Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izraugās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentus un virsvadītājus

16. oktobrī dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēdē apstiprināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, informēja padomes vadītājs Romāns Vanags.

lasīt tālāk

16 pirmsskolas izglītības iestādes ieguvušas sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs"

Oktobrī vēl septiņas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes ieguva sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", tādējādi kopumā jau 16 bērnudārzi izgājuši preventīvo programmu un ieviesuši pie sevis sistēmu bērnu drošības veicināšanai, pastāstīja organizācijas "Centra Dardedze" pārstāve Anda Avena.

 

lasīt tālāk

Paziņojums laikraksta Izglītība un Kultūra abonētājiem

Paziņojums laikraksta Izglītība un Kultūra abonētājiem

SIA “AB konsultants”, kas līdz šim ir izdevis laikrakstu "Izglītība un Kultūra", e-žurnālus "Pirmsskolas Izglītība" un "Vecākiem" ir noslēdzis līgmu ar SIA “V-Media” par izdevējtiesību pārdošanu. Finansiālu un vairāku subjektīvu apstākļu dēļ SIA "AB konsultants" vairs nebija iespēja turpināt izdot laikrakstu "Izglītība un Kultūra" drukātā formātā, tāpēc no 2019. gada augusta un turpmāk SIA "V-Media" turpinās izdot laikrakstu "Izglītība un Kultūra" elektroniskā veidā piegādājot to katrai skolai un privātpersonai, kas to ir abonējusi. Arī e-žurnāls "Vecākiem" turpinās iznākt elektroniskā formātā.

lasīt tālāk

RSU aicina vidusskolu pedagogus uz ikrudens pilnveides lekcijām

Cik "veselībpratīgi" ir mūsu pusaudži? No kurienes tiem mēdz rasties agresivitāte? Kā prasmīgi izkopt sarunu vešanas mākslu? Un kā likt jaunietim domāt, mācot eksaktās zinātnes? Jau piekto gadu Latvijas vidusskolu skolotāji skolēnu rudens brīvlaikā pulcējas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai bagātinātu savas zināšanas īpašā pasākumā. Šogad tas norisināsies 23. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē. Pedagogi laipni aicināti pievienoties, piesakoties lekcijām RSU mājaslapā.

lasīt tālāk

VBTAI izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kustības "Draudzīga skola" ietvaros izsludinājusi konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

lasīt tālāk

Vērtības - būtiska mūsdienu sabiedrības un arī izglītības daļa

Ne vien zināšanas un prasmes, bet arī vērtības veido cilvēku un to, par kādu sabiedrību topam. Tāpēc vērtību veidošana ir būtiska daļa arī izglītībā. Par to, kā vērtības līdztekus zināšanām un prasmēm iekļaujas mācību saturā un kā tās iedzīvināt ikdienā katrā skolā un klasē - Skola2030 (Valsts izglītības satura centra (VISC) ESF projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā") oktobra sākumā notikušajā profesionālajā konferencē skolotājiem, izglītības politikas veidotājiem un citiem interesentiem.

lasīt tālāk

Levits: Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir "iedzīta projektu slazdos"

Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir "iedzīta projektu slazdos", pirmdien svinīgajā Latvijas Universitātes (LU) Senāta sēdē uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

lasīt tālāk

CSDD izsludina pieteikšanos ikgadējam skolēnu konkursam "Gribu būt mobils"

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsludina pieteikšanos ikgadējam konkursam 6.-8.klašu skolēniem "Gribu būt mobils". 

lasīt tālāk

LIZDA: Šuplinskas retorika par pirmsskolas pedagogu darba slodzi ir profesijas prestižu graujoša

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) retorika par pirmsskolas pedagogu darba slodzi publiskajā telpā ir profesijas prestižu graujoša, īpaši laikā, kad tiek sākta jaunā kompetencēs balstītā mācību satura īstenošana, tā atklātā vēstulē pašai ministre norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

lasīt tālāk

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" atklās sarunu ciklu skolotājiem

Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" rīkos sarunu ciklu pedagogiem "Skolotājs ir personība", tādējādi aktualizējot skolotāja darba nozīmi, pastāstīja fonda pārstāve Kristiāna Salnāja.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)