Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ir svarīgi teorētiskās zināšanas apliecināt praksē

Autors: Māra Some, Daugavpils Būvniecības tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste @ 20.06.2016

Ir svarīgi teorētiskās zināšanas apliecināt praksē
Foto: Publicitātes foto

Kvalifikācijas prakse ir obligāta profesionālās izglītības sastāvdaļa, kuras mērķis ir nostiprināt un papildināt izglītojamo zināšanas praktiskajā darbā, kā arī pilnveidot viņu profesionālās iemaņas atbilstoši kvalifikācijas prasībām. Lai audzēkņi tiktu kvalitatīvi sagatavoti darbam izvēlētajā specialitātē un spētu atrast vietu darba tirgū, ir svarīgi nodrošināt viņiem iespēju iziet praksi un strādāt pie darba devēja. 

 

 

 

 

Daugavpils Būvniecības tehnikums kā profesionālās izglītības mācību iestāde veiksmīgi sadarbojas ar dažādu nozaru uzņēmumiem, kur tehnikuma izglītojamajiem tiek nodrošinātas prakses vietas veiksmīgai profesijas apguvei.

Tehnikuma audzēkņu prakses darbu rezultātā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Latgales reģiona brigādes, Daugavpils 4. daļā tika atjaunota aktu zāle. Pelēkā un drūmā telpa ir pārvērtusies par gaišu un mājīgu vietu, kurā var pulcēties dienesta darbinieki.31. maijā, pēc veiktajiem remontdarbiem, tika svinīgi nodota izremontētā telpa. Objekta nodošanas brīdī piedalījās VUGD Latgales reģiona brigādes, Daugavpils 4. daļas komandieris Gundars Kampāns, Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska, tehnikuma struktūrvienības vadītāja praktisko mācību jomā Olga Čerņavska, prakses vadītāja Inna Koluža, kā arī VUGD darbinieki.

Kvalifikācijas prakses laikā darbus veica Būvniecības nodaļas profesionālās izglītības programmas „Apdares darbu tehniķis” ceturtā kursa izglītojamie. Telpā tika nomainīts griestu un sienas apmetums, veikti gruntēšanas, apmešanas, špaktelēšanas un krāsošanas darbi, tika uzklātas jaunas tapetes. Vecais grīdas segums ir nomainīts pret jaunu lamināta grīdu.

Prakses laikā tika būtiski uzlabotas praktiskās iemaņas, kuras viņiem būs nepieciešamas, kārtojot kvalifikācijas eksāmenu. Būvniecības nodaļas skolotāja un prakses vadītāja I. Koluža atzīst, ka ir gandarīta par jauniešu veikumu, un par prasmīgu un kvalitatīvu darbu īpaši slavē izglītojamos Edgaru Ļehovu, Iļju Petrovu, Brigitu Boliņu, Ēriku Ribakovu, Vitāliju Sevruku, Mārtiņu Kokinu, Vitu Vaņinu un Jeļenu Sivačovu.

Jauniešiem ir būtiski prakses laikā redzēt savu darbu rezultātus un saprast, ka specialitāte, kura apgūta četru gadu laikā, viņiem ir tuva un dod iespēju realizēt savas spējas. Bieži vien prakses devējs, novērtējot praktikanta darbu, piedāvā viņam pastāvīga darba iespējas savā uzņēmumā, no kā ieguvēji ir gan izglītības iestāde, gan darba devējs.

Ir gandarījums, ka vairāku gadu garumā kvalifikācijas prakšu laikā esam sakārtojuši un radījuši gaišākas telpas VUGD, Sarkanajam krustam, Daugavpils 20. pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils Marka Rotko mākslas centram un citām Daugavpils pilsētas iestādēm. 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)