Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Tiešsaistes materiālu vietne latviešu valodas apguvei – Māci un mācies latviešu valodu!

Lai sniegtu atbalstu latviešu valodas apguvē, 2014. gadā Latviešu valodas aģentūra izveidoja tiešsaistes materiālu vietni tīmekļvietnē www.valoda.lv. Vietnē Māci un mācies latviešu valodu šobrīd ir pieejami vairāk nekā 200 multimodāli materiāli, kas grupēti atbilstoši mērķauditorijai – valodas apguvējiem noderēs sadaļa Mācies, pedagogiem un vecākiem – sadaļa Māci.

lasīt tālāk

IZM: attālinātās mācības pēc skolēnu brīvlaika ir optimālākais veids vīrusa izplatības ierobežošanai

Sekojot globālajām tendencēm un citu valstu rīcībai koronavīrusa Covid-19 izplatīšanās ierobežošanā, kā arī ņemot vērā to, ka Latvijā jau konstatēti divi gadījumi, kad vecāki rīkojušies bezatbildīgi, sūtot bērnus uz skolu pēc riska zonu apmeklēšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina noteikt divu nedēļu attālināto mācību procesu pēc skolēnu brīvlaika.

lasīt tālāk

Aicina vecākus izturēties atbildīgi un ievērot rekomendācijas neapmeklēt vīrusa skartās valstis

Lai būtu iespējams īstenot epidemioloģiskos pasākumus skolēniem, kuri plāno doties uz citām valstīm, Izglītības un zinātnes ministrija šodien, 2020.gada 10.martā, nosūtījusi vēstuli visām Latvijas izglītības iestādēm ar lūgumu apkopot informāciju no skolēnu vecākiem, ja skolēnu brīvlaikā tiek plānots ceļojums. Lai ierobežotu koronavīrusa COVID-19 turpmāku izplatību, ikviens vecāks aicināts ļoti atbildīgi izturēties un ievērot atbildīgo dienestu rekomendācijas neapmeklēt vīrusa skartās valstis.

lasīt tālāk

Skolās organizēt mācības attālināti krīzes situācijā varētu apmēram mēnesi

Krīzes gadījumā Latvijas skolās nodrošināt attālinātu mācību procesu varētu aptuveni mēnesi, 10.martā Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas sēdē paziņoja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

lasīt tālāk

Piesaki skolu Eiropas eksāmenam!

Vienīgais eksāmens Latvijā, kura jautājumus veido skolēni paši!

Par Eiropas dienas tradīciju Latvijā ir kļuvusi dalība Eiropas eksāmenā. Pagājušajā gadā zināšanas par Latviju Eiropas Savienībā apliecināja jau teju 20 000 iedzīvotāji. Gadu no gada aktīvākie Eiropas eksāmena dalībnieki ir skolēni. Tāpēc šogad lielāko daļu Eiropas eksāmena jautājumu veidos tieši viņi, ietverot sev nozīmīgus jautājumus, saskatot saikni ar Eiropu savā ikdienā.

lasīt tālāk

LIZDA: Sarunas ar IZM par pedagogu darba samaksas pieaugumu izšķirs būs vai nebūs protesta akcijas

Sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu izšķirs būs vai nebūs protesta akcijas, atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvis Guntis Meisters. LIZDA ir nosūtījusi vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), atgādinot, ka martā jāatsāk sarunas par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu. Saskaņā ar ministrijas sniegto informāciju - tikšanās ieplānota 12.martā.

lasīt tālāk

Upesleju pamatskola kļūs par vispārizglītojošo sākumskolu un reorganizācijā saredz jaunas iespējas

Šā gada 22. janvārī Stopiņu novada domes sēdē tika lemts veikt Upesleju pamatskolas tipa un veida maiņu no speciālās pamatskolas uz vispārizglītojošo sākumskolu no 1. līdz 6. klasei. Sākumskola turpinās realizēt pirmsskolas izglītības programmas un pamatizglītības programmas un jau šajā 2020./2021. mācību gadā tiks uzņemti skolēni no 1. līdz 3. klasei.

lasīt tālāk

Matemātikas popularizēšanai izveido pirmo digitālo izlaušanās spēli Latvijā

Lai Latvijas sabiedrībā popularizētu matemātiku, parādot tās pielietošanas iespējas daudzās profesijās, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture sadarbībā ar partneriem ir izveidojis Latvijā pirmo digitālo izlaušanās spēli MathScape. Tāpat, piesaistot sabiedrībā zināmus dažādu nozaru ekspertus, ir radīti īpaši profesiju matemātikas uzdevumi.

lasīt tālāk

Skolēnu individuālo kompetenču un spēju attīstīšanai būs pieejami vairāk nekā divi miljoni eiro

Skolēnu individuālo kompetenču un spēju attīstīšanai Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmas rezultātā papildus būs pieejami vairāk nekā divi miljoni eiro, paredz 11. februārī valdībā apstiprinātie grozījumi.

lasīt tālāk

Izglītības komisija aicina IZM izstrādāt konkrētu plānu nepieciešamā pedagogu skaita nodrošināšanai skolās

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 4.februārī, spriežot par pedagogu trūkumu skolās un skolotāju darba kvalitātes uzlabošanu, lēma aicināt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) līdz aprīļa beigām izstrādāt konkrētu vidēja termiņa plānu, kā to risināt.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)