Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Daugavpils skolnieces iegūst zelta godalgu prestižajā GENIUS Olympiad ASV

Autors: IK informācija @ 20.06.2017

Daugavpils skolnieces iegūst zelta godalgu prestižajā GENIUS Olympiad ASV
Foto: Publicitātes foto

No 2017. gada 12. jūnija līdz 17. jūnijam Oswego Universitātē, Oswego (ASV) un Ivy League Universitātē, Ņujorkā (ASV) norisinājās ikgadējās starptautiskās GENIUS Olympiad pasākumi. Ar Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā projekta „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” atbalstu Latviju olimpiādē šogad pārstāvēja Daugavpils 13. vidusskolas skolnieces Elīna Lipska, Alisa Gabdrahmanova un Diana Gabdrahmanova, portālu „Izglītība un kultūra” informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Bērziņa.

GENIUS Olympiad konferencē Elīnas, Alisas un Dianas darbs „ZnO un ZnO/Ag nanostruktūru iegūšana, to antibakteriālās īpašības” (darba vadītājs Jurijs Kostjukevičs) tika augsti novērtēts– piešķirta zelta godalga, novērtējot inovatīvo pieeju jaunu materiālu iegūšanā un to, ka skolnieces demonstrēja starpdisciplināru pieeju fizikas zināšanu izmantošanā. Skolnieču darbs tika iekļauts kategorijā „Zinātne”, kurā šogad tika iesniegti kopumā 761 darbi, no tiem tika atlasīti 338 finālisti.

Projekta „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (8.3.2.1./16/I/002) vadītāja Liene Voroņenko atzīst, ka skolēnu izstrādāto zinātniski pētniecisko darbu kvalitāte ar katru gadu pieaug un Latvijas skolēni var veiksmīgi konkurēt Eiropas un pasaules līmenī. „Aiz katra no skolēnu sasniegumiem ir milzīgs viņu skolotāju brīvprātīgi ieguldītais darbs ārpus ikdienas mācību darba. Skolu aktīvā piedalīšanās pētniecisko darbu izstrādē pierāda nepieciešamību VISC meklēt arvien jaunas iespējas skolēnu talantu attīstībai un sasniegumu prezentēšanai ārpus Latvijas”, uzsver projekta vadītāja. Šogad pirmo reizi jauniešus pavada arī skolotāji, kas ilgus gadus ir vadījuši pētniecisko darbu izstrādi, un projekta vadītāja cer, ka tas ļaus starptautisko pieredzi ieviest arī Latvijas skolās.

GENIUS Olympiad piedalījās skolēni no 69 valstīm. Kopā tika iesniegti 1234 darbi dažādās kategorijās (zinātne, māksla, robotika, humanitārā, mūzika, bizness), no tiem 570 tika izvirzīti finālam.

Paredzēts, ka šogad Latvijas jaunie zinātnieki tiks pārstāvēti vēl divos zinātnes konkursos – Milset starptautiskajā EXPO zinātnes konkursā Fortalezā (Brazīlijā), kas notiks no 7. līdz 12. augustam un 29. Eirpoas Savienības jauno zinātnieku konkursā, kas šogad norisināsies Tallinā no 22. līdz 27. septembrim.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Parasti koncentrējamies uz to, ka sasniegumi mūs darīs laimīgus, bet tas ir nebeidzams aplis, kas neļauj izjust laimes brīžus. Laimes izjūtu sniedz vien tas, ko darām.
Zelanu Montminī (Zelana Montminy), grāmatas „21 diena pretī dzīvesspēkam” autore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.