Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolu tīkla attīstību izglītības ministre plāno pārrunāt ar visu 119 pašvaldību pārstāvjiem

Lai pārrunātu izglītības iestāžu tīkla attīstību, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska plāno tikties ar visu 119 pašvaldību pārstāvjiem. Šuplinska norādīja, ka iespējas satikties personīgi ar visu pašvaldību pārstāvjiem ir atkarīgas no darba grafika un noslogotības, un iespējams, ka atsevišķas tikšanās notiks bez viņas, bet svarīga esot sarunu iesākšana. Tikšanās mērķis ir apspriest izglītības iestāžu iesaisti projektos, skolotāju noslogotību un skolu vakances, norādīja ministre. Tāpat tiek runāts par atbalsta sistēmu skolā, par atbalsta personālu un arī par finanšu situāciju.

lasīt tālāk

Vidējās izglītības posmā pakāpeniski pāries uz mācībām latviešu valodā

Lai nodrošinātu Izglītības likumam atbilstošu valsts valodas lietojuma ieviešanu izglītības programmu apguvē, 13.augustā Ministru kabinets (MK) atbalstīja grozījumus noteikumu projektā "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 21. maija noteikumos Nr. 281 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu, mācību priekšmetu standartiem un izglītības programmu paraugiem"".

lasīt tālāk

Izvērtēs Latvijas mūzikas un mākslas skolu atbilstību darba tirgus pieprasījumam

Kultūras ministrija (KM) pēc ministra Naura Puntuļa (VL-TB/LNNK) iniciatīvas izveidojusi darba grupu, lai izvērtētu Latvijas mūzikas un mākslas skolu atbilstību darba tirgus pieprasījumam un potenciālo reģionālo reformu ietekmi uz kultūrizglītības pieejamību, informēja Kultūras ministrijā.

lasīt tālāk

Aglonas novadā likvidē divas pamatskolas

No 7. augusta tiek likvidētas Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola un Šķeltovas pamatskola, lēmusi Aglonas novada dome.

lasīt tālāk

Latvijas skolēniem šogad zelta medaļa arī Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

No 2019.gada 30.jūlija līdz 5.augustam Honkongā, Ķīnā norisinājās 16. Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde iGeo 2019. Olimpiādē visi 4 Latvijas ģeogrāfu izlases dalībnieki iekļuva labāko vidū un saņēma medaļas: Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) ieguva zelta medaļu, Andrejam Ķīlim (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) - sudraba medaļas, savukārt Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola) mājās pārvedīs bronzas godalgu.

lasīt tālāk

Skolotāji konferencē varēs izmēģināt biznesā aktuālās inovācijas

Lai datorikas skolotāji labāk sagatavotos 2019./2020. mācību gadam, IT izglītības fonds Start(IT), kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās, aicina skolotājus līdz 13.augustam pieteikties datorikas skolotāju konferencei inovāciju kvartālā VEFRESH. Tajā uzstāsies zinoši un iedvesmojoši nozares eksperti, kā arī konferencē būs iespēja izmēģināt un apskatīt biznesā aktuālās inovācijas un tehnoloģijas.

lasīt tālāk

Slēdz Mētrienas pamatskolu Madonas novadā

31. jūlijā slēdza Mētrienas pamatskolu, kurā pagājušajā mācību gadā četrās apvienotajās klasēs mācījās 27 skolēni un 33 pirmsskolas audzēkņi, liecina Madonas novada pašvaldības domes sēdē pieņemtais lēmums.

lasīt tālāk

Lemj par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai

Lielai daļai deputātu atturoties balsojumā, Bauskas novada dome 31. jūlijā emocijām bagātā ārkārtas sēdē lēmusi par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai.

lasīt tālāk

Noslēdzas Ropažu novada izglītības iestāžu reorganizācija

1. augustā noslēdzas Ropažu novada izglītības iestāžu - Zaķumuižas pamatskolas un Ropažu vidusskolas - reorganizācija, tās abas apvienojot un izveidojot Ropažu novada vidusskolu.

lasīt tālāk

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola kļūst par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošā Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola ar 1. augustu ir pievienota Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam un izglītības iestādes jaunais nosaukums būs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)