Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija: Skolas gaitu uzsākšana no sešu gadu vecuma rada nozīmīgus riskus bērna psihiskai veselībai

Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija (LĀPA) iesniegusi Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai vēstuli par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajiem un valdībā akceptētajiem likumprojektiem „Grozījumi Izglītības likumā” un „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā”, kuros paredzēts uzsākt pamatizglītības apguvi bērniem no sešu gadu vecuma.

lasīt tālāk

LIZDA uzsāk kampaņas - Vienaldzība izmaksā vairāk nekā izglītība!

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīko vēstuļu un parakstu vākšanas kampaņas, lai panāktu, ka valsts amatpersonas ieklausās, sadzird un rīkojas. Kampaņu mērķis ir panākt visu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas pakāpenisku nodrošināšanu no valsts budžeta, kā arī Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu. 

lasīt tālāk

Lai mazinātu traumas vasarā, akcijā „Zinošs un drošs” mediķi skolos bērnus un viņu vecākus

Lai mazinātu traumas vasarā, akcijā „Zinošs un drošs” mediķi skolos bērnus un viņu vecākus

Lielākoties traumas un nelaimes gadījumi, kuru skaits bērnu un pusaudžu vidū Latvijā ik gadus saglabājas nemainīgi augsts, notiek vasaras mēnešos, kad skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs ir brīvlaiks. Lai izglītotu bērnus un vecākus par rīcību neatliekamās situācijās, kā arī par drošu vidi ikdienā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš kopā ar Latvijas Pediatru asociāciju, Rīgas domes Labklājības departamentu, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un programmu Latvijas bērnu priekam un veselībai Rimi Bērniem 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, rīkos izglītojošu pasākumu „Zinošs un drošs”, kas norisināsies no plkst. 15.00 līdz 19.00 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas Sporta kompleksā jeb Centra Sporta kvartālā Krišjāņa Barona ielā 116A, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

lasīt tālāk

Aicina mazākumtautību skolu pedagogus pieteikties latviešu valodas kursiem

Latviešu valodas aģentūra (LVA) aicina mazākumtautību pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus un pirmsskolas iestādes, skolu pedagogus un skolu kolektīvus pieteikties latviešu valodas kursiem profesionālajām vajadzībām. 

lasīt tālāk

Sākumskolas skolēniem trūkst zināšanu par drošību internetā un spējas analizēt saturu

Aprīļa beigās 420 skolās visā Latvijā norisinājās diagnostikas darbs 3. un 6. klasēm par drošību internetā un medijpratību. Lai arī skolēnu digitālās prasmes var novērtēt kā pieņemamas, ir tēmas, par kurām tās ir krietni jāpilnveido. Piemēram, par drošību internetā, kritisku pieeju interneta saturam un spēju saskatīt interneta sniegtās iespējas mācību procesā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Latvijas Drošāka interneta centrā Drossinternets.lv.

lasīt tālāk

Liepājas vecāki iebilst pret bērnu skološanu ar 6 gadu vecumu

Tā kā sabiedrībā pašlaik tiek plaši apspriests jautājums par iespējamo sešgadīgo bērnu mācībām pirmajā klasē un tas vēl nav akceptēts Saeimā, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde veikusi Liepājas bērnudārzu audzēkņu vecāku aptauju par to, kāds ir viņu viedoklis par bērnu skološanu ar 6 gadu vecumu. Aptaujā noskaidrots, ka gandrīz 60 % no aptaujātajiem vecākiem vēl nav gatavi sūtīt savu sešgadīgo bērnu uz skolu, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. 

lasīt tālāk

Labais vīrs Ūsiņš

Labais vīrs Ūsiņš

 

Latviešu gadskārtu svinamo svētku sarakstā Ūsiņi nu jau ir ieņēmuši savu stabilo vietu. Mūsdienās tie ir vieni no gada astoņiem nozīmīgākajiem svētkiem, kas tiek svinēti pa vidu starp Lieldienām un Jāņiem un iezīmē pavasara, vasaras gadalaiku maiņu. Par Ūsiņu svinamo laiku joprojām nav īstas vienprātības, un vēsturiskie materiāli vien piedāvā versijas. Pēc Mēness-Saules kalendāra šogad Ūsiņi ir 21.maijā. Katru gadu datums mainās atkarībā no otrā vai trešā jaunā mēness parādīšanās pie debess juma pēc pavasara ekvinokcijas. 

 

lasīt tālāk

Apstiprina 2018./2019. mācību gada valsts pārbaudes darbu norises laikus

Otrdien, 22. maijā, apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kuros ir paredzēts diagnosticējošos darbus 3. un 6. klases skolēniem organizēt 2019. gada janvārī un februārī, svešvalodu centralizētos eksāmenus vispārējā vidējā izglītībā – no 12. līdz 15. martam, bet pārējos valsts pārbaudījumus 9. un 12. klases skolēniem – maijā un jūnijā, savukārt sešus papildtermiņa eksāmenus 12. klases skolēniem – jūlija sākumā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Bērziņa.

lasīt tālāk

RTU – starp 300 labākajām prestižā augstskolu reitingā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta vienā no pasaulē vadošajiem universitāšu reitingiem – „Times Higher Education (THE) BRICS & Emerging Economies University Rankigs 2018”, ieņemot 251. – 300. vietu, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja RTU Ārējās komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Gundega Preisa.

lasīt tālāk

Prezentācijas koncertā ieskandinās jaunākos Mūzikas akadēmijas akordeonus

 Prezentācijas koncertā ieskandinās jaunākos Mūzikas akadēmijas akordeonus

8. maijā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) LMT kamerzālē visi interesenti tiek aicināti uz jauno Excelsior akordeonu prezentācijas koncertu Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, kurā JVLMA būs gods piedāvāt klausītājiem jau pirmos priekšnesumus ar jaunākajiem instrumentiem. Abi akordeoni tapuši speciāli JVLMA vajadzībām un, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana atbalstam un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstam, JVLMA īpašumā nonāca pavisam nesen – martā, portālu „Īzglītība un kultūra” informēja JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

 

 

 

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ja mēs kā nācija, kā tauta gribam ilgtermiņā pastāvēt, izglītība ir noteicošā. Latvijas lielākā bagātība nav meži, bet gan cilvēka smadzenes. No šāda viedokļa izglītības sistēmai ir ne tikai mācīšanas un izglītošanas funkcija, bet izglītība ir arī ievērojami dzelžaināks priekšnosacījums nācijas pastāvēšanai.
Aldis Baumanis, biznesa augstskolas „Turība”rektors un valdes priekšsēdētājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.