Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

I. Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz „Klases stundu” Ziedoņa muzejā Murjāņos

Autors: IK informācija @ 06.09.2018

I. Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz „Klases stundu” Ziedoņa muzejā Murjāņos
Foto: Publicitātes foto

 

Sākot jauno mācību gadu, Imanta Ziedoņa muzejs aicina 10. – 12. klašu skolēnus uz „Klases stundu” dzejnieka vasaras rezidencē „Dzirnakmeņi” Murjāņos. Programmu „Klases stunda” iespējams apmeklēt, izmantojot Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” finansējumu, portālu „Izglītība un kultūra” informēja I. Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa.

 

 

 

Programmas mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar I. Ziedoņa vasarnīcu „Dzirnakmeņi” un tās apkārtni, iedvesmojot citādi paskatīties uz I. Ziedoņa darbiem – un citam uz citu. I. Ziedonis vienmēr uzsvēris izziņas jēgu un skaistumu, kas slēpjas pat visvienkāršākajās lietās, tikai jāmācās to saskatīt. Vienu stundu un 30 minūtes ilgā programma vērsta uz to, lai klase kopā paveiktu dažādus radošus uzdevumus.

 

„Šī būs neparasta „Klases stunda”, kas sniegs iespēju saliedēties un vienam otru labāk iepazīt radošās aktivitātēs un jēgpilnās sarunās. Ja šķiet, ka caur muzeja apmeklējumu tas nav iespējams, jūs gaida pārsteigums! Dažādi uzdevumi – iešana tumsā, dzirnakmeņu meklēšana, mājas iepazīšana caur priekšmetiem – noteikti sagādās pārsteigumus gan pašam par sevi, gan klasesbiedriem,” sola I. Ziedoņa muzeja vadītāja D. Zariņa.

 

Programma pieejama līdz 30. septembrim. Ieejas maksa – 5 eiro no skolēna. Pieteikties iespējams, rakstot e-pastu info@ziedonamuzejs.lv vai zvanot pa tālruni 26935526.


Savukārt no 2019. gada janvāra sadarbībā ar I. Ziedoņa fondu „Viegli” un Ziedoņa bibliotēku I. Ziedoņa muzejs piedāvās alternatīvas mācību stundas lasītprasmes un sadarbības attīstīšanai 5.–9. klašu skolēniem Rīgā. Lai saņemtu aktualitātes par I. Ziedoņa muzeja piedāvājumiem skolām, aicinām pieteikties www.ziedonamuzejs.lv/lv/skolam.

 

Par Imanta Ziedoņa muzeju

I. Ziedoņa muzeju 2015. gada rudenī dibinājis I. Ziedoņa fonds „Viegli”, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam I. Ziedonim – tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Muzeja misija ir veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli, balstoties I. Ziedoņa (1933–2013) idejās, daiļradē un vērtībās.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Izšķiroša nozīme ir tieši mācīšanas metodikai, ko bieži skolotāji nenovērtē. Galvenais nav matemātiskus jēdzienus iegaumēt bez jēgas; galvenā ir izpratne, uzskatāmais priekšstats.
Daugavpils Universitātes mācībspēki


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Viņi abi iemīlējās apavu veikalā jau no pirmā acu uzmetiena.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.