Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” vasaras saulgriežu zīmē

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” vasaras saulgriežu zīmē

Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiks Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”, kopā pulcējot 4000 dalībniekus - 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas. Festivāla tēma 2018. gadā ir „Ziedēšana. Jāņi”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

lasīt tālāk

Izglītības reforma jāpilnveido [1]

Izglītības reforma jāpilnveido

 

Ažiotāža ap Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzīto izglītības reformu ir pārspīlēta. Mēģinājumi notiekošo uzdot par labo un ļauno spēku cīņu ir kaitīgi reformas sekmīgai īstenošanai. Vairāki Saeimas deputātu un nevalstisko organizāciju priekšlikumi reformas līdzsvarotai norisei palīdzētu.

 

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Turībā notiks Tomasa Hendrika Ilvesa vieslekcija

Turībā notiks Tomasa Hendrika Ilvesa vieslekcija

Atzīmējot Biznesa augstskolas Turība 25. jubileju, augstskola aicina uz bijušā Igaunijas Republikas prezidenta, diplomāta Tomasa Hendrika Ilvesa vieslekciju, kas notiks 5. jūlijā plkst. 18.00 augstskolas telpās (Graudu 68), portālu „Izglītība un kultūra” informēja Biznesa augstskolas Turība pārstāve Marta Kive.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Notiks pedagogu un izglītības iestāžu forums „Izglītība izaugsmei 2018”

13. un 14. jūnijā Biznesa augstskolā „Turība” (Graudu iela 68) notiks Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētais forums „Izglītība izaugsmei 2018”, kurā tiek popularizēti profesionāli un aktīvi pedagogi, kā arī  veicināta skolas pedagogu kolektīvu profesionālās kompetences pilnveide, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

lasīt tālāk

20. jūnijā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti. Izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze”

20. jūnijā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti. Izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze”

 

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā 20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti”, kurā politiķi, zinātnieki un uzņēmēji diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem – precīzijas izglītību un simulāciju tehnoloģijām mācību procesā, kā arī tiks spriests, vai roboti nākotnē cilvēkiem atņems darbu.

 

 

 

lasīt tālāk

Saeima atbalsta valsts aizsardzības mācības kā obligāta mācību priekšmeta ieviešanu

Saeimas deputāti ceturtdien, 7. jūnijā, atbalstīja lēmuma projektu „Par valsts aizsardzības mācības iekļaušanu valsts vidējās izglītības standartā”. Lēmumā parlaments aicina Ministru kabinetu valsts aizsardzības mācību kā obligātu mācību priekšmetu pakāpeniski iekļaut valsts vispārējās vidējās un valsts profesionālās izglītības standartā noteiktajā izglītības saturā.

lasīt tālāk

Iespēja jauniešiem par velti apceļot Eiropu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu Discover EU. Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.

lasīt tālāk

RSU pirmo reizi iekļūst starptautiski prestižajā augstskolu reitingā QS

Izvērtējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sniegumu, starptautiskais universitāšu reitings „QS World University Rankings 2019” ir iekļāvis RSU pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Visaugstāk ir novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus, kā arī augstskolas un docētāju reputācija. Dati oficiāli tiek publiskoti, sākot no ceturtdienas, 7. jūnija, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

lasīt tālāk

Par latviešu valodas mācīšanu [1]

1. Patlaban ap 45-50% vidusskolas beidzēju domrakstā pieļauj vairāk nekā 18 kļūdas, tas ir, nesaņem nevienu punktu.

2. Latviešu valodas statuss sabiedrībā – tam jābūt prioritāram, valstiski noteiktam arī sadzīvē. Tādēļ nepieciešams latviešu valodu un literatūru iekļaut vienā, tas ir, latviešu valodas un literatūras jomā kā patstāvīgā jomā, jo dzimtajai valodai nav piemērojama svešvalodu metodika un to nevar mācīt pēc svešvalodas mācīšanas principiem.

lasīt tālāk

Latvijas Pašvaldību savienība atbalsta pārdomātu izglītības satura reformu

Patlaban valstī viens no aktuālākajiem jautājumiem ir „Grozījumi vispārējās izglītības likumā”. Saeima 7. jūnijā tos plāno skatīt 2. lasījumā. Grozījumi vispārējās izglītības likumā raisījuši plašu sabiedrības diskusiju, arī neskaidrības.

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Vai tas, ko mēs gribam redzēt, ir ķeksīšu vilcējs, izpildītājs vai radoša personība, kam uzticam pašu dārgāko – savu nākotni?
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.