Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarēs

Trešdien, 15. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

 

 

lasīt tālāk

Seminārs skolotājiem izstāde „Latvijas gadsimts” – iespēja redzēt, dzirdēt, domāt

23. augustā no plkst. 11.00 līdz 14.30 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) (Brīvības bulvārī 32, Rīga) notiks muzeja rīkots seminārs skolotājiem, kura laikā izstādes veidotāju vadībā notiks iepazīšanās ar izstādi “Latvijas gadsimts” un muzeja sagatavoto materiālu skolēniem kopīga izvērtēšana.

lasīt tālāk

Ja valdība nepildīs vienošanos par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, LIZDA rīkos piketu pie Saeimas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome 14. augustā nolēma pieprasīt līdz 2018. gada 31. augustam noorganizēt kopīgu tikšanos ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un Saeimas koalīcijas partiju pārstāvjiem, lai pārrunātu Izglītības likuma 53. panta 3. daļas, kurā noteikts, ka pedagoga mēnešalga par vienu slodzi nav zemāka par Ministru kabineta (MK) apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā noteikto mēnešalgu attiecīgajā laikposmā, un 2018. gada 9. janvāra MK sēdē apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi.

lasīt tālāk

88 pašvaldības saņems papildu finansējumu pedagogu darba samaksai

 

7. augustā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu par papildu finansējuma sadalījumu pašvaldībām pedagogu darba samaksai no 2018. gada 1. septembra līdz 31. decembrim vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem. Šā mērķa īstenošanai šogad piešķirti vairāk nekā 1,4 miljoni eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Finansējumu sadalīs 88 pašvaldībām.

 

lasīt tālāk

Semināri pedagogiem dažādos Latvijas reģionos par vēlēšanu pratību

Satversmes 1. pants nosaka, ka Latvija ir demokrātiska valsts. Demokrātiskā sabiedrībā tiek cienīta katra cilvēka brīvā griba, un tās veidošanai nepieciešamas iemaņas, bez kurām varēja iztikt autoritārismā. Prasmes var slīpēt visu mūžu  ̶  bet pamatus tām veido skolā. Tiesību normu mērķus jāskaidro skolēnam saprotamā valodā, lai viņi izprastu savas skolas pašpārvaldes, pašvaldības un parlamenta vēlēšanu jēgu un saistību.

lasīt tālāk

Interaktīvā spēlē „Hei, mosties!” bērni un jaunieši var mācīties atpazīt vardarbību

Interaktīvā spēlē „Hei, mosties!” bērni un jaunieši var mācīties atpazīt vardarbību

 

Ņemot vērā augsto vardarbības izplatību Latvijā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) izstrādājusi izglītojošu interaktīvu spēli „Hei, mosties!”, lai bērni un jaunieši varētu mācīties atpazīt vardarbību.

 

 

 

 

lasīt tālāk

Aicina skolotājus pieteikties apmācībām par skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu skolās*

Aicina skolotājus pieteikties apmācībām par skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu skolās*

Vēl tikai līdz 15. augustam Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement (JA Latvija) aicina skolotājus pieteikties apmācībām Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas apgūšanā, kas no 22. līdz 23. augustam norisināsies Rīgā.

 

 

lasīt tālāk

RSU eksperti: skolotāji pakļauti paaugstinātam arodslimību riskam

Noslēdzoties skolas gadam un skolotājiem dodoties vasaras atpūtā, svarīgi ir uzkrāt spēkus jaunajam darba cēlienam, kā arī apzināties, kādi specifiski veselības riski ir skolotāja profesijā un kā tos novērst. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 6. studiju gada studentes, topošās ārstes Anetes Gustas pētījumā par trokšņa ietekmi uz skolotāja balss funkciju secināts, ka gandrīz pusei aptaujāto skolotāju ir balss problēmas. Skolās ir pārsniegts rekomendētais trokšņa līmenis, kas izraisa balss pārpūli un sekmē balss funkciju traucējumu attīstību. Tāpat arī gaisa mitrums skolās ir nepietiekams, tādējādi negatīvi ietekmējot elpceļus, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

lasīt tālāk

Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību [1]

 Foruma dalībnieki par valsts nākotnes atslēgu uzskata izglītību

 

20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā notika forums „Latvija ceļā uz viedvalsti”, kurā politiķi, zinātnieki un uzņēmēji diskutēja par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem.

25. jūnijā latvijas Universitātē, izvērtējot forumā paustās domas, Latvijas Universitātes foruma cikla „Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” eksperti atzina, ka Latvijas valsts nākotne būs atkarīga no tā, cik mūsdienīga ir Latvijas izglītības sistēma, tādēļ jau rudenī organizēs domnīcu par izglītību.

 

lasīt tālāk

Saeima trešajā lasījumā atbalsta grozījumus Vispārējās izglītības likumā

Saeima 21. jūnijā trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Grozījumi Vispārējās izglītības likumā bija nepieciešami, lai valdība varētu apstiprināt pirmsskolas izglītības vadlīnijas, pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartus, ko izstrādā Valsts izglītības satura centrs, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu „Kompetenču pieeja mācību saturā”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Saeimas Preses dienestā.

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nākotnē cilvēki strādās interesantāku un radošāku darbu, definēs problēmas, būs daudz mazāk fiziska darba. Viņiem nebūs tik daudz vajadzību raizēties par izdzīvošanu, viņi vēlēsies savu darbu piepildīt ar lielāku jēgu.
Edgars Pētersons, aģentūras „Weekend” partneris un stratēģiskais direktors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Ričs un Vija darbā „Aka” parādīti kā nekopēja tēva bērni.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.