Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izglītības komisija aicina IZM un VARAM rast risinājumu, lai pagarinātu internātskolu finansēšanas pārejas periodu

Autors: IK informācija @ 12.12.2018

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 11.decembrī, vienojās vērsties pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), aicinot tuvākajā laikā rast risinājumu, kā pagarināt pārejas periodu internātskolu finansēšanai, lai nodrošinātu to darbības uzturēšanai nepieciešamos līdzekļus, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Saeimas Preses dienestā.

„Internātskolas pašlaik atrodas ļoti sarežģītā situācijā: valsts finansējums to uzturēšanas izdevumu segšanai nākamgad nav paredzēts, nododot šo funkciju pašvaldību pārziņā, taču pašvaldības signalizē, ka nespēj nodrošināt līdzekļus nepieciešamajā apmērā. Ministrijām steidzami jārod veids, kā atrisināt šo problēmu, iespējams, pagarinot jau šogad piemēroto pārejas periodu, jo šī problēma aizvien nav atrisināta,” uzsver Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Darba kārtībā nav jautājums par internātskolu slēgšanu. Jautājums ir par to, kā pēc iespējas labāk un efektīvāk izmantot valsts līdzekļus, lai skolēniem garantētu pēc iespējas piemērotākas izglītības un sociālās integrācijas iespējas, akcentēja A. Ašeradens.

Šogad internātskolu finansēšanai tika noteikts pārejas periods, kurā valsts daļēji iesaistās internātskolu uzturēšanas izdevumu segšanā, nodrošinot līdzekļus, vadoties pēc internātskolā uzņemto bāreņu, maznodrošināto izglītojamo skaita.

Kā deputātus informēja IZM pārstāvji, šajā mācību gadā internātskolās mācās 1325 izglītojamie, to vidū 691 bērns ir maznodrošināts vai bārenis.

Sēdē izskanēja atšķirīgi viedokļi par piemērotāko risinājumu. Daļa pārstāvju iestājās pret internātskolām, akcentējot, ka tās veicina dziļāku bērnu sociālo izstumtību, kamēr citi uzsvēra internātskolu sociālo funkciju, tādējādi palīdzot bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Vēl jautājums, par kuru diskutē, – vai jau patlaban skolēnus māca domāt? Manuprāt, ir jāzina pamatjautājumi, tad var gaidīt, lai viņi sāktu domāt un no tiem kaut ko radītu. Nevaru iedomāties metodes, ar kurām panāks, ka bērns pats radīs pamatlietas. Vārdu savienojums „kompetencēs balstīts” ir pārāk abstrakts jēdziens. Visi skaisti runā par paradigmas maiņu, bet arī spēkā esošajā standartā ir paredzēta kompetenču attīstība un prasmju pilnveidošana.
Rita Niedre, izglītības psiholoģe


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Viņi abi iemīlējās apavu veikalā jau no pirmā acu uzmetiena.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.