Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Aicina uz Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 90. jubileju

Autors: Lana Burmistrova, JMRMV izglītības metodiķe @ 21.09.2017

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola (JMRMV) ir viena no Latvijas ievērojamākajām profesionālās mūzikas izglītības iestādēm ar cienījamu vēsturi un bagātām tradīcijām. 

Tieši pirms 90 gadiem tika īstenota ideja par Latvijas Tautas konservatorijas (LTK) dibināšanu. Svinīgā Latvijas Tautas konservatorijas pie Latvijas mūzikas veicināšanas biedrības atklāšana notika 1927. gada 15. oktobrī toreizējās Latvijas Konservatorijas (šobrīd – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, JVLMA) zālē. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās sabiedrībā pazīstamas un ievērojamas personas, tai skaitā profesors Jāzeps Vītols un toreizējais izglītības ministrs Rainis, kurš savā runā novēlēja skolai dot muzikālo izglītību pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai… Raiņa novēlējums ir īstenojies, jo JMRMV ir lielākā un audzēkņiem, kā arī absolventiem bagātākā vidējās izglītības mūzikas mācību iestāde Latvijā, kura lepojas ar gandrīz 4000 absolventiem vairākās paaudzēs: komponistiem Imantu Kalniņu, Arturu Maskatu, Rolandu Kronlaku, Gundegu Šmiti, u.c. Skolu ir absolvējuši vairāku paaudžu diriģenti – Jānis Ozoliņš, Ausma Derkevica, Edgars Račevskis, Rihards Glāzups, Andris Veismanis, Aira Birziņa, Agita Ikauniece; ievērojami dziedātāji Jānis Zābers, Ilga Tiknuse, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Sonora Vaice, Aleksandrs Antoņenko, Marina Rebeka, Ieva Parša un vēl daudzi citi. Latvijas saksofonskolas dibinātājs, JVLMA profesors un Rīgas Saksofonu kvarteta dibinātājs Artis Sīmanis arī ir skolas absolvents! JMRMV ir absolvējis arī mūzikas žurnālists un žurnāla „Mūzikas Saule” galvenais redaktors Orests Silabriedis, Latvijas televīzijas kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, etnomuzikoloģe Anda Beitāne, kā arī Latvijas mūzikas zinātnes ievērojamākās personības Ludvigs Kārkliņš, Vita Lindenberga, Jānis Torgāns. Vairāki simti šeit nenosauktu absolventu turpina studijas un veic pedagoģisko un radošo darbību vairākās kultūrizglītības iestādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Daudzi absolventi ir atgriezušies JMRMV kā pedagogi, kuru misija ir veicināt jaunās paaudzes mediņiešu profesionālo un radošo izaugsmi! Latvijas koncertdzīvi būtiski papildina JMRMV absolventi – jaunās paaudzes mūziķi flautiste Ilona Meija, pianists Raimonds Petrauskis, saksofonists Oskars Petrauskis, trompetists Jānis Porietis, sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, ērģelniece Kristīne Adamaite un vēl daudzi citi, kuru radošā darbība ir guvusi augstu atzinību arī ārzemēs. 2017. gada 21. oktobris skolas vēsturē būs nozīmīga diena – iespēja visiem absolventiem tikties skolas telpās un atcerēties burvīgos mācību laikus, kā arī dalīties iespaidos un bagātajā pieredzē ar vairāku paaudžu mediņiešiem!

 

21. oktobrī, plkst. 16.00 visi interesenti ir laipni aicināti uz JMRMV skolas jubilejas koncertu Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē, savukārt no plkst. 19.00 skolas absolventi ir gaidīti JMRMV telpās Stabu ielā uz absolventu salidojumu. Par savu ierašanos uz absolventu salidojumu lūgums informēt līdz 10.10.2017, nosūtot sekojošu informāciju uz e-pastu: jmrmvsekr@ml.lv vai sazinoties telefoniski: +371 67332058: · Vārds, uzvārds · Izlaiduma gads/Specialitāte · Kontaktinformācija (e-pasts, mob. tālr.)

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Visvajadzīgākā šodien – un rītdien – ir spēja orientēties apkārtējā informācijas troksnī, sadzirdēt tajā savu viedokli, pievienot tam savu – aizrautīgu un izsvērtu, zinošu un drosmīgu – balsi, jo, kā izrādās, klusēšana vairs nav modē un vairs nav zelts.
Mārtiņš Daugulis, Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēks


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.