Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

"Grindeks" aicinās skolēnus iepazīties ar uzņēmumu

Autors: IK informācija @ 04.02.2010

"Profesiju dienu" laikā farmācijas kompānijā AS "Grindeks" 30 skolēni varēs iepazīties ar uzņēmumu un tajā strādājošajiem cilvēkiem,  informēja uzņēmuma pārstāve Laila Kļaviņa.

No 1.marta līdz 1.maijam skolēniem tiks piedāvāta iespēja pavadīt vienu darba dienu kopā ar izvēlētās profesijas speciālistu, iepazīstoties ar viņa darba pienākumiem, kā arī uzdodot un saņemot atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Uzņēmums piedāvās iepazīties ar šādām profesijām: ķīmiķis, ķīmiķis-tehniķis, ķīmiķis-analītiķis, ķīmisko procesu tehniķis, tehniķis-analītiķis, biotehnologs, vides speciālists un farmācijas iekārtu operators.

Uzņēmumā stāsta, ka līdz šim "Grindeks" ir aktīvi iesaistījies "Ēnu dienās" un līdzīgos projektos. Taču, ņemot vērā farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, piedāvāt dažādu profesionāļu "ēnošanu" vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši, tāpēc "Profesiju dienas" būs alternatīvs, īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts.

AS "Grindeks" Personāla departamenta vadītāja Dace Šaitere uzsver, ka profesiju dienu galvenā iecere ir veicināt skolēnos interesi par eksaktajām zināšanām un plašajām karjeras iespējām. Tāpat uzņēmuma mērķis ir mainīt stereotipu, ka tikai vidusskolu un augstskolu beidzēji var kļūt par labiem ķīmijas speciālistiem. Līdzšinējā pieredze rāda, ka arī Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas un citu vidējo profesionālo mācību iestāžu absolventi kļūst par lieliskiem sava aroda lietpratējiem. Bieži vien tieši praktiskā darba pieredze vēlāk viņus mudina turpināt studijas augstskolās, skaidro Šaitere.

Viņa pauž pārliecību, ka pieprasījums pēc ķīmijas un farmācijas nozares speciālistiem darba tirgū būs vienmēr, tāpēc lielākais jauniešu ieguvums ir ne tikai nodrošinātas darba iespējas Latvijā, bet arī mobilitāte Eiropas darba tirgū.

Lai kļūtu par "Profesiju dienu" dalībnieku, skolēniem līdz 20.februārim elektroniski jāatsūta motivācijas vēstule. Lai nesarūgtinātu tos skolēnus, kas motivācijas vēstules pārbaudījumu nebūs izturējuši, "Grindeks" speciāli viņiem organizēs ekskursiju pa uzņēmumu.

Projektu "Profesiju dienas skolēniem" atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, Olaines mehānikas un tehnoloģijas koledža un citi.

"Grindeks" ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Uzņēmumā strādā 825 darbinieki, tai skaitā 660 Latvijā un 165 ārvalstīs. 52% darbinieku ir augstākā izglītība.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)