes un kādas sekas viņi atstāj ne tikai uz katra cilvēka personību, bet arī uz sabiedrību un mūsu valsti kopumā? Kas viņus mūsdienās lobē un atbalsta? Kā var atpazīt tipisku šo slepenoto „mūža brālību” biedru? Kā iespējams demokrātiskā valstī, ka Latvijas Universitātes rektors segmentē un vērtē studentus nevis pēc sekmēm, bet pēc piederības kādām konkrētām organizācijām?

Par to un vēl daudz ko citu vēsta jaunākā Māra Ruka, Ph.D., grāmata „25 gadi sektā” (Rīga, Antava).

Autora uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama, jo viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem.​

 

Komentāri:
cantus

20.09.2018

Ir tik smieklīgi, ja nebūtu skumji:) Autors ir vieglas naudas kārotājs... vai viņš maz zina, kas ir sekta? Un kas ir goda vārds? Apmelot biedrus un organizāciju, kam pats atdevis 25 gadus! Korporācija var patikt, var nepatikt, tā ir katra brīva izvēle... bet šis jau ir zemiski :(

Krista

19.09.2018

Nepierasti I&K lapā redzēt tādu rosību komentāros.. :) Vispār jau pievienojos tiem komentētājiem, kam Ruka jaunā grāmata patīk. Jā, autora pašironija grāmatā arī laba.

Ilze

19.09.2018

Pavada 25 gadus no savas dzīves korporācijā, turklāt ļoti aktīvi, un tagad pēkšņi viss ir slikti? Nav pat jābūt korporelim, lai saprastu, ka autoram nav kaut kas kārtībā.. Vismaz Latvijā sāk parādīties folija-cepurīšu-konspirāciju žanrs.

Rūdis

19.09.2018

Lasu. Man patīk.

Ieviņa

19.09.2018

Raits stāstījums, dzirkstošs humors - ne tikai par "mūža brālībām", bet arī pašam par sevi. Bagātīgs iekšējo tradīciju apskats.

Kārlēns

19.09.2018

Kaut kā aizmirsies Rukšķim pastāstīt par saviem melnajiem darbiem šajā sektā un iedzīvošanos uz sektas naudas. Kamēr varēja sūkt naudu no viņiem tikmēr bez problēmām un pārdzīvojumiem par draugiem visus sauca. Pieķēra, ka paraksti viltoti, visus draugus krāpj un tikai pielūdz naudu ! Izmeta ar visām parpalām pa priekšu. Tagad nezin kur likties, laikam bomža dzīve klauvē pie durvīm, tamdēļ arī raksta visādus pesteļojumus, lai tik maizei pietiktu. Te nu bija pasaules godība !

13bukurs

18.09.2018

interesanti vai grāmatā excien.Ruks ir minējis kā meloja saviem korporācijas biedriem, kā krāpa no ārzemju latviešiem naudu, kā viltoja parakstu Uzņēmuma reģistrā un žurnālu 'Universitas' noveda līdz iznīcībai savtīgas intereses lai iedzīvotos uz draugu rēķina!
Tāds nu ir šis 'patiesības' skribents un tad var domāt ka cits rakstītais ir objektīvs, ne kā nu nebija, ļoti lēti un dzelteni!

Zanda

18.09.2018

Tie visi komentāri, kas te tagad prasti lamā grāmatas autoru, tikai kārtējo reizi spilgti parāda, ka grāmatā “25 gadi sektā” aprakstītais ir korporācijām neglaimojoša taisnība. Izlasīju grāmatu un iesaku arī to citiem!

Roberts

18.09.2018

Zvērests korporācijās ir pilnībā brīvprātīgs. Vienīgais, ar ko autors riskē, to laužot, ir viņa goda vārds. Bet tā šim zaglim un melim Mārim Rukam nav. Kā lieliski zina visi, kas vinu pazīst

Elīna

18.09.2018

Veselus 25 gadus tur nodzīvoja . Ar 5 nepietika? Laikam jau tomēr nebija tik slikti, kā viņš tagad mālē. Man liekas, ka tas tāds personīgs naids pret savu korporāciju.

Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Mācību gada sākumā, kad skolotāji instruē skolēnus par drošību, viņi to var darīt ne tikai formāli – izlasot noteikumus, bet var aicināt skolēnus izspēlēt dažādas situācijas, kurās ir jāzina pareizā rīcība.
Solvita Lauzēja, Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā sociālo zinību, ekonomikas un komerczinību skolotāja un 8.b klases audzinātāja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.