Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Slēdz Mētrienas pamatskolu Madonas novadā

31. jūlijā slēdza Mētrienas pamatskolu, kurā pagājušajā mācību gadā četrās apvienotajās klasēs mācījās 27 skolēni un 33 pirmsskolas audzēkņi, liecina Madonas novada pašvaldības domes sēdē pieņemtais lēmums.

lasīt tālāk

Lemj par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai

Lielai daļai deputātu atturoties balsojumā, Bauskas novada dome 31. jūlijā emocijām bagātā ārkārtas sēdē lēmusi par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai.

lasīt tālāk

Noslēdzas Ropažu novada izglītības iestāžu reorganizācija

1. augustā noslēdzas Ropažu novada izglītības iestāžu - Zaķumuižas pamatskolas un Ropažu vidusskolas - reorganizācija, tās abas apvienojot un izveidojot Ropažu novada vidusskolu.

lasīt tālāk

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola kļūst par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošā Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola ar 1. augustu ir pievienota Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam un izglītības iestādes jaunais nosaukums būs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums.

lasīt tālāk

Izglītības iestādes informēs par bērniem ar speciālajām vajadzībām nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem

16.jūlijā, Ministru kabinets (MK) atbalstīja grozījumus noteikumos Nr.709 "Noteikumi par pedagoģiski medicīniskajām komisijām”, turpmāk paredzot, ka izglītības iestādes varēs savlaicīgi nodrošināt atbalsta pasākumus mācību procesā izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām.

 

lasīt tālāk

Turpmāk visas internātskolas būs jādēvē par speciālajām skolām

Ar 1.augustu termins "internātskola" tiek izslēgts no Izglītības likuma un izglītības iestādes, kas līdz šim tikušas klasificētas kā speciālās internātskolas, turpmāk jādēvē par speciālajām izglītības iestādēm, kas nodrošina arī internāta pakalpojumus.

lasīt tālāk

VBTAI: Šogad joprojām izplatītākā ir vardarbība izglītības iestādēs

Veikto bērnu tiesību ievērošanas pārbaužu rezultāti liecina, ka lielākā daļa saņemto sūdzību par iespējamajiem pārkāpumiem joprojām attiecas uz notikumiem izglītības iestādēs,  informēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta referents Taivo Trams.

lasīt tālāk

Latvijas skolēni izcīnījuši sešas medaļas Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

No 23.jūlija līdz 1.augustam Sanktpēterburgā, Krievijā noritēja Starptautiskā ekonomikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda un ieguva trīs bronzas un trīs sudraba medaļas, informēja Valsts izglītības satura centra projektu vadītāja Liene Voroņenko.

lasīt tālāk

Pedagogu algas minimālo likmi no 1.septembra paaugstinās līdz 750 eiro

Valdība 16. jūlijā atbalstīja finansējuma pārdali pedagogu minimālās algas palielināšanai līdz 750 eiro šogad. Minimālā atalgojuma paaugstināšana attieksies uz aptuveni 24 129 vispārējās izglītības pedagogiem, 12 159 pirmsskolas pedagogiem, 2426 profesionālās izglītības pedagogiem, 7350 interešu izglītības skolotājiem un 4144 profesionālās ievirzes izglītības skolotājiem.

lasīt tālāk

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī vidusskolām būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī vidusskolām būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī katrai no vidusskolām būs jāpiedāvā vismaz divi mācību virziena izvēļu komplekti ar trim padziļinātiem kursiem, norāda  Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks. Skolām būs jāpiedāvā padziļināto kursu komplekti un jāizveido savs piedāvājums. Katrai no vidusskolām būs jāpiedāvā vismaz divi izvēļu komplekti ar trim padziļinātiem kursiem.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)