Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Festivālā „Fast Forward” atklātas divas jauno mediju mākslas izstādes

Autors: IK informācija @ 15.11.2017

Festivālā „Fast Forward” atklātas divas jauno mediju mākslas izstādes
Foto: Publicitātes foto

Mākslas pētniecības laboratorijā (MPLab), Liepājā šīs nedēļas nogalē norisināsies četri notikumi – divas izstādes, konference un ģimenes diena – piedāvājot radošas nodarbes ikvienam – gan pašiem mazākajiem, gan pieaugušajiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja festivāla koordinatore Maija Demitere.

 

 

No 13. līdz 18. novembrim Liepājā, Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē (HMZF) (Kūrmājas pr. 13) norisinās jauno mediju mākslas festivāls „Fast Forward” – apskatot pašlaik aktuālākās tēmas –virtuālā realitāte (VR), 360 grādu video un skaņas ierakstus, augmentētās tehnoloģijas u.c.

Festivāla laikā apskatāmas divas izstādes – pirmā izstāde atzīmē jauno mediju mākslas pastāvēšanas Liepājā desmitgadi (šī gada novembrī aprit 10 gadi kopš Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas dibināšanas), otra – festivālā notikušo darbnīcu rezultātu izstādi. Jauno mediju festivāla „Fast Forward” izstāde ir pirmais notikums jaunajā MPLab „Prospekta galerijā”, kurā nākotnē plānots regulāri izstādīt Liepājas mediju mākslinieku darbus.

Izstādē „Fast Forward” apkopotie jauno mediju mākslinieku: Annas Priedolas, Pētera Riekstiņa, Andreja Poikāna, Kaspera Svalgārda, Ulda Hasnera darbi skatītājam atklās straujā attīstībā un nesenā aizmirstībā esošo tehnoloģiju nospiedumus kultūras slānī – „patinot lenti” uz priekšu un atpakaļ, ieskatoties tehnikas tendenču – dronu, algoritmiskās mākslas, mākslīgā intelekta u.c. – darbības principos un ar tām saistītajās gaidās, cerībās un bailēs. Izstādē skatītājs varēs iepazīties arī ar starptautisko brīvpieejas dizaina projektu „CHIC – kultūras hibridizācija kopienā”.

Izstāde atvērta: Liepājas Universitātes HMZF zālē, Kūrmājas pr. 13, 2. stāvā darba dienās no plkst. 12.00 –19.00, sestdien, 18. novembrī, no plkst. 10.00 – 16.00. Ieeja no sētas (Elkoņu ielas).

No 14. – 17. novembrim MPLab norisinās piecas darbnīcas – Henrika Dunkera (Henrik Dunker) vadītajā darbnīcā, foto studijā dalībnieki pēta īpašus izvēlētus objektus, kas atpoguļo kāda cilvēka dzīvi un raksturu; Adri Šokers (Adri Schokker) darbnīcā „Virtuālās fotogrāfijas dzīles” izmanto 3D skenēšanas tehnoloģijas un kā jauniegūtos 3D objektus iekļaut virtuālā, imersīvā spēles vidē; Marija Ri Širotsuki un Paula Vītola pēta 360 grādu video iespējas, trūkumus un kā ar to stāstīt stāstu; Klaivs Makartijs (Clive McCarthy) un Stīvens Fišers (Stephen Fisher) iedziļinās „Imersīvās ainās” – pētot augmentēto tehnoloģiju potenciālu; bet skaņas māksliniece Krista Dintere eksperimentē ar binaurāliem audio ierakstiem.

Darbnīcu rezultāti būs apskatāmi interaktīvā izstādē MPLab telpās (Liepājā, Kūrmājas pr. 13 pagrabā (ieeja no sētas)) piektdien, 17. novembrī no plkst. 12.00 – 19.00 un sestdien, 18. novembrī, no plkst. 10.00 – 16.00.

Piektdien, 17. novembrī, MPLab telpās notiks konference „Radošās industrijas un jaunie mediji”, kurā ar prezentācijām uzstāsies Atis Egliņš–Eglītis, Liepājas biznesa inkubatora vadītājs, Kristaps Puķītis (Dirty Deal Audio), Veronika Poparda (Véronique Poupard) stāstīs par projektu „CHIC, kopienas kultūras hibridizācija”, Paula Vītola (Elektroniskās un mediju mākslas centrs, E-LAB) un Endrjū Grifs Patersons (Andrew Gryf Paterson). Pēc prezentācijām – diskusija.

18. novembrī no plkst. 10.00 – 16.00 norisināsies MPLab ikgadējā Ģimenes diena, kuras centrā – latviešu etnogrāfiskās zīmes un jauno mediju tehnoloģiju izmantošana. Ģimenes dienas laikā ikviens varēs apgleznot savu auduma maisiņu.

Dalība visos festivāla notikumos ir bezmaksas un atvērta ikvienam.

Vairāk informācijas mājaslapā: mplab.lv un iweek.mplab.lv.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ja mēs kā nācija, kā tauta gribam ilgtermiņā pastāvēt, izglītība ir noteicošā. Latvijas lielākā bagātība nav meži, bet gan cilvēka smadzenes. No šāda viedokļa izglītības sistēmai ir ne tikai mācīšanas un izglītošanas funkcija, bet izglītība ir arī ievērojami dzelžaināks priekšnosacījums nācijas pastāvēšanai.
Aldis Baumanis, biznesa augstskolas „Turība”rektors un valdes priekšsēdētājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.