Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Mazāko klašu skolēnu brīvpusdienas no šī gada liek finansēt arī pašvaldībām

No šī gada stājas spēkā izmaiņas 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, kas nosaka, ka pašvaldībām solidārā apmērā ar valsti jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.

lasīt tālāk

Šogad turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts

2020.gadā skolās turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un septembrī stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante Inta Bērziņa.

lasīt tālāk

Izglītības kvalitātes valsts dienestā visbiežāk sūdzības iesniedz par pedagogu darbu un mācību sasniegumu vērtēšanu

Līdz pērnā gada decembra vidum Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis un izskatījis 540 sūdzības un veicis 290 pārbaudes. Visbiežāk iesniegumi saņemti par pedagogu darbu, skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanu un drošības jautājumiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sūdzību un pārbaužu skaits ir samazinājies - 2018.gadā dienestā bija saņemti 660 iesniegumi un veiktas 345 pārbaudes. Tāpat samazinājies administratīvo pārkāpumu lietvedību skaits - 2018.gadā izskatītas 18 lietvedības, savukārt pērn - 10.

lasīt tālāk

IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā

Šogad Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) ieplānojis nozīmīgas izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditācijas norisē un izglītības kvalitātes vērtēšanā, pavēstīja dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga. Viņa skaidroja, ka šīs ieceres mērķis ir nākotnē pārvērst izglītības kvalitātes vērtēšanas procesu par skolu kvalitātes vadības sistēmu.

lasīt tālāk

Apbalvoti Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019 uzvarētāji

Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019. gada apbalvošanas ceremonijā, kas notika 2019. gada 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tika sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā.

lasīt tālāk

LLPA: IZM ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām, kas paredz noteikt minimālo izglītojamo skaitu skolās, jo tādējādi tiks ierobežotas iespējas apgūt pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē Šāda atziņa izkristalizējusies pēc republikas pilsētu domju priekšsēdētāju tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

lasīt tālāk

Vidusskolēni konkursā var iegūt stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā

Sabiedriskā labuma organizācija "United World Colleges ("UWC") Latvia" aicina 10. un 11.klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

lasīt tālāk

Vairums pašvaldību izmaiņas skolu tīklā veikt neplāno [1]

Vairums pašvaldību izmaiņas skolu tīklā veikt neplāno

Divas trešdaļas no 74 pašvaldībām, ar kurām tikušās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonas, norādījušas, ka tuvākajos gados izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīklā veikt neplāno, liecina informācija, kas iekļauta ziņojumā "Par vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu". Vairākas pašvaldības šādu nostāju ir pamatojošas ar to, ka izmaiņas neplāno pirms administratīvi teritoriālās reformas veikšanas, savukārt daļa pašvaldību norāda, ka izvērtēs tās vidusskolu turpmāko pastāvēšanu, ja būs zināmi konkrēti kritēriji vidējās izglītības iestāžu darbībai.

lasīt tālāk

Izsludināts Nordplus programmas projektu konkurss

Izglītības iestādēm un organizācijām, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2020. gada 3. februārim ir iespēja pieteikties projektu īstenošanai Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā.

lasīt tālāk

"Latvijas valsts meži" izstrādās digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu

Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) nākamos divus gadus realizēs Eiropas Savienības fondu (ESF) līdzfinansētu projektu ar mērķi attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu, izstrādājot digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, liecina informācija LVM mājaslapā.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)