Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izglītos bērnus un viņu vecākus par iespējām un riskiem internetā

Autors: IK informācija @ 28.09.2018

Izglītos bērnus un viņu vecākus par iespējām un riskiem internetā

 

Internets ir kļuvis par neatņemu sastāvdaļu cilvēku ikdienas dzīvē, un tā patēriņš aug kā pieaugušo, tā arī bērnu vidū. Salīdzinot ar pieaugušiem, bērniem nav tik lielu zināšanu, dzīves pieredzes un kritiskās domāšanas, lai internetā rīkotos droši un spētu sevi pasargāt. Lai informētu un izglītotu bērnus un viņu vecākus par iespējām un riskiem, kas sastopami internetā, 27. septembrī tika atklāta sociālā kampaņa „Supervaroņi internetā”.

 

 

 

Medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņa „Supervaroņi internetā” ir Valsts policijas 2017. gadā aizsāktās kampaņas „Supervaronim nepazust!” turpinājums, kurš veidots, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, Kultūras ministrijai, Drošāka interneta centram, mazumtirdzniecības veikalu tīklam „Rimi Latvia”, apdrošināšanas akciju sabiedrībai „Balta” un komunikācijas vadības aģentūra „Deep White”.

 

Šogad cīņā par bērnu drošību internetā sociālās kampaņas galvenie tēli – supervaroņi SuperAnna un SuperToms – piesaka jaunu misiju un piecas jaunas superspējas, ko apgūt katram Latvijas bērnam. Piecas jaunās superspējas skaidro vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus, kas jāpatur prātā, kļūstot par interneta lietotājiem: Ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam? Kad saukt palīgā pieaugušo, kam uzticies? Kas internetā var būt mānīgs? Kā uzvesties internetā? Kā internets var palīdzēt? Lai drošības un medijpratības pamatnoteikumus būtu vieglāk apgūt, tie attēloti multiplikācijas filmiņu sērijā, kur katram no drošības aspektiem veltīts viegli iegaumējams un ar supervaroņu tēliem ilustrēts dzejolis. Turklāt superspēju iegūšanai bērniem talkā nāks arī citi sociālās kampaņas materiāli – darba lapas, rokasgrāmata, supervaroņa diploms, vairogi, brilles un plakāti.

 

„Rimi bērniem” eksperts un skolēns Klāvs Smildziņš ir viens no pirmajiem bērniem, kas ieguvis visas piecas superspējas un iemācījies piecus drošībai veltītos dzejoļus, un viņš aicina to darīt arī citiem. „Internets ir ļoti aizraujošs, un mēs visi to lietojam, taču svarīgi saprast, kā mēs to izmantojam. Internets var daudz palīdzēt, piemēram, skolā, es bieži izmantoju interneta enciklopēdijas, lasu ziņu portālus, sevišķi par sportu. Vienīgais, ir jāskatās līdzi, kādas lapas ir droši apmeklēt, bet par to es bieži runāju ar vecākiem. Ja es nezinu, vai kāda lapa ir droša, labāk viņiem pajautāt. Mēs vispār mājās daudz pārrunājam, ko drīkst un nedrīkst darīt internetā, kādu informāciju drīkst likt, kurus cilvēkus var filmēt un fotografēt. Lai mēs visi internetā darbotos droši, iesaku ikvienam bērnam – ja kaut ko nezini, pats svarīgākais ir jautāt palīdzību vecākiem,” apgalvo K. Smildziņš.

 

K. Smildziņš ir sagatavojis arī īpašu videoklipu no medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņas „Supervaroņi internetā” atklāšanas, lai aicinātu arī citus bērnus pievienoties un izpildīt supervaroņu misiju. Videoklipu iespējams noskatīties šeit – https://failiem.lv/u/3tyxgrks.

 

Sociālās kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījās gan „Rimi bērniem” eksperts un kampaņas atbalstītājs K. Smildziņš, gan Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs, kultūras ministre Dace Melbārde un Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Latvijas drošāka interneta centra un „Drošs internets” vadītāja Maija Katkovska un apdrošināšanas akciju sabiedrības „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis. Pasākumu apmeklēja arī vairāki kampaņas vēstneši – Māra Upmane-Holšteine, „Mēs ar brāli kolosāli” veidotāji Ieva un Emīls Ķiģeļi, Laura un Toms Grēviņi, Paula Roze. Savukārt atklāšanas pasākuma vadīšanu īstenoja paši supervaroņi – SuperAnnas lomā iejutās aktrise Ance Muižniece, bet SuperTomu atveidoja aktieris Uldis Siliņš.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Brīdī, kad centralizētajā eksāmenā pazuda daiļliteratūras teksta analīze, lai imitētu veiksmīgu integrāciju, jo eksāmens ir jākārto arī mazākumtautību programmas apguvušajiem, krietni vien saruka arī literatūras stundu skaits skolās, pārdalot tās par labu valodas apguvei vai eksaktajiem priekšmetiem.
Iveta Ratinīka, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.