Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem mācību gadiem šajā gadā ievērojami sarucis skolu māksliniecisko kolektīvu skaits, kas gatavojas 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem,  tā februāra beigās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem stāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece un 10.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

lasīt tālāk

Sarūk valsts dotācijas topošo skolotāju sagatavošanai

Studentu pieprasījuma trūkuma, kā arī darba tirgus prognožu dēļ viena no izglītības tematikas grupām, kurās līdztekus uzņēmējdarbībai, sociālajām zinībām un ekonomikai šogad visvairāk samazināts budžeta vietu skaits, ir izglītības zinātne un pedagoģija, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija.

lasīt tālāk

Rīgas dome palielina algas pedagogiem

Rīgas domes deputāti 23.februārī nolēma palielināt algas galvaspilsētas pedagogiem.

Ir paredzēts palielināt darba samaksas fondu izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem, izmantojot to Rīgas domes finansējumu, kas bija plānots pedagogu piemaksām.

lasīt tālāk

Atbalsta Rīgas skolu tīkla optimizācijas pamatnostādnes

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti 11.februārī atbalstīja galvaspilsētas skolu tīkla optimizācijas pamatnostādnes 2010.-2014.gadam, kuras tapušas, analizējot pēdējo desmit gadu laikā notikušās skolēnu skaita izmaiņas, kā arī izvērtējot prognozes par iedzīvotāju skaitu turpmākajos gados.

lasīt tālāk

Plāno ieviest vienotu kārtību vispārējās un profesionālās izglītības programmu un iestāžu akreditācijai

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi jaunu noteikumu projektu, kas paredz vienotu kārtību vispārējās un profesionālās izglītības programmu un izglītības iestāžu, eksaminācijas centru akreditāciju īstenošanai.

lasīt tālāk

IZM rosina pašvaldības veidot "nepilnās pamatskolas" [1]

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina pašvaldības mainīt izpratni par sākumskolām, tajās mācības organizējot no pirmās līdz sestajai klasei, bet 7. līdz 9.klases pievienot vidusskolas posmam.

lasīt tālāk

Modernizētos mācību materiālus dabaszinātnēs un matemātikā skolas sāks saņemt jau no rudens

Sākoties 2010./2011.mācību gadam, vairāk nekā 850 skolas Latvijā saņems modernizētos mācību materiālus dabaszinātņu un matemātikas pamatskolas priekšmetos, pastāstīja Eiropas Sociālā fonda projekta "Dabaszinātnes un matemātika" vadītāja Dace Namsone.

lasīt tālāk

Plāno atzīt arī neformālo izglītību

Profesionālo kvalifikāciju varētu būt iespējams iegūt arī par neformālā veidā iegūtām zināšanām. To paredz 11.februārī Saeimā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstītie grozījumi Profesionālās izglītības likumā.

lasīt tālāk

"Grindeks" aicinās skolēnus iepazīties ar uzņēmumu

"Profesiju dienu" laikā farmācijas kompānijā AS "Grindeks" 30 skolēni varēs iepazīties ar uzņēmumu un tajā strādājošajiem cilvēkiem,  informēja uzņēmuma pārstāve Laila Kļaviņa.

lasīt tālāk

Bažījas, vai kompetenču centru izveide nemazinās izglītības kvalitāti pārējās arodskolās

Saeimas deputāti satraukušies par to, vai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā profesionālās izglītības reforma nemazinās izglītības kvalitāti tajās izglītības iestādēs, kas pēc reformas neiegūs kompetenču centra statusu.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264