Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Kultūras pedagogu biedrība organizē lektoriju „Kultūras studijas”

Sestdien, 25. novembrī,  Kultūras pedagogu biedrība aicina uz lektorija „Kultūras studijas” pirmo nodarbību. Tā notiks Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (Jūrmalas gatvē 76) no plkst. 10. 00 līdz 14. 00, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Dr. Andrejs Mūrnieks.

lasīt tālāk

E. Levits: Pilsoņa augstākais pienākums ir uzturēt savu valsti

E. Levits: Pilsoņa augstākais pienākums ir uzturēt savu valsti

17. novembrī par godu Latvijas 99. gadadienai Latvijas Universitātē (LU) norisinājās svinīgais sarīkojums, kurā ar lekciju “Sabiedrības pamatvērtības un valstiskuma nākotne – Latvijā, Eiropā, pasaulē” uzstājās Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis, jurists un politologs Egils Levits, kurš uzsvēra, ka pilsoņa augstākais pienākums ir uzturēt savu valsti, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja LU Komunikācijas un inovāciju departamenta portāla redaktore Sindija Iesalniece.

 

lasīt tālāk

Koučings ienāk augstākajā izglītībā

Rīgas Koučinga skola sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāti (IEVF) RTU studentiem – maģistrantiem un jau izglītotiem uzņēmējiem, kas studē uzņēmējdarbību un vadību, – ir sākusi piedāvāt studiju kursu „Ievads koučingā”. Jauno studiju kursu vada Pāvels Romašins – „Erickson Coaching International” treneris un koučs, Rīgas Koučinga skolas dibinātājs.

 

lasīt tālāk

Festivālā „Fast Forward” atklātas divas jauno mediju mākslas izstādes

Festivālā „Fast Forward” atklātas divas jauno mediju mākslas izstādes

Mākslas pētniecības laboratorijā (MPLab), Liepājā šīs nedēļas nogalē norisināsies četri notikumi – divas izstādes, konference un ģimenes diena – piedāvājot radošas nodarbes ikvienam – gan pašiem mazākajiem, gan pieaugušajiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja festivāla koordinatore Maija Demitere.

 

 

lasīt tālāk

34 Rīgas izglītības iestādes iesaistīsies projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

Šoruden Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Rīgas pašvaldības vārdā parakstīja sadarbības līgumu ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD) par Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” īstenošanu galvaspilsētas 34 izglītības iestādēs, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu,portālu „Izglītība un kultūra” informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde

lasīt tālāk

Iznākusi Imanta Ziedoņa Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu”

Iznākusi Imanta Ziedoņa Dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu”

Fonds „Viegli” laidis klajā līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003. gadā rakstīto dienasgrāmatu „No patikšanas uz patikšanu”, ko viņš vēlējies nolasīt 2005. gada Zvaigznes dienā. I. Ziedoņa domas papildina rakstnieka Zigmunda Skujiņa ievadvārdi. Grāmatas ilustrācijas veidojusi Ieva Krūmiņa, kura ir vairāku I. Ziedoņa darbu māksliniece, bet grafisko noformējumu – Jānis Birznieks, portālu „Izglītība un kultūra” informēja I. Ziedoņa fonda „Viegli” Komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Tjarve.

lasīt tālāk

Novembrī izskanēs Kurzemei veltītais valsts simtgades lielkoncerts „Pūt, vējiņi”

Novembrī izskanēs Kurzemei veltītais valsts simtgades lielkoncerts „Pūt, vējiņi”

Latvijas mūziķi un izpildītāji kā dāvanu Latvijai valsts simtgadē radījuši koncertciklu „Latvijas gredzens”, kas izskanēs visos vēsturiskajos novados. Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja diriģenta Sigvarda Kļavas ideja bijusi izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, koncertos iesaistot arī vietējos kultūras un mākslas pārstāvjus.

Jau pavasarī Latgalē notika koncertizrāde „Rakstiem un skaņai”, bet nākamā vērienīgā mūzikas projekta pirmizrāde „Kurzemes gredzens” notiks  16. novembrī Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”. 

lasīt tālāk

Par RSU rektoru ievēlēts Aigars Pētersons

Par RSU rektoru ievēlēts Aigars Pētersons

9. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulces laikā notika rektora vēlēšanas. Tajā par RSU jauno rektoru ievēlēja profesoru Aigaru Pētersonu, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

 

 

 

 

lasīt tālāk

Latvijas izglītības sistēma atzinīgi novērtēta Eiropas Komisijas ziņojumā

Gandrīz visos izglītības sistēmas rādītājos Latvijai ir labāki rezultāti nekā pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs vidēji, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā izglītības uzraudzības ziņojumā „Education and Training Monitor 2017”. Piektdien, 10. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 13.30 ikviens interesents tiešsaistē varēs sekot ziņojuma prezentācijas semināram, kas notiks Briselē, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā

lasīt tālāk

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris iegūst „Grand Prix” koru konkursā „Praga Cantat 2017”

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris iegūst „Grand Prix” koru konkursā „Praga Cantat 2017”

Pagājušajā nedēļā no 2. līdz 5. novembrim Prāgā, Čehijā norisinājās 31. Starptautiskais koru konkurss „Praga Cantat 2017”, kurā pārliecinošu uzvaru ieguvis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja PIKC Nacionālajai Mākslu vidusskolas projektu vadītāja Aleksandra Āboliņa.

 

 

 

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Varbūt kādam šķiet, ka tas jau ir tikai koris, kur padzied, bet retais ikdienā aizdomājas, ka, dziedot korī, mēs bagātinām savas dvēseles, emocionālo pasauli, ka iemācāmies prasmes, kas noderēs visai turpmākajai dzīvei. Mēs iemācāmies plānot laiku, izvirzīt prioritātes, ieklausīties sevī, sadzirdēt citus. Mācāmies darboties kolektīvā, savstarpēji uzticēties un viena ar otru rēķināties, diskutēt un pieņemt lēmumus. Mēs mācāmies dot un pateikties.
Daumants Kaktiņš, kora „Tonika” dibinātājs, diriģents


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.