Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ceturtdien Cēsīs notiks konference „Vērtēt, lai mācītos”

Autors: IK informācija @ 18.09.2017

Ceturtdien, 21. septembrī, no plkst. 9.30 līdz 18.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notiks skolotājiem, izglītības rīcībpolitikas veidotājiem un īstenotājiem domātā profesionālā konference par vērtēšanu „Vērtēt, lai mācītos”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” pārstāve Signe Ernštreite.

Lai konferences saturs būtu pieejams visiem interesentiem, ar „Lattelecom” atbalstu bez maksas konferencei varēs sekot tiešsaitē lietotnē „Shortcut” (www.shortcut.lv). 21. septembrī „Shortcut” TV sadaļā būs izveidots atsevišķs TV kanāls, kurā visu dienu pārraidīs konferences programmu. Precīzu tiešraides saiti norādīs Facebook.com/skola2030.

Vērtēšana un tās līdzšinējās lomas maiņa ir viens no būtiskiem priekšnoteikumiem sekmīgām, uz skolēnu orientētām pārmaiņām mācīšanās pieejā skolās un pirmskolās Latvijā. Divi būtiskākie izaicinājumi skolās Latvijā – iemācīties mērīt to, kā skolēns spēj lietot zināšanas, lai risinātu problēmas, pakāpeniski atsakoties no standartizētu jautājumu uzdošanas eksāmenos un pārbaudes darbos. Otrs – nostiprināt skolās tādu kultūru, lai vērtēšana veidotos par ikdienas atbalstu skolēna sniegumam un skolotāju darba uzlabošanai. Šī ir otrā no Valsts izglītības satura centra (VISC) projekta „Kompetenču pieeja mācību saturā” konferencēm tematisku pasākumu sērijā, kas plānotas vidēji divas reizes gadā. Uz konferenci aicināti jomas profesionāļi – skolu vadītāji, metodisko apvienību vadītāji, pašvaldību izglītības jomas vadītāji, skolotāji, augstskolu mācībspēki, mācību grāmatu izdevēji un citi.

Konferenci ar ievadrunu atklās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Atklāšanā par to, cik sekmīga bijusi tradicionālā vērtēšanas sistēma izglītībā un kādas, analizējot dažādu valstu pieredzi, iespējamas veiksmīgas izmaiņas vērtēšanā, aicināts runāt Kembridžas universitātes Vērtēšanas centra (Cambridge Assessment) pētniecības un attīstības grupas vadītājs Tims Outss (Tim Oates), bet noslēgumā Irmeli Halinena (Irmeli Halinen), emeritētā Somijas mācību satura izstrādes vadītāja Somijas Valsts izglītības aģentūrā, stāstīs par vērtēšanas lomu Somijas pamatizglītības mācību satura pilnveides reformā no 2012. līdz 2016. gadam. Dace Namsone, jaunā satura ietvara izstrādes vadītāja, kā arī VISC vadītājs Guntars Catlaks runās par to, kā jāmainās vērtēšanas saturam un veidam, lai novērtētu kompleksu sniegumu jeb skolēna lietpratību (kompetenci). Sadarbībā ar dažādiem projekta partneriem veidotajās darbnīcās dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī praktiskās nodarbībās, kurās demonstrēsim piemērus un diskutēsim, kā vērtēt kompleksu sniegumu, digitālās prasmes, domāšanas prasmes, pašizpausmi mākslās, sasniegto fiziskās aktivitātes jomā, kā vērtēt neakadēmisku sniegumu, vai sacensība motivē mācīties u.c.

„Skola2030” pateicas par atbalstu konferences rīkošanā arī saviem partneriem: Britu padomei, Somijas vēstniecībai Latvijā, „Swedbank Latvija”.

“Skola2030” vērtēšanas konferenci pavadošie pasākumi ikvienam interesentam

Otrdiena, 19. septembris, plkst. 18.30–20.30 publiska saruna „Kādi rādītāji liecina, cik sekmīga ir skola?” Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā (Marijas ielā 13/3, Rīgā). Ieeja brīva. Sarunā piedalīsies Kembridžas Universitātes Vērtēšanas centra (Cambridge Assessment) Pētniecības un attīstības grupas vadītājs Tims Outss (Tim Oates), Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Reģistrācija šeit: http://bit.ly/Skola2030_saruna. Vairāk par pasākumu: http://bit.ly/Skola2030_saruna_par_skolu

Trešdiena, 20. septembris, plkst. 9.00–11.30 tiešraide „„Swedbank” izglītības brokastis”. Sarunā par to, kāpēc pārmaiņas mācīšanās pieejā svarīgas Latvijā un ārpus tās, kāda ir Kembridžas pieeja izglītības uzlabošanai, kā arī redzējumu par to, kā pārvarēt izaicinājumus Latvijā, piedalīsies Zane Oliņa (Valsts izglītības satura centrs, Skola2030), Mārtiņš Kazāks (Swedbank Latvia), Gunita Kuļikovska (Vividly), Ingrīda Rone (Lattelecom) un Agnese Lāce (arhitektu birojs 12 līnijas). Tiešraide būs skatāma šeit: http://bit.ly/Izglitibas_brokastis

Piektdiena, 22. septembris, plkst. 14.00–16.00 Irmeli Halinenas atvērtā lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību” Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19, Rīgā). Ieeja brīva. Irmeli Halinena (Irmeli Halinen), emeritētā Somijas mācību satura izstrādes vadītāja Somijas Valsts izglītības aģentūrā, vadījusi neseno pamatizglītības mācību satura pilnveidi Somijā (no 2012. līdz 2016. gadam). Atvērtajā lekcijā viņa stāstīs, kādēļ Somija atkārtoti mainīja izglītības sistēmu, ja viņiem ir vieni no labākajiem izglītības rezultātiem pasaulē, kā arī runās par vērtēšanas nozīmi skolas ikdienā: kā vislabāk vērtēt skolēnu un skolu sniegumu? Lekcija būs pieejama arī tiešraidē LU mājaslapā https://www.lu.lv/tiesraide. Reģistrēties: http://bit.ly/Registreties_Skola2030_lekcijai Vairāk par pasākumu: http://bit.ly/Skola2030_Somija_miti_un_patiesiba

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ikvienam vajadzētu saprast, ka skolēniem ir jādod iespēja mācību laikā ārpus skolas sadarboties ar dažādām organizācijām, cilvēkiem, lai viņi dzīvē spētu iziet jau ar pieredzi, drošāki. Taču, lai to izdarītu, ir jāmaina mācību process: tagad skolēni zinātniski pētnieciskos darbus veic un produktus skolēnu mācību uzņēmumiem gatavo naktīs vai brīvdienās, jo pārējā laikā viņiem ir mācību stundas.
Inta Jorniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja, „Ekselences balvas 2017” ekonomikā ieguvēja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.