Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Aicina skolotājus uz semināru par „Latvijas skolas somu”, kultūras kanona konkursu un mācību satura pilnveidi

Autors: IK informācija @ 19.04.2018

Aicina skolotājus uz semināru par „Latvijas skolas somu”, kultūras kanona konkursu un mācību satura pilnveidi
Foto: Publicitātes foto

2018. gada 11. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina Latvijas skolu skolotājus piedalīties profesionālās kompetences pilnveides sešu stundu seminārā, kurā informēs par iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ieviešanu un kultūras kanona konkursu vidusskolēniem 2018./2019. gadā, kā arī stāstīs par aktualitātēm mācību jomā „Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā” Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotajā projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb „Skola2030”, portālu „izglītības un kultūra” informēja LKA sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

 

Semināra pirmajā sekcijā projekta „Skola 2030” jomas vecākā eksperte Rita Dementjeva stāstīs par aktualitātēm kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomā projektā „Skola 2030”. Savukārt projekta jomas eksperte Anda Laķe (LKA) prezentēs kultūras studiju ieceri, stāstot gan par plānoto mācību saturu un tā ieviešanu vidusskolā. Projektam „Skola 2030” veltīto sekciju noslēgs diskusija par kultūras izpratnes mācību satura ieviešanas izaicinājumiem.

 

Otrā sekcija tiks veltīta iniciatīvai „Latvijas skolas soma”. Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvis informēs par ieviešanas principiem, pieejamo informāciju un tālāko sadarbību „Latvijas skolas somas” programmas ieviešanā 2018. / 2019. mācību gadā. Par jau uzkrāto „Latvijas skolas somas” plānošanas un testēšanas pieredzi skolotājiem būs iespēja dzirdēt divu skolu piemērus. Brocēnu vidusskolas pārstāve Laura Miķelsone un Juglas vidusskolas pārstāve Ieva Gaņģe dalīsies pieredzē, kas iegūta piedaloties programmas ieviešanas pilotprojektos.

 

Trešā un noslēdzošā semināra sekcija būs veltīta kultūras izpratnes mācību saturam un kultūras kanona konkursam vidusskolēniem. Skolotājiem tiks prezentēta kultūras kanona konkursa 2018. / 2019. ideja, un diskusijā analizēta konkursa norise skolās, kā arī konkursa vērtēšanas metodika.

LKA ne tikai realizē studiju programmas, kas veido nozīmīgu piedāvājumu Latvijas kultūrizglītības sistēmā, tā veic arī nozīmīgu kultūras dzīves kvalitātes uzlabošanas darbu, attīstot sadarbību ar Latvijas skolu jaunatni, kultūras centru darbiniekiem un citām sabiedrības grupām. Viena no spilgtākajām aktivitātēm, kas iesaista Latvijas skolu  jaunatni diskusijā par Latvijas nacionālo identitāti, kultūras vērtību pārmantošanu un starpgrupu solidaritāti ir kultūras kanona konkurss Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēniem un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēniem.

Pieteikšanās kursiem līdz 6. maijam, aizpildot pieteikuma veidlapu un nosūtot to semināra koordinatorei Aijai Lūsei (aija.luse@lka.edu.lv). Dalība seminārā ir bez maksas.

https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/latvijas-skolas-soma-kulturas-kanona-konkurss-un-macibu-satura-pilnveide-11-maija-notiks-profesionalas-kompetences-pilnveides-seminars-skolotajiem/

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Iekļaujoša izglītība ir izglītība visiem atbilstīgi viņu speciālajām vajadzībām. Izaicinājumi pedagogiem ir redzēt, ko bērns var vai nevar paveikt un ko mainīt. Lai ieraudzītu skolēnu vajadzības, ir jābūt ar atvērtu sirdi.
Linda Daniela, Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, Pedagoģijas nodaļas doktora studiju programmas „Pedagoģija” zinātniskā sekretāre


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.