Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Augsti novērtēta un atbalstīta LU Cietvielu fizikas institūta Ekselences centra materiālzinātnēs attīstīšanas iecere

Autors: IK informācija @ 09.02.2015

Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūts (CFI) kā vienīgais no Latvijas tiks atbalstīts Eiropas Komisijas (EK) Horizon2020 WIDESPREAD1-2014:Teaming programmā. Projekts CAMART2, kas ir paredzēts materiālzinātnes Ekselences centra „CAMART:ISSP” attīstīšanai, šīs programmas projektu konkursā ieguvis trešo vietu starp 169 pieteikumiem, ekspertu vērtējumā iegūstot 14,5 no 15 punktiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja LU Preses centrā. 

Neskatoties uz nopietniem centieniem nacionālajā un arī Eiropas Savienības (ES) līmenī, Eiropā joprojām pastāv būtiskas iekšējās atšķirības pētniecības un inovāciju attīstībā, kuru cēloņu vidū ir nepietiekama Zinātnes un Ekselences centru kritiskā masa. Tas ir svarīgs priekšnoteikums, lai valstis un reģionus, tai skaitā Latviju virzītu pretī stratēģiski inovatīvai izaugsmei. Lai veicinātu jaunu Ekselences centru veidošanos un esošo stiprināšanu, EK ir izveidojusi WIDESPREAD1-2014:Teaming programmu, kuras uzsaukumā LU CFI kā vienīgais no Latvijas ir ieguvis atbalstu Ekselences centra „CAMART:ISSP” attīstīšanai. Projekts CAMART2 (Center of Advanced MAterials Research and Technology Transfer) ir izcīnījis trešo vietu starp 169 pieteikumiem, ekspertu vērtējumā iegūstot 14,5 no 15 punktiem.

 

LU CFI koordinētā projekta mērķis ir attīstīt CAMART:ISSP Ekselences centru jaunā Eiropas pakāpē, tā nostiprinoties par Eiropas līmeņa reģionālo Centru materiālzinātnes un tehnoloģiju attīstības jomā, realizējot brīvas pieejas (open-access) tematiski orientēto Laboratoriju attīstību arī Latvijā, tā būtiski paaugstinot Latvijas zinātnes, inovāciju un to komercializācijas konkurētspēju Eiropā un pasaulē. Projekta realizācijā ir iesaistīti Zviedrijas partneri – KTH Royal Institute of Technology un Acreo Swedish ICT, kas ir starptautiski atzīti līderi inovāciju attīstības un komercializācijas jomā. Realizējot projektu, tiks ņemta vērā plaši attīstītā inovāciju ieviešanas un zinātnes un biznesa sadarbības un inkubācijas pieredze, kas ilggadēji uzkrāta Ziemeļvalstu inovāciju klastera centrā – Kista Science City.

 

Projekta pirmā etapa laikā sadarbībā ar Zviedrijas partneriem tiks izstrādāts Ekselences centra biznesa plāns, kura izveidei ir piešķirts EK finansējums 497 500 eiro. Izvērtējot šo biznesa plānu, EK lems par finansējuma piešķiršanu otrās kārtas izpildei, kuras atbalsta apjoms varēs sasniegt 15 – 20 milj. eiro. Paredzēts, ka EK finansējums segs visas ar centra attīstību un uzturēšanu saistītās izmaksas periodam līdz 7 gadiem, kamēr centram nepieciešamās infrastruktūras izveides izmaksas (ēkas, zinātniskais aprīkojums u.c.) saskaņā ar EK norādījumiem paredzēts segt no Latvijai pieejamajiem ES struktūrfondu līdzekļiem. 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ne ar tehnoloģijām pārbāzta, bet tāda,kuras procesos mērķtiecīgi ir paredzēts laiks jēgpilnām sarunām, lai acis ne monitoros, bet citu cilvēku acīs.Cerams, arī šāds kritērijs parādīsies, 21. gadsimta Latvijas skolas vērtējot.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.