Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izglītības komisija aicina IZM un VARAM rast risinājumu, lai pagarinātu internātskolu finansēšanas pārejas periodu

Autors: IK informācija @ 12.12.2018

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 11.decembrī, vienojās vērsties pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), aicinot tuvākajā laikā rast risinājumu, kā pagarināt pārejas periodu internātskolu finansēšanai, lai nodrošinātu to darbības uzturēšanai nepieciešamos līdzekļus, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Saeimas Preses dienestā.

„Internātskolas pašlaik atrodas ļoti sarežģītā situācijā: valsts finansējums to uzturēšanas izdevumu segšanai nākamgad nav paredzēts, nododot šo funkciju pašvaldību pārziņā, taču pašvaldības signalizē, ka nespēj nodrošināt līdzekļus nepieciešamajā apmērā. Ministrijām steidzami jārod veids, kā atrisināt šo problēmu, iespējams, pagarinot jau šogad piemēroto pārejas periodu, jo šī problēma aizvien nav atrisināta,” uzsver Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Darba kārtībā nav jautājums par internātskolu slēgšanu. Jautājums ir par to, kā pēc iespējas labāk un efektīvāk izmantot valsts līdzekļus, lai skolēniem garantētu pēc iespējas piemērotākas izglītības un sociālās integrācijas iespējas, akcentēja A. Ašeradens.

Šogad internātskolu finansēšanai tika noteikts pārejas periods, kurā valsts daļēji iesaistās internātskolu uzturēšanas izdevumu segšanā, nodrošinot līdzekļus, vadoties pēc internātskolā uzņemto bāreņu, maznodrošināto izglītojamo skaita.

Kā deputātus informēja IZM pārstāvji, šajā mācību gadā internātskolās mācās 1325 izglītojamie, to vidū 691 bērns ir maznodrošināts vai bārenis.

Sēdē izskanēja atšķirīgi viedokļi par piemērotāko risinājumu. Daļa pārstāvju iestājās pret internātskolām, akcentējot, ka tās veicina dziļāku bērnu sociālo izstumtību, kamēr citi uzsvēra internātskolu sociālo funkciju, tādējādi palīdzot bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264