Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

IZM ieceri par minimālo skolēnu skaitu sola izņemt no budžeta paketes

Autors: LETA informācija @ 06.11.2019

IZM ieceri par minimālo skolēnu skaitu sola izņemt no budžeta paketes
Foto: relocatepuertorico.com

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no nākamā gada budžeta paketē iekļautajiem grozījumiem Izglītības likumā izņems punktus, kas paredz noteikt minimālo skolēnu skaitu izglītības iestādēs, 30.oktobrī, debatējot par 2020.gada budžetu, solīja IZM parlamentārā sekretāre Anita Muižniece. Viņa paziņoja, ka IZM pildot skolotājiem dotos solījumus par atalgojuma pieaugumu, ņemot vērā, ka kārtējais algas palielinājums pedagogiem noticis jau šajā septembrī.

Deputāte piebilda, ka IZM līdz budžeta paketē iekļauto likumprojektu izskatīšanai otrajā lasījumā no Izglītības likuma grozījumiem izņems punktus, kas attiecas uz minimālā skolēnu skaita noteikšanu izglītības iestādēs. "Daudzi no jums droši vien tagad var mierīgi uzelpot," deputātiem sacīja Muižniece.

Kā ziņots, IZM sagatavotie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka Ministru kabinets ir tiesīgs noteikt minimālo pieļaujamo skolēnu skaitu pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, kā arī noteikt kvalitātes kritērijus vidējās izglītības pakāpē.

Lai varētu efektīvi turpināt uzsākto skolu tīkla sakārtošanu, nodrošinot kvalitatīvu izglītību, valdība IZM ir uzdevusi izstrādāt priekšlikumus optimālam skolu tīklam Latvijā, skaidroja ministrijā. 14.maijā valdība pieņēma zināšanai ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu "Par skolu tīkla sakārtošanu", kurā analizēta pašreizējā situācija pašvaldību dibinātajās skolās, modelēti iespējamie risinājumi, kā arī provizoriski iezīmēti minimālā skolēnu skaita kritēriji.

Ministrijā uzsvēra, ka informatīvais ziņojums balstās tikai uz pašvaldību izglītības iestāžu analīzi, neietverot informāciju par privātajām izglītības iestādēm.

Tāpat IZM norādīja, ka ziņojumā piedāvātie iespējamie risinājumi kopš augusta tiek apspriesti ministrijas organizētajās sarunās ar pašvaldībām, un šobrīd sarunas notikušas jau ar aptuveni 70 Latvijas pašvaldībām. "Tikai pēc sarunu noslēguma plānots izstrādāt attiecīgus MK noteikumus, kas kalpos par pamatu kvalitatīvas izglītības sistēmas nodrošināšanai," stāstīja ministrijā.

Tāpat līdz 2020. gada februārim IZM plāno prezentēt jaunu skolu finansēšanas modeli, kas būtu vērsts uz skolas pamatvajadzībām, nefokusējot uzmanību tikai uz kvantitatīvajiem rādītājiem.

"Ņemot vērā demogrāfijas tendences, kur uzskatāmi iezīmējas iedzīvotāju, tostarp skolēnu skaita samazināšanās, esošais izglītības tīkls neļauj nodrošināt kvalitatīvu izglītību, kā arī konkurētspējīgu atalgojumu pedagogiem," pauda IZM.

Komentāri:
Māra

27.09.2019

Ministres kundzei ir visai primitīvs priekšstats par bērnu bērnudārzā. Jā, šobrīd bieži sastopam "piekatīšanas" situācijas. Bet mērķim vajadzētu būt "darbošanās". Zinu daudz audzinātāju, kuri prot ne tikai vadīt nodarbības, bet arī lietderīgi aizpildīt pārējo laiku, organizējot un iesaistoties rotaļu darbībā ar noteiktu mērķi. Un šāds darbs prasa daudz vairāk laika, lai sagatavotos, nekā pedagoga darbs klasē. Vai ministres k-dze cenšas emocionāli traumēt esošos un topošos pedagogus? Vispirms tika pazemoti darbinieki pēc vecuma, tagad pēc darba vietas... Kas tālāk?

Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)