Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ir svarīgi teorētiskās zināšanas apliecināt praksē

Autors: Māra Some, Daugavpils Būvniecības tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste @ 20.06.2016

Ir svarīgi teorētiskās zināšanas apliecināt praksē
Foto: Publicitātes foto

Kvalifikācijas prakse ir obligāta profesionālās izglītības sastāvdaļa, kuras mērķis ir nostiprināt un papildināt izglītojamo zināšanas praktiskajā darbā, kā arī pilnveidot viņu profesionālās iemaņas atbilstoši kvalifikācijas prasībām. Lai audzēkņi tiktu kvalitatīvi sagatavoti darbam izvēlētajā specialitātē un spētu atrast vietu darba tirgū, ir svarīgi nodrošināt viņiem iespēju iziet praksi un strādāt pie darba devēja. 

 

 

 

 

Daugavpils Būvniecības tehnikums kā profesionālās izglītības mācību iestāde veiksmīgi sadarbojas ar dažādu nozaru uzņēmumiem, kur tehnikuma izglītojamajiem tiek nodrošinātas prakses vietas veiksmīgai profesijas apguvei.

Tehnikuma audzēkņu prakses darbu rezultātā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Latgales reģiona brigādes, Daugavpils 4. daļā tika atjaunota aktu zāle. Pelēkā un drūmā telpa ir pārvērtusies par gaišu un mājīgu vietu, kurā var pulcēties dienesta darbinieki.31. maijā, pēc veiktajiem remontdarbiem, tika svinīgi nodota izremontētā telpa. Objekta nodošanas brīdī piedalījās VUGD Latgales reģiona brigādes, Daugavpils 4. daļas komandieris Gundars Kampāns, Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska, tehnikuma struktūrvienības vadītāja praktisko mācību jomā Olga Čerņavska, prakses vadītāja Inna Koluža, kā arī VUGD darbinieki.

Kvalifikācijas prakses laikā darbus veica Būvniecības nodaļas profesionālās izglītības programmas „Apdares darbu tehniķis” ceturtā kursa izglītojamie. Telpā tika nomainīts griestu un sienas apmetums, veikti gruntēšanas, apmešanas, špaktelēšanas un krāsošanas darbi, tika uzklātas jaunas tapetes. Vecais grīdas segums ir nomainīts pret jaunu lamināta grīdu.

Prakses laikā tika būtiski uzlabotas praktiskās iemaņas, kuras viņiem būs nepieciešamas, kārtojot kvalifikācijas eksāmenu. Būvniecības nodaļas skolotāja un prakses vadītāja I. Koluža atzīst, ka ir gandarīta par jauniešu veikumu, un par prasmīgu un kvalitatīvu darbu īpaši slavē izglītojamos Edgaru Ļehovu, Iļju Petrovu, Brigitu Boliņu, Ēriku Ribakovu, Vitāliju Sevruku, Mārtiņu Kokinu, Vitu Vaņinu un Jeļenu Sivačovu.

Jauniešiem ir būtiski prakses laikā redzēt savu darbu rezultātus un saprast, ka specialitāte, kura apgūta četru gadu laikā, viņiem ir tuva un dod iespēju realizēt savas spējas. Bieži vien prakses devējs, novērtējot praktikanta darbu, piedāvā viņam pastāvīga darba iespējas savā uzņēmumā, no kā ieguvēji ir gan izglītības iestāde, gan darba devējs.

Ir gandarījums, ka vairāku gadu garumā kvalifikācijas prakšu laikā esam sakārtojuši un radījuši gaišākas telpas VUGD, Sarkanajam krustam, Daugavpils 20. pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils Marka Rotko mākslas centram un citām Daugavpils pilsētas iestādēm. 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Varbūt kādam šķiet, ka tas jau ir tikai koris, kur padzied, bet retais ikdienā aizdomājas, ka, dziedot korī, mēs bagātinām savas dvēseles, emocionālo pasauli, ka iemācāmies prasmes, kas noderēs visai turpmākajai dzīvei. Mēs iemācāmies plānot laiku, izvirzīt prioritātes, ieklausīties sevī, sadzirdēt citus. Mācāmies darboties kolektīvā, savstarpēji uzticēties un viena ar otru rēķināties, diskutēt un pieņemt lēmumus. Mēs mācāmies dot un pateikties.
Daumants Kaktiņš, kora „Tonika” dibinātājs, diriģents


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.