Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Aicina skolas un bērnudārzus pieteikties lekcijām par veselīgiem digitālajiem paradumiem ģimenēs

Autors: IK informācija @ 08.12.2017

No decembra Latvijas skolas un bērnudārzus aicina pieteikties jaunam lekciju ciklam Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus”, kuru norise plānota nākamā gada sākumā. Lekcija paredzēta ģimenēm un skolotājiem, lai iedrošinātu veidot noturīgus un veselīgus paradumus digitālo ierīču izmantošanā. To ir izstrādājis skolu psihologs Edmunds Vanags, balstoties uz jaunākajiem pētījumiem, literatūru un praksi bērnu audzināšanā. Savukārt lekcijas vadīs Amigo vēstneši – skolu psihologi un sociālie pedagogi visos Latvijas reģionos.

Kāpēc tika radīta lekcija par veselīgu digitālo ierīču lietošanu

 

Digitālās ierīces ir kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu ikvienā ģimenē, taču daudzās no tām regulāras diskusijas ar bērniem rodas par pārāk ilgu sēdēšanu ekrānā. Vecāki ir noraizējušies arī par bērnu drošību internetā, jo viņi nespēj izsekot līdzi bērnu dzīvei virtuālajā pasaulē. Būtiskākais, kas neļauj situāciju sakārtot – ģimenēs trūkst noturīgu noteikumu, kas veidotu līdzsvarotu dažādu ierīču izmantošanu ar pārējiem pienākumiem ģimenē. Amigo pētījumā Laimes indekss 78% vecāku apgalvoja, ka ir pārrunājuši ar bērniem tehnoloģiju lietošanas noteikumus, tomēr tikai 57% no bērniem atzina, ka ir par šādiem noteikumiem informēti. Tas rada nopietnu izaicinājumu vecākiem – kā palīdzēt saviem bērniem un kā vienoties par digitālo ierīču noteikumiem, lai bērni būtu gatavi tos pieņemt.

 

„Savā praksē bieži saskaros ar situācijām, ka ģimenēs nav izrunāti noteikumi par to, cik ilgi bērni ikdienā drīkst pavadīt laiku ekrānos un kā viņi tur pavada laiku. Pat gadījumos, ja ģimenei ir šādi noteikumi, tie nav noturīgi. Mēs vēlamies palīdzēt vecākiem gūt iemaņas par to, kā runāt ar bērniem par tehnoloģiju lietošanu un kā veidot tādus digitālos noteikumus, kas pasargātu bērnus no negatīvās ietekmes un radītu drošības sajūtu ģimenē. Lai šādi droši un veselīgi digitālie paradumi veidotos, ir vajadzīga visas ģimenes iesaistīšanās.” – skaidro Amigo vēstnese, Jelgavas Valsts ģimnāzijas sociālā pedagoģe Santa Ločmele.

 

Savukārt Amigo vēstnese, Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas sociālā pedagoģe Sandra Blumberga komentē: „”No pieredzes varu teikt, ka ģimenes neapzinās apdraudējumu, kādu nes līdzi vieglprātīga un nekontrolēta digitālo ierīču izmantošana. Un situācijās, kad bērniem jau manāmas atkarības pazīmes, vecāki jūtas bezspēcīgi. Šīs lekcijas būs vērtīgs ieguldījums ģimenēm, lai ne tikai palīdzētu veidot veselīgus digitālos paradumus, bet arī saskanīgākas savstarpējās attiecības”.

 

Lekcijās vecāki iegūs atbildes uz jautājumiem:

·       kādi ir veselīgi viedierīču lietošanas paradumi,

·       kā novērtēt pašreizējo situāciju ģimenē,

·       kā radīt pārmaiņu plānu, kas darbojas,’

·       kā soli pa solim ieviest jaunos noteikumus,

·       kāpēc ir svarīgi arī konteksta noteikumi vides uzlabošanai,

·       un kāda ir vecāku atbildība šajā procesā.

 

Lekcija ir pieejama ikvienai no Latvijas skolām, sedzot lektora darba izmaksas. Pirmajām desmit skolām, kas pieteiksies, izmaksas segs Amigo iniciatīva Laimīgām ģimenēm. Lai pieteiktos lekcijai „Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus”, skolu, bērnudārzu un pašvaldību pārstāvji aicināti rakstīt e-pastu pieteikumi@laimigamgimenem.lv

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Zinātnieki ir ielīduši skolēnu galvās un noskaidrojuši, ka, klausoties lekciju, skolēnu smadzenes darbojas mazāk nekā guļot, tādēļ ir jāmeklē motivācija, kas ir degviela, lai skolēni mācītos.
Zane Oliņa, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.