Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību

Autors: Daiga Kļanska @ 26.06.2018

 Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību
Foto: Toms Grīnbergs, LU

 

20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā notika forums „Latvija ceļā uz viedvalsti”, kurā politiķi, zinātnieki un uzņēmēji diskutēja par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem.

25. jūnijā latvijas Universitātē, izvērtējot forumā paustās domas, Latvijas Universitātes foruma cikla „Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” eksperti atzina, ka Latvijas valsts nākotne būs atkarīga no tā, cik mūsdienīga ir Latvijas izglītības sistēma, tādēļ jau rudenī organizēs domnīcu par izglītību.

 

„Latvijas Mobilais telefons” prezidents Juris Binde uzsvēra, ka foruma ieguvums ir tas, ka tajā runājacilvēki, kuri savā dzīvē jau ir ko nozīmīgu paveikuši un var dalīties ar personīgo pieredzi. „Būtiski, ka sākam saprast un novērtēt to, ka nākotne ir starpdisciplinārām idejām. Būtiski, ka IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu visas trīs dienas LMT Straumē skatījušies 30 000 cilvēku. Ja kādreiz cilvēki šaubījās, kas gan konferenci skatīsies, tad tagad tas ir mainījies. Pateicoties LMT Straume varam sasniegt ievērojami plašāku auditoriju. Uzskatu, ka foruma iniciatīvas ir jāturpina. Visi eksperti atzina, ka nākotne ir atkarīga no izglītības, jo bez tās nekas nesanāk. Varbūt ir iespējams veidot paralēlu izglītības struktūru, ko varētu saukt par akadēmiju. Piemēram, LMT ir autosporta akadēmija, kuras galvenais uzdevums ir atrast talantīgus jauniešus un sagatavot viņus autosportistu karjerai, bet paralēli viņiem mācam komunikāciju ar medijiem, veselīga uztura un dzīvesveida pamatus. Šādā veidā varētu attīstīt dažādu jomu akadēmijas, kur cilvēkiem būtu iespēja paplašināt redzesloku. Visi eksperti, kas piedalījās forumā, ir ne tikai profesionāļi savā jomā, bet viņiem ir plašs redzesloks. Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola jau ir līdzīgs mēģinājums, bet šādas akadēmijas varētu veidoties pie augstskolām,” rosina J. Binde.

Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis iesaka atbalstīt tās platformas, kas jau ilgtermiņā sevi ir pierādījušas. Piemēram, nometne „Alfa”, kurā pulcējas mācību priekšmetu olimipāžu uzvarētāji un labāko zinātniski pētniecisko darbu autori. „Alfa” ir talantīgu jauniešu kalve.

RTU profesors un Latvijas zinātņu akdēmijas akadēmiķis Andrejs Krasņikovs uzskata, ka forumam ir izdevies iekustināt jautājumu par nākotni. Arī SEB bankas vadītāja Ieva Tetere rosināja runāt par nākotni, jo ja nerunā, tad nekas arī nenotiek. Viņa ir pārliecināta, ka ir svarīgi runāt un meklēt risinājumus straujākām pārmaiņām izglītībā.

 

Komentāri:
anonīms

15.07.2018

Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)