Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

I. Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz „Klases stundu” Ziedoņa muzejā Murjāņos

Autors: IK informācija @ 06.09.2018

I. Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz „Klases stundu” Ziedoņa muzejā Murjāņos
Foto: Publicitātes foto

 

Sākot jauno mācību gadu, Imanta Ziedoņa muzejs aicina 10. – 12. klašu skolēnus uz „Klases stundu” dzejnieka vasaras rezidencē „Dzirnakmeņi” Murjāņos. Programmu „Klases stunda” iespējams apmeklēt, izmantojot Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” finansējumu, portālu „Izglītība un kultūra” informēja I. Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa.

 

 

 

Programmas mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar I. Ziedoņa vasarnīcu „Dzirnakmeņi” un tās apkārtni, iedvesmojot citādi paskatīties uz I. Ziedoņa darbiem – un citam uz citu. I. Ziedonis vienmēr uzsvēris izziņas jēgu un skaistumu, kas slēpjas pat visvienkāršākajās lietās, tikai jāmācās to saskatīt. Vienu stundu un 30 minūtes ilgā programma vērsta uz to, lai klase kopā paveiktu dažādus radošus uzdevumus.

 

„Šī būs neparasta „Klases stunda”, kas sniegs iespēju saliedēties un vienam otru labāk iepazīt radošās aktivitātēs un jēgpilnās sarunās. Ja šķiet, ka caur muzeja apmeklējumu tas nav iespējams, jūs gaida pārsteigums! Dažādi uzdevumi – iešana tumsā, dzirnakmeņu meklēšana, mājas iepazīšana caur priekšmetiem – noteikti sagādās pārsteigumus gan pašam par sevi, gan klasesbiedriem,” sola I. Ziedoņa muzeja vadītāja D. Zariņa.

 

Programma pieejama līdz 30. septembrim. Ieejas maksa – 5 eiro no skolēna. Pieteikties iespējams, rakstot e-pastu info@ziedonamuzejs.lv vai zvanot pa tālruni 26935526.


Savukārt no 2019. gada janvāra sadarbībā ar I. Ziedoņa fondu „Viegli” un Ziedoņa bibliotēku I. Ziedoņa muzejs piedāvās alternatīvas mācību stundas lasītprasmes un sadarbības attīstīšanai 5.–9. klašu skolēniem Rīgā. Lai saņemtu aktualitātes par I. Ziedoņa muzeja piedāvājumiem skolām, aicinām pieteikties www.ziedonamuzejs.lv/lv/skolam.

 

Par Imanta Ziedoņa muzeju

I. Ziedoņa muzeju 2015. gada rudenī dibinājis I. Ziedoņa fonds „Viegli”, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam I. Ziedonim – tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Muzeja misija ir veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli, balstoties I. Ziedoņa (1933–2013) idejās, daiļradē un vērtībās.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)