Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Sarūk audzēkņu skaits profesionālajās izglītības iestādēs

Šogad profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā mācās 36 660 audzēkņi, kas ir par 2159 cilvēkiem mazāk nekā 2008./2009.mācību gadā, liecina Izglītība un zinātnes ministrijas apkopotā statistika.

lasīt tālāk

Pirmoreiz Latvijā notiks vērienīgas apmācības mācību un metodisko līdzekļu veidošanā

Latvijā apstiprināta pirmā vienotā programma mācību un metodisko līdzekļu autoru profesionālajai pilnveidei, kuras īstenošanā jau šomēnes tiks iesaistīti vairāk nekā 90 mācību un metodisko līdzekļu autori.

lasīt tālāk

Centralizēto eksāmenu labošanai šogad tērēs mazāk

Šogad finansējums centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanai salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies par 7% jeb aptuveni 6000 latu, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) Valsts pārbaudījumu departamenta direktore Ingrīda Kamarūte.

lasīt tālāk

Tapis projekts reformām augstākajā izglītībā uz zinātnē

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tapušais projekts pasākumu plānam reformām augstākajā izglītībā un zinātnē 2010.-2012. gadam paredz kvalitātes prasību celšanu studiju programmām un akadēmiskajam personālam, finansējuma piešķiršanas principu maiņu, augstākās izglītības internacionalizāciju un virkni citu uzdevumu.

lasīt tālāk

Ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem mācību gadiem šajā gadā ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem,  tā februāra beigās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem stāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece un 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

lasīt tālāk

Sarūk valsts dotācijas topošo skolotāju sagatavošanai

Studentu pieprasījuma trūkuma, kā arī darba tirgus prognožu dēļ viena no izglītības tematikas grupām, kurās līdztekus uzņēmējdarbībai, sociālajām zinībām un ekonomikai šogad visvairāk samazināts budžeta vietu skaits, ir izglītības zinātne un pedagoģija, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija.

lasīt tālāk

Rīgas dome palielina algas pedagogiem

Rīgas domes deputāti 23.februārī nolēma palielināt algas galvaspilsētas pedagogiem.

Ir paredzēts palielināt darba samaksas fondu izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem, izmantojot to Rīgas domes finansējumu, kas bija plānots pedagogu piemaksām.

lasīt tālāk

Atbalsta Rīgas skolu tīkla optimizācijas pamatnostādnes

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti 11.februārī atbalstīja galvaspilsētas skolu tīkla optimizācijas pamatnostādnes 2010.-2014.gadam, kuras tapušas, analizējot pēdējo desmit gadu laikā notikušās skolēnu skaita izmaiņas, kā arī izvērtējot prognozes par iedzīvotāju skaitu turpmākajos gados.

lasīt tālāk

Plāno ieviest vienotu kārtību vispārējās un profesionālās izglītības programmu un iestāžu akreditācijai

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi jaunu noteikumu projektu, kas paredz vienotu kārtību vispārējās un profesionālās izglītības programmu un izglītības iestāžu, eksaminācijas centru akreditāciju īstenošanai.

lasīt tālāk

IZM rosina pašvaldības veidot "nepilnās pamatskolas" [1]

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina pašvaldības mainīt izpratni par sākumskolām, tajās mācības organizējot no pirmās līdz sestajai klasei, bet 7. līdz 9.klases pievienot vidusskolas posmam.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)