Abonēšana    Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Vakances izglītības darbā

Jauniešiem būs lielākas iespējas izglītības iestādē saņemt karjeras konsultācijas

Turpmāk izglītības iestādes varēs daudz aktīvāk iesaistīties karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu īstenošanā, nodrošinot jauniešiem karjeras izglītības atbalsta pasākumus – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie grozījumi noteikumos par Eiropas Sociāla fonda (ESF) atbalstītā karjeras izglītības projekta īstenošanu. Grozījumi šodien, 19. septembrī, apstiprināti valdībā, portālu „izglītība un kultūra” informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

lasīt tālāk

Aicina uz Sandras Vensko lekcijām par bērnu dzeju

Sestdien, 23. septembrī, pēc vasaras pārtraukuma ar rakstnieces Sandras Vensko lekcijām par bērnu dzeju atsāksies Piejūras pilsētu literārās akadēmijas nodarbības. Interesenti aicināti tikties pulksten 15.00 Liepājas Universitātē, Kūrmājas prospektā 13, 118. Telpā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane.

lasīt tālāk

Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju vadīs Aldis Adamovičs

Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju vadīs Aldis Adamovičs

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien, 19. septembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Aldi Adamoviču.

 

 

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā notiks seminārs skolotājiem „Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai”

Oktobra sākumā četrās Latvijas pilsētās (Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā) notiks seminārs skolotājiem „Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai”. Semināru organizē Ziemeļvalstu birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centru, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

lasīt tālāk

Ceturtdien Cēsīs notiks konference „Vērtēt, lai mācītos”

Ceturtdien, 21. septembrī, no plkst. 9.30 līdz 18.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notiks skolotājiem, izglītības rīcībpolitikas veidotājiem un īstenotājiem domātā profesionālā konference par vērtēšanu „Vērtēt, lai mācītos”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” pārstāve Signe Ernštreite.

lasīt tālāk

Mācību pamešanu mazinās ar individuālu atbalstu skolēniem

Jaunais mācību gads nāk ar iespēju skolām sniegt papildu atbalstu jauniešiem, kuriem vērojams risks pamest mācības un nepabeigt skolu. Tiks uzsākti sistemātiski pasākumi, kas iekļaus individuālas konsultācijas, speciālistu piesaisti, skolotāju profesionālās pilnveides programmas, materiālo atbalstu, kā arī ilgtspējīga sadarbības modeļa veidošanu pašvaldībā, kurā visas iesaistītās institūcijas darbotos saskaņoti un fokusējoties uz katra skolēna individuālajām vajadzībām. Projektā „PuMPuRS”*, kuru ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), sešu gadu laikā paredzēts iesaistīt vismaz 80 procentus pašvaldību, aptverot 614 izglītības iestādes, portālu „Izglītība un kultūra” informēja projekta „PuMPuRS” sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Veinberga. 

lasīt tālāk

Latvija uzrāda pozitīvas tendences pārskatā par izglītības rādītājiem OECD dalībvalstīs

12. septembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) publicēja ikgadējo pārskatu par izglītību „Education at a Glance 2017”. Jaunajā pārskatā secināts, ka Latvijas izglītības sistēmā uzsāktie un notiekošie pārmaiņu procesi atbilst laikmeta izaicinājumiem, kā arī Latvijas Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam definētajam mērķim: veidot kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību personības attīstībai, cilvēku labklājībai un ilgtspējīgai valsts izaugsmei.

lasīt tālāk

Prezentēs ziņojumu „Izglītība īsumā: OECD rādītāji”

Šodien, 12. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas „Draugu telpā” (1. stāvā) notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development(OECD) ikgadējā izglītības pārskata „Education at a Glance 2017” atvēršanas pasākums.

lasīt tālāk

Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”

Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”

Šī gada 22. septembrī plkst. 14.00 interesenti tiek aicināti uz Somijas pamatizglītības mācību satura izstrādes vadītājas Irmeli Halinenas (Irmeli Halinen) atvērto lekciju „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

20. septembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā informatīvā diena skolotājiem

20. septembrī, plkst. 15.00, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzeja (LNVM) konferenču zālē notiks tradicionālā informatīvā diena Latvijas skolu vēstures, mākslas un kultūrvēstures skolotājiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja LNVM pārstāvji.

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Cilvēki mūsdienās ir slinki un pārāk daudz sūdzas, tāpēc arī tik ļoti kritizē skolas un skolotājus.
Linda Klimanova, Rīgas Juridiskās augstskolas bakalaura programmas „Tiesības un bizness” studente


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.