Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RTU aicina skolēnus izzināt Visuma izcelšanos CERN izstādē

RTU aicina skolēnus izzināt Visuma izcelšanos CERN izstādē

Iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) darbību un zinātniskajiem sasniegumiem, no 12. maija līdz 4. jūnijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies izstāde „CERN – zinātnes paātrinātājs”. Izstādes svinīgā atklāšana LNB notiks pirmdien, 14. maijā, plkst. 16.30, piedaloties valdības vadītājam Mārim Kučinskim, izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un CERN vadībai, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RTU Sabiedrisko attiecību departamenta Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Dita Arāja.

lasīt tālāk

Zinātniskās pētniecības darbus prezentēs rekordliels skaits skolēnu

Gandrīz tūkstotis zinošāko Latvijas skolēnu 20. un 21. aprīlī pulcēsies Rīgā, lai prezentētu izstrādātos zinātniskās pētniecības darbus. Izcilāko un novatoriskāko darbu autori jau pēc pāris mēnešiem pārstāvēs Latviju starptautiskajos zinātnieku konkursos un izstādēs gan Eiropā, gan ASV. Šogad noslēguma posmā piedalās divreiz vairāk skolēnu nekā parasti, kas liecina par jauniešu pieaugošo interesi par pētniecisko darbu izstrādi, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Eiropas Sociālā fonda projekta „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” vadītāja Liene Voroņenko.

lasīt tālāk

Aicina skolotājus uz semināru par „Latvijas skolas somu”, kultūras kanona konkursu un mācību satura pilnveidi

Aicina skolotājus uz semināru par „Latvijas skolas somu”, kultūras kanona konkursu un mācību satura pilnveidi

2018. gada 11. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina Latvijas skolu skolotājus piedalīties profesionālās kompetences pilnveides sešu stundu seminārā, kurā informēs par iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ieviešanu un kultūras kanona konkursu vidusskolēniem 2018./2019. gadā, kā arī stāstīs par aktualitātēm mācību jomā „Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā” Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotajā projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb „Skola2030”, portālu „izglītības un kultūra” informēja LKA sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

 

lasīt tālāk

Izstrādāti pirmsskolas izglītības vadlīniju un pirmsskolas izglītības programmu paraugi

Izstrādāti pirmsskolas izglītības vadlīniju un pirmsskolas izglītības programmu paraugi

 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno 19. aprīlī virzīt izsludināšanai Pirmsskolas izglītības vadlīnijas un pirmsskolas izglītības programmu paraugi tiek virzīti izsludināšanai valsts sekretāru sanāksmē pirmsskolas izglītības vadlīnijas un pirmsskolas izglītības programmu paraugus.

Ar dokumentu projektiem var iepazīties IZM mājaslapā.

 

lasīt tālāk

„Splendid Palace” 95. jubilejā demonstrēs Čaplina filmu „Cirks” ar V. Šimkus radīto muzikālo pavadījumu

„Splendid Palace” 95. jubilejā demonstrēs Čaplina filmu „Cirks” ar V. Šimkus radīto muzikālo pavadījumu

Šogad nozīmīgu jubileju svinēs kinoteātris „Splendid Palace”, kas cauri laikiem bijusi mājvieta kultūras vērtībām un izcilam kino. Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaidīs ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā. Tās kulminācija būs unikāls kino un klaviermūzikas notikums – mēmā kino klasikas, Čārlija Čaplina filmas „Cirks” (Circus, 1928), seanss, kuram Latvijas izcilākais pianists Vestards Šimkus radījis muzikālo pavadījumu. Oriģinālmūziku, papildinātu ar improvizācijas elementiem, seansa laikā izpildīs pats V. Šimkus.

lasīt tālāk

Grāb miljonu* ikdienā un Eiropas eksāmenā! [1]

 Grāb miljonu* ikdienā un Eiropas eksāmenā!

Tuvojas 9. maijs – Eiropas dzimšanas diena! Vērienīgs un jau iemīļots pasākums šajā dienā ir Eiropas eksāmens, kurā  piedalās skolēni, skolotāji un ikviens interesents,  lai pilnveidotu un pārbaudītu savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību, Latviju, kā arī mudinātu aizdomāties par savu pilsonisko aktivitāti, portālu Izglītība un kultūra” informēja Eiropas kustība Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

JVLMA aicina uz operstudijas „Figaro” iestudējumu „Slepenās laulības”

JVLMA aicina uz operstudijas „Figaro” iestudējumu „Slepenās laulības”

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē operstudija „Figaro” aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas „Slepenās laulības” izrādi kolorītā gruzīnu diriģenta Georgija Čičinadzes (Gruzija) vadībā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja JVLMA koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

lasīt tālāk

Latvijā trūkst izpratnes par bērnu līdzdalību

Biedrība „Latvijas Bērnu labklājības tīkls” sadarbībā ar Eiropas Padomi un Labklājības ministriju ir veikusi bērnu līdzdalības novērtējumu, kas atklāj būtiskas nepilnības bērnu tiesību jomā, jo īpaši to īstenošanā praksē, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja biedrības „Latvijas Bērnu labklājības tīkls” pārstāve Iveta Pavziniuka.

lasīt tālāk

IKVD: Nodibinājuma „Sokrata tautskola” izstrādātais tikumiskās audzināšanas materiāls nav izmantojams izglītības iestādēs

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) vērš izglītības iestāžu vadītāju, pedagogu, izglītības pārvalžu un speciālistu uzmanību, ka nodibinājuma „Sokrata tautskola” izstrādātais tikumiskās audzināšanas materiāls neatbilst Ministru kabineta 15.07.2016. noteikumos Nr. 480 „Izglītojamo audzināšanas vadlīnijas un informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un mācību un audzināšanas metožu izvērtēšanas kārtība” (audzināšanas vadlīnijas) noteiktajam. Līdz ar to audzināšanas vadlīnijām neatbilst arī uz šī materiāla pamata īstenotā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma. Tikumiskās audzināšanas materiāla izvērtēšanu pēc IKVD lūguma veica Valsts izglītības satura centrs (VISC) liecina informācija IKVD mājaslapā.

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Svinot svētkus un veicot rituālus, mēs atjaunojam savu dzīvesspēku, papildinām enerģijas resursus.
Gunta Siliņa – Jasjukeviča, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas docente un Aīda Rancāne Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.