Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Iznākusi Imanta Ziedoņa Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu”

Autors: IK informācija @ 14.11.2017

Iznākusi Imanta Ziedoņa Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu”
Foto: Publicitātes foto

Fonds „Viegli” laidis klajā līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003. gadā rakstīto dienasgrāmatu „No patikšanas uz patikšanu”, ko viņš vēlējies nolasīt 2005. gada Zvaigznes dienā. I. Ziedoņa domas papildina rakstnieka Zigmunda Skujiņa ievadvārdi. Grāmatas ilustrācijas veidojusi Ieva Krūmiņa, kura ir vairāku I. Ziedoņa darbu māksliniece, bet grafisko noformējumu – Jānis Birznieks, portālu „Izglītība un kultūra” informēja I. Ziedoņa fonda „Viegli” Komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Tjarve.

Grāmatā „No patikšanas uz patikšanu” I. Ziedonis fiksējis domas par 2003. gadā piedzīvoto – gan par savu dzīvi, gan par ekonomiski politiskajiem procesiem ne tikai Latvijā, bet pasaulē kopumā, viņš izteicis domas arī par kultūras dzīves aktualitātēm.

„Grāmatu atvērt, tas ir ilga darba auglis, šīs dienasgrāmatas ceļš iesākās pirms 14 gadiem, kad to rakstīja Imants, bet pirms četriem gadiem mēs ar Ausmu sākām sarunu, ka nepieciešams šīs domas dot plašākai auditorijai, šodien nododam lasītājiem mūsu kopdarbu,” uzsver fonda „Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Dažviet autors ir skarbs, bet viņš ir pratis katrā ikdienišķā notikumā pamanīt kaut ko skaistu, novērtēt savus līdzcilvēkus un draugus, uzsvērt Latvijas skaistumu. I. Ziedonis ierakstus dienasgrāmatā fiksējis, apzinoties, ka tos lasīs publiski 2005. gada Zvaigznes dienā – 6. janvārī, bet diemžēl īsi pirms šī viņam nozīmīgā datuma autoru skāra veselības problēmas, kādēļ viņš to nevarēja izdarīt.

„Man šī grāmata ir ļoti vērtīga, jo tā bija Imantam rokās, viņš pie tās satura strādāja ar lielu aizrautību. Dienasgrāmatā fiksētas domas par visdažādākajām tēmām, par to, kas ir cildens, kas ir tikumisks, kas ir Dievs, kas ir nāve, kas stāv pāri laikam un telpai, par jā teikšanu dzīvei,” uzsver Ausma Kantāne, kura līdzdarbojusies grāmatas izdošanas procesā.

Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja iepazīties ar fragmentiem no šīs grāmatas, jo kopš 2016. gada novembra ir izveidots muzikāls uzvedums „Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kur fragmentus lasa Ausma Kantāne, Imanta Ziedoņa dzejoļus un pasakas stāsta aktieris Vilis Daudziņš, bet muzikālo pavadījumu veido Kaspars Zemītis.

„Mūsu nosacījums, veidojot šo dienasgrāmatu publicēšanai, lai tā būtu ērta un maza, ko iespējams paņemt līdzi – ielikt kabatā vai somiņā, atstājām arī vairākas baltas lappuses, lai katrs var fiksēt savas pārdomas, pamanot skaisto visapkārt. Ausma vēlējās, lai grāmata ir tuva dabas krāsām, kas patika I. Ziedonim, tādēļ kopā ar grafisko dizaineri J. Birznieku lēmām par labu sūnu zaļajam tonim, kas atgādina Ziedoņa ģimenes vasaras mājas „Dzirnakmeņi” vidi Murjāņos,” saka grāmatas redaktore, fonda „Viegli” pārstāve K. Tjarve.

Ziedoņa Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu” meklējama fondā „Viegli” un Ziedoņa muzejā, kā arī drīzumā Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu” ir otrā fonda „Viegli” pašu izdotā grāmata, kas seko pagājušajā gadā pārizdotajam dzejas krājumam „Es skaitīju un nonācu pie Viena”.

Grāmatu izdod Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ar SIA Jelgavas tipogrāfija un Mūzikas nama Daile atbalstu. 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Viens no nozīmīgākajiem faktoriem, kā ieviest dzīvesspēku skolā, ir skolas vide, kurā izrāda rūpes un atbalstu.
Zelanu Montminī (Zelana Montminy), grāmatas „21 diena pretī dzīvesspēkam” autore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.