Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Modernizētos mācību materiālus dabaszinātnēs un matemātikā skolas sāks saņemt jau no rudens

Sākoties 2010./2011.mācību gadam, vairāk nekā 850 skolas Latvijā saņems modernizētos mācību materiālus dabaszinātņu un matemātikas pamatskolas priekšmetos, pastāstīja Eiropas Sociālā fonda projekta "Dabaszinātnes un matemātika" vadītāja Dace Namsone.

lasīt tālāk

Plāno atzīt arī neformālo izglītību

Profesionālo kvalifikāciju varētu būt iespējams iegūt arī par neformālā veidā iegūtām zināšanām. To paredz 11.februārī Saeimā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstītie grozījumi Profesionālās izglītības likumā.

lasīt tālāk

"Grindeks" aicinās skolēnus iepazīties ar uzņēmumu

"Profesiju dienu" laikā farmācijas kompānijā AS "Grindeks" 30 skolēni varēs iepazīties ar uzņēmumu un tajā strādājošajiem cilvēkiem,  informēja uzņēmuma pārstāve Laila Kļaviņa.

lasīt tālāk

Bažījas, vai kompetenču centru izveide nemazinās izglītības kvalitāti pārējās arodskolās

Saeimas deputāti satraukušies par to, vai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā profesionālās izglītības reforma nemazinās izglītības kvalitāti tajās izglītības iestādēs, kas pēc reformas neiegūs kompetenču centra statusu.

lasīt tālāk

Dabaszinātņu eksāmenos vairāk pārbaudīs zināšanas, liks mazāk analizēt [1]

Līdz ar jaunā mācību satura ieviešanu dabaszinātņu priekšmetos vidusskolā mainīsies arī attiecīgo priekšmetu eksāmenu struktūra, vairāk pārbaudot skolēnu zināšanas un izpratni, bet mazāku uzsvaru liekot uz analīzi un audzēkņa produktīvās darbības līmeni.

lasīt tālāk

Definē pirmsskolas izglītībā bērniem apgūstamās zināšanas un prasmes [11]

Bērnam pirmsskolas izglītības posmā būs jāattīsta zināšanas, prasmes un attieksmes fiziskajā, psihiskajā un sociālajā jomā, paredz valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām.

lasīt tālāk

Saeimas deputāti: Latvijā jāsamazina augstāko izglītības iestāžu skaits

Latvijā augstākās izglītības iestāžu ir par daudz un to skaits ir jāsamazina, 19.janvārī, iepazīstoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārskatu par Latvijas augstāko izglītību 2009.gadā, secināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.

lasīt tālāk

Pašvaldībām ir tiesības noteikt lielāku pedagogu darba algas likmi

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atgādina, ka Ministru kabineta noteikumos "Pedagogu darba samaksas noteikumi" ir noteikta pedagoga zemākā darba algas likme, tāpēc, ja pašvaldībām ir līdzekļi, kurus bija plānots novirzīt kvalitātes piemaksām, kas 2010. un 2011.gadā nav atļauts, tos ar atbilstošu pašvaldības normatīvo dokumentu ir iespējams izmantot, nosakot pedagogiem nevis zemāko, bet lielāku darba algas likmi, starpību, kas rodas no pašvaldību noteiktās un MK noteikumos noteiktās zemākās likmes, sedzot no pašvaldību budžeta līdzekļiem.

lasīt tālāk

Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja amatā ievēl DU rektoru Arvīdu Barševski

15.janvārī Latvijas Rektoru padomes (LRP) priekšsēdētāja amatā ievēlēts Daugavpils universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis.

lasīt tālāk

Nauda "sekos" skolēnam arī uz profesionālās izglītības iestādēm

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apgalvo, ka līdztekus plānotajām izmaiņām profesionālās izglītības iestāžu tīklā valstī reformēta tiks arī kārtība to finansēšanai atbilstoši modelim "nauda seko skolēnam".

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)