Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”

Autors: IK informācija @ 13.09.2018

Iznākusi Māra Ruka grāmata „25 gadi sektā”
Foto: Publicitātes attēls

„Esam apolitiskas, respektablas, akadēmiskas organizācijas. Ar politiku nenodarbojamies, dziedam vien dziesmas,” tā viņi saka, un tas ir gluži tāpat, kā mafija apgalvotu, ka nodarbojas tikai ar reģionālas olīveļļas tirdzniecību vien.

Izglītības iestādēm vajadzētu būt īpaši uzmanīgām par vecāko klašu skolēnu vervēšanu uz tā saucamajām „studentu korporācijām”.

Tas parasti notiek ar dažādu nacionālu saukļu palīdzību un slēpjoties zem patriotisma, draudzīguma un „akadēmisku tradīciju” maskas. Bet, kas patiesībā ir šīs organizācijas, kāda ir to patiesā vēsture un ietekme mūsdienu sabiedrībā, kā tur izskatās no iekšienes un kādas sekas viņi atstāj ne tikai uz katra cilvēka personību, bet arī uz sabiedrību un mūsu valsti kopumā? Kas viņus mūsdienās lobē un atbalsta? Kā var atpazīt tipisku šo slepenoto „mūža brālību” biedru? Kā iespējams demokrātiskā valstī, ka Latvijas Universitātes rektors segmentē un vērtē studentus nevis pēc sekmēm, bet pēc piederības kādām konkrētām organizācijām?

Par to un vēl daudz ko citu vēsta jaunākā Māra Ruka, Ph.D., grāmata „25 gadi sektā” (Rīga, Antava).

Autora uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama, jo viņam lika zvērēt par to visu klusēt, bet viņš drosmīgi un atklāti, balstoties uz savu unikālo pieredzi un arī vēstures materiāliem, sociāli atbildīgi to nu pastāsta mums visiem.​

 

Komentāri:
Kārlis

01.11.2018

Ticēt cilvēkam, kurš pats krāpis un atklāti musinājis vēl būdams korporācijā uz radikālām, studentu korporācijās neakceptētām lietām, ir ļoti stulbi. Izmests no korporācijas par zādzību, tagad ir svētais ...

Artūrs

28.10.2018

Latvijā t.s. studentu korporācijas ir īstas sektas. No tām labāk izvairīties.

ABB

25.10.2018

Man ir sanākusi neliela saskarsme ar korporācijām. Varu vien teikt, ka vismaz viena ir negodīga, augstprātīga un krāpnieciska organizācija, kas nepilda solījumus un nemaksā par sniegtajiem pakalpojumiem... :(

Liepa

15.10.2018

Pat ļoti interesanta grāmata! Bija vērts izlasīt!

Svece

13.10.2018

Krievi par šādiem rakstītājem saka "gņilaoj parņiška". Kopumā, interesanti rakstīts, tikai kontekstā ar autora personību, šķiet, ļoti nožēlojams personas atklāsmes, kas iespējams, pieķerts nekrietnībā, iespējams, atriebības garā peļņa naudu ...

Bungas

26.09.2018

Par korporācijām runājot, ja ņem tīri garīgo aspektu, iesaku tādu grāmatu kā klasiķa K.S.Luisa "Skrūvšņores vēstules", piedevām ar ļoti labu angļu humoru - "tās ir pieredzējušā velna Skrūvšņores vēstules savam brāļa dēlam - jauniesācējam Vērmelim. Skrūvšņore nav kaut kāds primitīvs velna attēlojums. sarkanās zeķbiksēs . Viņš ir īsts angļu džentelmenis - mierīgs, vēss, pārliecināts, asprātīgs un pedantiski korekts. Viņš ir profesionālis, eksperts. Skrūvšņore zina, ka visdrošākais ceļš uz elli ir pakāpenisks - lēzena nogāzīte, ērti staigājama, bez krasiem pagriezieniem, bez ceļa stabiem un brīdinājuma zīmēm. Un kāds viņa Aprūpējamais cilvēks, nonākot ellē, ir spiests atzīt: Nu es redzu, ka esmu pavadījis savu dzīves lielāko daļu, nedarīdams nedz to, ko man vajadzēja darīt, nedz arī to, ko es būtu gribējis darīt." Tur nav nekas par korporācijām, bet var vilkt paralēles garīgi iemidzinošā ļaunuma dabā.
Ja skatamies šo garīgo pusi - korporācijās figurē vērtības, kas pašas par sevi nav sliktas kā patriotisms, zinātkāre, draudzība, tomēr komplektā ar lepnības, pārākuma, elitārisma, pašpietiekamības, neķītrības, rituālu, kas aizstāj dziļākus Dieva meklējumus, neopagānisma kultivēšanu pārvēršas garīgi nāvējošā kokteilī. Ne jau velti korporācijas savulaik ir gājušas vienā elpā ar brīvmūrniekiem, no kuriem destruktīvie atavismi ir palikuši, kam, atšķirībā no cilmes, klāt nākusi arī lokālā inkulturācija un cits vervēšanas segments. Un arī korporanti viegli un organiski mēdz pāriet "mātes" struktūrās, jo garīgi tas vairs nav nekas svešs. Un rezultātā, arī pēc augļiem skatoties - masonu valstis kā Zviedrijā ir sekulārisma un morālo noviržu deviāciju paraugs, arī pašu korporāciju vēsture parāda šo negatīvo augļu prevalāciju.
Šai brīdī varbūt nav tik svarīgi autora personīgie motīvi rakstot šo grāmatu, un to var atstāt uz viņa paša sirdsapziņas. Pārfrāzējot Pāvilu - tikai Dievs ir svēts, paŗējiem ir iespēja nožēlot gēkus. Bet grāmata neizmērojami vērtīga priekš sabiedrības un tik ļoti arī pašiem korporantiem, paskatoties uz savām it kā nevainīgajām nodarbēm no malas, no cita skatu punkta, tāds sava veida apzinātības treniņš.

Zane

23.09.2018

Grāmata ir literārs darbs un kā tāda arī tiek lasīta un vērtēta. Varētu patikt gan politikas, gan vēstures, gan sazvērestības teoriju un pat vienkārši izklaides žanra cienītājiem. Dzīvīgs "es" formas vēstījums. Komentāros emocijas kūsā. Spriediet paši, vai ir vērts lasīt.

Oskars Keišs

21.09.2018

Laikam jau grāmatas cienītājiem paraksta viltošana Uzņēmumu reģistrā ir atbalstāma lieta...
Bet jāpiekrīt kollēgām, ka patiesībā diezgan laba reklāma korporācijām :) grāmatu gan principā nepirkšu, tikai izlasīšu, lai neatbalstītu autora "biznesu"

cantus

20.09.2018

Ir tik smieklīgi, ja nebūtu skumji:) Autors ir vieglas naudas kārotājs... vai viņš maz zina, kas ir sekta? Un kas ir goda vārds? Apmelot biedrus un organizāciju, kam pats atdevis 25 gadus! Korporācija var patikt, var nepatikt, tā ir katra brīva izvēle... bet šis jau ir zemiski :(

Krista

19.09.2018

Nepierasti I&K lapā redzēt tādu rosību komentāros.. :) Vispār jau pievienojos tiem komentētājiem, kam Ruka jaunā grāmata patīk. Jā, autora pašironija grāmatā arī laba.

Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
18 nov

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Šajā pasaulē ir jāmācās nepalikt pie autoritātes teiktā atstāsta, bet izmantot to kā starta laukumu savai domai un saviem darbiem. Tajā pašā vai pilnīgi citā virzienā.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.