Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolēnu dziesmu un deju svētkus sola krāšņus un interesantus

Gatavošanās X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem sasniegusi finiša taisni, un, neraugoties uz ierobežotajiem līdzekļiem, to organizētāji svētku programmu sola krāšņu un interesantu.

lasīt tālāk

Šajā mācību gadā nepārbaudīs pedagogu tarifikācijas korektumu novados

Krietni samazinātā finansējuma dēļ Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šajā mācību gadā nav veicis plānoto pedagogu tarifikācijas atbilstības pārbaudi visās Latvijas pašvaldībās, informēja IKVD.

lasīt tālāk

Plāno slēgt Praviņu pamatskolu

11.martā Tukuma novada domes Attīstības, izglītības un kultūras komitejā deputāti pieņēma lēmumu ar 2010.gada 30.jūniju likvidēt Tukuma novada Praviņu pamatskolu,  informēja Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

lasīt tālāk

Gandrīz puse Latvijas jauniešu plāno studēt ārzemēs

43,6% Latvijas jauniešu, kas šogad vai nākamgad pabeigs vidusskolu, pēc absolvēšanas plāno studēt ārvalstīs, liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veiktās aptaujas rezultāti.

lasīt tālāk

Valstī ar privātpraksi legāli nodarbojas 406 pedagogi

Pašlaik Latvijā spēkā esošs privātprakses sertifikāts ir 406 pedagogiem, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) sniegtā informācija

lasīt tālāk

Sarūk audzēkņu skaits profesionālajās izglītības iestādēs

Šogad profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā mācās 36 660 audzēkņi, kas ir par 2159 cilvēkiem mazāk nekā 2008./2009.mācību gadā, liecina Izglītība un zinātnes ministrijas apkopotā statistika.

lasīt tālāk

Pirmoreiz Latvijā notiks vērienīgas apmācības mācību un metodisko līdzekļu veidošanā

Latvijā apstiprināta pirmā vienotā programma mācību un metodisko līdzekļu autoru profesionālajai pilnveidei, kuras īstenošanā jau šomēnes tiks iesaistīti vairāk nekā 90 mācību un metodisko līdzekļu autori.

lasīt tālāk

Centralizēto eksāmenu labošanai šogad tērēs mazāk

Šogad finansējums centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanai salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies par 7% jeb aptuveni 6000 latu, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) Valsts pārbaudījumu departamenta direktore Ingrīda Kamarūte.

lasīt tālāk

Tapis projekts reformām augstākajā izglītībā uz zinātnē

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tapušais projekts pasākumu plānam reformām augstākajā izglītībā un zinātnē 2010.-2012. gadam paredz kvalitātes prasību celšanu studiju programmām un akadēmiskajam personālam, finansējuma piešķiršanas principu maiņu, augstākās izglītības internacionalizāciju un virkni citu uzdevumu.

lasīt tālāk

Ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem mācību gadiem šajā gadā ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem,  tā februāra beigās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem stāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece un 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)