Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Šajā mācību gadā Latvijas skolās strādā par 4986 pedagogiem mazāk nekā pērn

Šajā mācību gadā Latvijas skolās strādā 27 250 pedagogi, kas ir par 4986 cilvēkiem mazāk nekā 2008./2009. mācību gadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā statistika.

lasīt tālāk

Par vairāk nekā 50 miljoniem latu modernizēs informācijas un komunikācijas tehnoloģijas izglītībā [1]

23.martā valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto izglītības sistēmas informatizācijas programmas īstenošanas plānu 2010.-2013.gadam, kas paredz līdz 2013.gadam ieguldīt 50 724 604 latus informācijas un komunikācijas (IKT) tehnoloģijās izglītībā ar mērķi sekmēt vispārējās un profesionālās izglītības sistēmas efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanos.

lasīt tālāk

Aicina jauniešus pieteikties vasaras universitātēm dažādās Eiropas valstīs

Eiropas studentu forums AEGEE aicina jauniešus pieteikt dalību vasarā gaidāmajām vasaras universitātēm kādā no Eiropas valstīm, kurā atrodas organizācijas pārstāvniecība.

lasīt tālāk

IZM studiju kvalitāti Latvijā vērtē kā augstu

Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde uzskata, ka atsevišķās studiju programmās Latvijā, iespējams, pastāv kvalitātes problēmas, taču daudzās programmās, pēc viņas domām, kvalitāte ir ļoti laba.

lasīt tālāk

Skolu starpā sīvāka kļuvusi cīņa par audzēkņiem

Pāreja uz izglītības finansēšanas modeli "nauda seko skolēnam" skolu starpā vairojusi konkurenci par audzēkņiem, kuru piesaistīšanai ne vienmēr lietā tiek likti godīgi līdzekļi, atzīst aptaujātie izglītības iestāžu direktori.

lasīt tālāk

Skolēnu dziesmu un deju svētkus sola krāšņus un interesantus

Gatavošanās X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem sasniegusi finiša taisni, un, neraugoties uz ierobežotajiem līdzekļiem, to organizētāji svētku programmu sola krāšņu un interesantu.

lasīt tālāk

Šajā mācību gadā nepārbaudīs pedagogu tarifikācijas korektumu novados

Krietni samazinātā finansējuma dēļ Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šajā mācību gadā nav veicis plānoto pedagogu tarifikācijas atbilstības pārbaudi visās Latvijas pašvaldībās, informēja IKVD.

lasīt tālāk

Plāno slēgt Praviņu pamatskolu

11.martā Tukuma novada domes Attīstības, izglītības un kultūras komitejā deputāti pieņēma lēmumu ar 2010.gada 30.jūniju likvidēt Tukuma novada Praviņu pamatskolu,  informēja Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

lasīt tālāk

Gandrīz puse Latvijas jauniešu plāno studēt ārzemēs

43,6% Latvijas jauniešu, kas šogad vai nākamgad pabeigs vidusskolu, pēc absolvēšanas plāno studēt ārvalstīs, liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veiktās aptaujas rezultāti.

lasīt tālāk

Valstī ar privātpraksi legāli nodarbojas 406 pedagogi

Pašlaik Latvijā spēkā esošs privātprakses sertifikāts ir 406 pedagogiem, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) sniegtā informācija

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)