Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Vidusskolēni konkursā var iegūt stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā

Sabiedriskā labuma organizācija "United World Colleges ("UWC") Latvia" aicina 10. un 11.klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

lasīt tālāk

Izsludināts Nordplus programmas projektu konkurss

Izglītības iestādēm un organizācijām, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2020. gada 3. februārim ir iespēja pieteikties projektu īstenošanai Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā.

lasīt tālāk

"Latvijas valsts meži" izstrādās digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu

Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) nākamos divus gadus realizēs Eiropas Savienības fondu (ESF) līdzfinansētu projektu ar mērķi attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu, izstrādājot digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, liecina informācija LVM mājaslapā.

lasīt tālāk

IZM atkārtoti pauž gatavību risināt jautājumu par profesionālās kvalifikācijas atzīšanas vienkāršošanu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir ieinteresēta birokrātisko procedūru mazināšanā un raitākā dažādu izglītības dokumentu izskatīšanā, piemēram, savstarpējās diplomu atzīšanas un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomās, tādēļ pauž gatavību pilnveidot tiesisko regulējumu, ja ir konkrēti priekšlikumi.

lasīt tālāk

Klases 100 Latvijas skolās piedalīsies veselīga dzīvesveida izaicinājumā

Ar vairāk nekā 330 klašu pieteikumiem ir noslēdzies Rimi un Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" ietvaros rīkotais konkurss dalībai aizraujošā izaicinājumā "Sporto Labākai dzīvei". Izvērtējot skolēnu sagatavotās radošās idejas unikāliem vingrojumiem un veselīgām brokastīm, noskaidrotas tās 100 klases, kuras apgūs jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un sacentīsies īpaši sagatavotās sportiskās disciplīnās.

lasīt tālāk

Kad skolēni māca skolotājus: pasniegtas Izcilības balvas vidusskolēniem ar disleksiju

30. oktobrī, noslēdzot Disleksijas mēnesi, ar Swedbank atbalstu pasniegta LDB Izcilības balva vidusskolēniem, kuriem ir disleksija, bet kuri spējuši nepadoties lasīšanas grūtību priekšā un īpaši veiksmīgi iekļauties mācību procesā.

lasīt tālāk

Konkurss Gribu būt mobils visos Latvijas reģionos

Šobrīd pilnā sparā rit CSDD rīkotā konkursa 6.-8. klašu skolēniem "Gribu būt mobils" neklātienes kārta. Tā turpināsies vēl līdz 2. decembrim.

lasīt tālāk

Izraugās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentus un virsvadītājus

16. oktobrī dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēdē apstiprināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, informēja padomes vadītājs Romāns Vanags.

lasīt tālāk

16 pirmsskolas izglītības iestādes ieguvušas sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs"

Oktobrī vēl septiņas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes ieguva sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", tādējādi kopumā jau 16 bērnudārzi izgājuši preventīvo programmu un ieviesuši pie sevis sistēmu bērnu drošības veicināšanai, pastāstīja organizācijas "Centra Dardedze" pārstāve Anda Avena.

 

lasīt tālāk

RSU aicina vidusskolu pedagogus uz ikrudens pilnveides lekcijām

Cik "veselībpratīgi" ir mūsu pusaudži? No kurienes tiem mēdz rasties agresivitāte? Kā prasmīgi izkopt sarunu vešanas mākslu? Un kā likt jaunietim domāt, mācot eksaktās zinātnes? Jau piekto gadu Latvijas vidusskolu skolotāji skolēnu rudens brīvlaikā pulcējas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai bagātinātu savas zināšanas īpašā pasākumā. Šogad tas norisināsies 23. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē. Pedagogi laipni aicināti pievienoties, piesakoties lekcijām RSU mājaslapā.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)