Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Aptauja: Teju puse matemātikas skolotāju norāda, ka nepieciešamas plašākas profesionālās pilnveides iespējas

Gandrīz puse jeb 42,7% matemātikas skolotāju atzinuši, ka nepieciešamas plašākas profesionālās pilnveides iespējas, kas ļautu uzlabot gan viņu pašu, gan skolēnu sniegumu eksāmenos, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības aptauja.

lasīt tālāk

Īpaši izveidota darba grupa pilnveidos pirmsskolas darba organizācijas jomu

Lai līdzsvarotu pirmsskolas pedagogu darba slodzi, atalgojumu un iestādes darba organizāciju, līdz 2020. gada 15. jūnijam darba grupa izstrādās priekšlikumus, ņemot vērā nozares pārstāvju viedokļus, esošo situāciju un nepieciešamību nodrošināt kvalitatīvu pedagoģisko procesu.

lasīt tālāk

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu plānots ieviest 2021.gada beigās [2]

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu plānots ieviest 2021.gada beigās

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu plānots ieviest 2021.gada beigās, taču jau šī gada nogalē tā uzsāks darbu pilotrežīmā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātus informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece Gunta Arāja. Atbilstoši ievadītajiem datiem, izglītības iestādes varēs redzēt tos kolēģus pie kuriem var doties smelties labās prakses piemērus. Arāja uzsvēra, ka izglītības monitoringa sistēma nebūs skolu reitings, taču tas uzrādīs gan skolu veiksmes stāstus, gan problēmsituācijas, kas jārisina.

lasīt tālāk

VISC uzsāk vecāku informēšanu par pilnveidoto mācību saturu un pieeju

VISC uzsāk vecāku informēšanu par pilnveidoto mācību saturu un pieeju

Šī gada septembrī visās Latvijas skolās pakāpeniski tiks ieviests pilnveidotais mācību saturs un pieeja, savukārt pirmsskolas izglītības iestādes pēc jaunajiem principiem strādā jau pusgadu. Līdztekus tradicionālajām zināšanām un prasmēm mācību jomās, bērni un pusaudži skolā mērķtiecīgāk un sistemātiskāk, nekā iepriekš apgūs arī domāšanas, sadarbības, jaunrades un citas vispārīgās prasmes, kā arī vērtībās balstītus ieradumus. Nozīmīga loma pilnveidotā satura un pieejas īstenošanā ir arī vecākiem - būt nevis pasīviem vērotājiem, bet gan aktīviem sava bērna izaugsmes veicinātājiem. Tieši tādēļ Valsts izglītības satura centrs (VISC) sāk informatīvo kampaņu "Es saprotu, tātad zinu - protu - gribu - varu!". Kampaņas mērķis ir informēt vecākus par būtiskākajām pārmaiņām izglītības saturā - no pirmsskolas līdz vidusskolai -, kā arī par sagaidāmo vecāku atbalstu bērnam mācībās un sadarbībā ar skolu.

 

lasīt tālāk

Mazāko klašu skolēnu brīvpusdienas no šī gada liek finansēt arī pašvaldībām

No šī gada stājas spēkā izmaiņas 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, kas nosaka, ka pašvaldībām solidārā apmērā ar valsti jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.

lasīt tālāk

Šogad turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts

2020.gadā skolās turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un septembrī stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante Inta Bērziņa.

lasīt tālāk

Izglītības kvalitātes valsts dienestā visbiežāk sūdzības iesniedz par pedagogu darbu un mācību sasniegumu vērtēšanu

Līdz pērnā gada decembra vidum Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis un izskatījis 540 sūdzības un veicis 290 pārbaudes. Visbiežāk iesniegumi saņemti par pedagogu darbu, skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanu un drošības jautājumiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sūdzību un pārbaužu skaits ir samazinājies - 2018.gadā dienestā bija saņemti 660 iesniegumi un veiktas 345 pārbaudes. Tāpat samazinājies administratīvo pārkāpumu lietvedību skaits - 2018.gadā izskatītas 18 lietvedības, savukārt pērn - 10.

lasīt tālāk

IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā

Šogad Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) ieplānojis nozīmīgas izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditācijas norisē un izglītības kvalitātes vērtēšanā, pavēstīja dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga. Viņa skaidroja, ka šīs ieceres mērķis ir nākotnē pārvērst izglītības kvalitātes vērtēšanas procesu par skolu kvalitātes vadības sistēmu.

lasīt tālāk

Apbalvoti Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019 uzvarētāji

Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019. gada apbalvošanas ceremonijā, kas notika 2019. gada 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tika sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā.

lasīt tālāk

LLPA: IZM ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām, kas paredz noteikt minimālo izglītojamo skaitu skolās, jo tādējādi tiks ierobežotas iespējas apgūt pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē Šāda atziņa izkristalizējusies pēc republikas pilsētu domju priekšsēdētāju tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)