Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību

Autors: Daiga Kļanska @ 26.06.2018

 Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību
Foto: Toms Grīnbergs, LU

 

20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā notika forums „Latvija ceļā uz viedvalsti”, kurā politiķi, zinātnieki un uzņēmēji diskutēja par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem.

25. jūnijā latvijas Universitātē, izvērtējot forumā paustās domas, Latvijas Universitātes foruma cikla „Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” eksperti atzina, ka Latvijas valsts nākotne būs atkarīga no tā, cik mūsdienīga ir Latvijas izglītības sistēma, tādēļ jau rudenī organizēs domnīcu par izglītību.

 

„Latvijas Mobilais telefons” prezidents Juris Binde uzsvēra, ka foruma ieguvums ir tas, ka tajā runājacilvēki, kuri savā dzīvē jau ir ko nozīmīgu paveikuši un var dalīties ar personīgo pieredzi. „Būtiski, ka sākam saprast un novērtēt to, ka nākotne ir starpdisciplinārām idejām. Būtiski, ka IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu visas trīs dienas LMT Straumē skatījušies 30 000 cilvēku. Ja kādreiz cilvēki šaubījās, kas gan konferenci skatīsies, tad tagad tas ir mainījies. Pateicoties LMT Straume varam sasniegt ievērojami plašāku auditoriju. Uzskatu, ka foruma iniciatīvas ir jāturpina. Visi eksperti atzina, ka nākotne ir atkarīga no izglītības, jo bez tās nekas nesanāk. Varbūt ir iespējams veidot paralēlu izglītības struktūru, ko varētu saukt par akadēmiju. Piemēram, LMT ir autosporta akadēmija, kuras galvenais uzdevums ir atrast talantīgus jauniešus un sagatavot viņus autosportistu karjerai, bet paralēli viņiem mācam komunikāciju ar medijiem, veselīga uztura un dzīvesveida pamatus. Šādā veidā varētu attīstīt dažādu jomu akadēmijas, kur cilvēkiem būtu iespēja paplašināt redzesloku. Visi eksperti, kas piedalījās forumā, ir ne tikai profesionāļi savā jomā, bet viņiem ir plašs redzesloks. Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola jau ir līdzīgs mēģinājums, bet šādas akadēmijas varētu veidoties pie augstskolām,” rosina J. Binde.

Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis iesaka atbalstīt tās platformas, kas jau ilgtermiņā sevi ir pierādījušas. Piemēram, nometne „Alfa”, kurā pulcējas mācību priekšmetu olimipāžu uzvarētāji un labāko zinātniski pētniecisko darbu autori. „Alfa” ir talantīgu jauniešu kalve.

RTU profesors un Latvijas zinātņu akdēmijas akadēmiķis Andrejs Krasņikovs uzskata, ka forumam ir izdevies iekustināt jautājumu par nākotni. Arī SEB bankas vadītāja Ieva Tetere rosināja runāt par nākotni, jo ja nerunā, tad nekas arī nenotiek. Viņa ir pārliecināta, ka ir svarīgi runāt un meklēt risinājumus straujākām pārmaiņām izglītībā.

 

Komentāri:
anonīms

15.07.2018

Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nav obligātas stundu hospitācijas, tās vietā ir tikai 45 minūšu ilga direktora un skolotāja saruna; 9. klasi beidzot, nav eksāmenu. Varbūt tāpēc skolu direktori Somijā kādā pētījumā tika atzīti par vislaimīgāko profesiju, jo viņu laiku neaizņem nemitīgu atskaišu rakstīšana.
Dace Kalniņa, Grundzāles pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe un projektu koordinatore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgaram bieži bija vēlme iedzert, bet viņš zināja savas robežas, kā par piemēru: viņš nelika galdā to, kas viņam pieder, un šajā gadījumā tas bija zirgs, kurš piederēja muižas valdniekam.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.