Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

IZM atkārtoti pauž gatavību risināt jautājumu par profesionālās kvalifikācijas atzīšanas vienkāršošanu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir ieinteresēta birokrātisko procedūru mazināšanā un raitākā dažādu izglītības dokumentu izskatīšanā, piemēram, savstarpējās diplomu atzīšanas un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomās, tādēļ pauž gatavību pilnveidot tiesisko regulējumu, ja ir konkrēti priekšlikumi.

lasīt tālāk

Klases 100 Latvijas skolās piedalīsies veselīga dzīvesveida izaicinājumā

Ar vairāk nekā 330 klašu pieteikumiem ir noslēdzies Rimi un Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" ietvaros rīkotais konkurss dalībai aizraujošā izaicinājumā "Sporto Labākai dzīvei". Izvērtējot skolēnu sagatavotās radošās idejas unikāliem vingrojumiem un veselīgām brokastīm, noskaidrotas tās 100 klases, kuras apgūs jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un sacentīsies īpaši sagatavotās sportiskās disciplīnās.

lasīt tālāk

Paziņojums laikraksta Izglītība un Kultūra abonētājiem

Paziņojums laikraksta Izglītība un Kultūra abonētājiem

SIA “AB konsultants”, kas līdz šim ir izdevis laikrakstu "Izglītība un Kultūra", e-žurnālus "Pirmsskolas Izglītība" un "Vecākiem" ir noslēdzis līgmu ar SIA “V-Media” par izdevējtiesību pārdošanu. Finansiālu un vairāku subjektīvu apstākļu dēļ SIA "AB konsultants" vairs nebija iespēja turpināt izdot laikrakstu "Izglītība un Kultūra" drukātā formātā, tāpēc no 2019. gada augusta un turpmāk SIA "V-Media" turpinās izdot laikrakstu "Izglītība un Kultūra" elektroniskā veidā piegādājot to katrai skolai un privātpersonai, kas to ir abonējusi. Arī e-žurnāls "Vecākiem" turpinās iznākt elektroniskā formātā.

lasīt tālāk

Kad skolēni māca skolotājus: pasniegtas Izcilības balvas vidusskolēniem ar disleksiju

30. oktobrī, noslēdzot Disleksijas mēnesi, ar Swedbank atbalstu pasniegta LDB Izcilības balva vidusskolēniem, kuriem ir disleksija, bet kuri spējuši nepadoties lasīšanas grūtību priekšā un īpaši veiksmīgi iekļauties mācību procesā.

lasīt tālāk

Konkurss Gribu būt mobils visos Latvijas reģionos

Šobrīd pilnā sparā rit CSDD rīkotā konkursa 6.-8. klašu skolēniem "Gribu būt mobils" neklātienes kārta. Tā turpināsies vēl līdz 2. decembrim.

lasīt tālāk

Izraugās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentus un virsvadītājus

16. oktobrī dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēdē apstiprināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, informēja padomes vadītājs Romāns Vanags.

lasīt tālāk

16 pirmsskolas izglītības iestādes ieguvušas sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs"

Oktobrī vēl septiņas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes ieguva sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", tādējādi kopumā jau 16 bērnudārzi izgājuši preventīvo programmu un ieviesuši pie sevis sistēmu bērnu drošības veicināšanai, pastāstīja organizācijas "Centra Dardedze" pārstāve Anda Avena.

 

lasīt tālāk

RSU aicina vidusskolu pedagogus uz ikrudens pilnveides lekcijām

Cik "veselībpratīgi" ir mūsu pusaudži? No kurienes tiem mēdz rasties agresivitāte? Kā prasmīgi izkopt sarunu vešanas mākslu? Un kā likt jaunietim domāt, mācot eksaktās zinātnes? Jau piekto gadu Latvijas vidusskolu skolotāji skolēnu rudens brīvlaikā pulcējas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai bagātinātu savas zināšanas īpašā pasākumā. Šogad tas norisināsies 23. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē. Pedagogi laipni aicināti pievienoties, piesakoties lekcijām RSU mājaslapā.

lasīt tālāk

VBTAI izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kustības "Draudzīga skola" ietvaros izsludinājusi konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

lasīt tālāk

Vērtības - būtiska mūsdienu sabiedrības un arī izglītības daļa

Ne vien zināšanas un prasmes, bet arī vērtības veido cilvēku un to, par kādu sabiedrību topam. Tāpēc vērtību veidošana ir būtiska daļa arī izglītībā. Par to, kā vērtības līdztekus zināšanām un prasmēm iekļaujas mācību saturā un kā tās iedzīvināt ikdienā katrā skolā un klasē - Skola2030 (Valsts izglītības satura centra (VISC) ESF projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā") oktobra sākumā notikušajā profesionālajā konferencē skolotājiem, izglītības politikas veidotājiem un citiem interesentiem.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)