Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Apbalvoti Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019 uzvarētāji

Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019. gada apbalvošanas ceremonijā, kas notika 2019. gada 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tika sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā.

lasīt tālāk

LLPA: IZM ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām, kas paredz noteikt minimālo izglītojamo skaitu skolās, jo tādējādi tiks ierobežotas iespējas apgūt pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē Šāda atziņa izkristalizējusies pēc republikas pilsētu domju priekšsēdētāju tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

lasīt tālāk

Vidusskolēni konkursā var iegūt stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā

Sabiedriskā labuma organizācija "United World Colleges ("UWC") Latvia" aicina 10. un 11.klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

lasīt tālāk

IZM ieceri par minimālo skolēnu skaitu sola izņemt no budžeta paketes [1]

IZM ieceri par minimālo skolēnu skaitu sola izņemt no budžeta paketes

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no nākamā gada budžeta paketē iekļautajiem grozījumiem Izglītības likumā izņems punktus, kas paredz noteikt minimālo skolēnu skaitu izglītības iestādēs, 30.oktobrī, debatējot par 2020.gada budžetu, solīja IZM parlamentārā sekretāre Anita Muižniece. Viņa paziņoja, ka IZM pildot skolotājiem dotos solījumus par atalgojuma pieaugumu, ņemot vērā, ka kārtējais algas palielinājums pedagogiem noticis jau šajā septembrī.

lasīt tālāk

Izsludināts Nordplus programmas projektu konkurss

Izglītības iestādēm un organizācijām, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2020. gada 3. februārim ir iespēja pieteikties projektu īstenošanai Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā.

lasīt tālāk

"Latvijas valsts meži" izstrādās digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu

Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) nākamos divus gadus realizēs Eiropas Savienības fondu (ESF) līdzfinansētu projektu ar mērķi attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu, izstrādājot digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, liecina informācija LVM mājaslapā.

lasīt tālāk

IZM atkārtoti pauž gatavību risināt jautājumu par profesionālās kvalifikācijas atzīšanas vienkāršošanu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir ieinteresēta birokrātisko procedūru mazināšanā un raitākā dažādu izglītības dokumentu izskatīšanā, piemēram, savstarpējās diplomu atzīšanas un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomās, tādēļ pauž gatavību pilnveidot tiesisko regulējumu, ja ir konkrēti priekšlikumi.

lasīt tālāk

Klases 100 Latvijas skolās piedalīsies veselīga dzīvesveida izaicinājumā

Ar vairāk nekā 330 klašu pieteikumiem ir noslēdzies Rimi un Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" ietvaros rīkotais konkurss dalībai aizraujošā izaicinājumā "Sporto Labākai dzīvei". Izvērtējot skolēnu sagatavotās radošās idejas unikāliem vingrojumiem un veselīgām brokastīm, noskaidrotas tās 100 klases, kuras apgūs jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un sacentīsies īpaši sagatavotās sportiskās disciplīnās.

lasīt tālāk

Kad skolēni māca skolotājus: pasniegtas Izcilības balvas vidusskolēniem ar disleksiju

30. oktobrī, noslēdzot Disleksijas mēnesi, ar Swedbank atbalstu pasniegta LDB Izcilības balva vidusskolēniem, kuriem ir disleksija, bet kuri spējuši nepadoties lasīšanas grūtību priekšā un īpaši veiksmīgi iekļauties mācību procesā.

lasīt tālāk

Konkurss Gribu būt mobils visos Latvijas reģionos

Šobrīd pilnā sparā rit CSDD rīkotā konkursa 6.-8. klašu skolēniem "Gribu būt mobils" neklātienes kārta. Tā turpināsies vēl līdz 2. decembrim.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)