Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Matemātikas popularizēšanai izveido pirmo digitālo izlaušanās spēli Latvijā

Lai Latvijas sabiedrībā popularizētu matemātiku, parādot tās pielietošanas iespējas daudzās profesijās, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture sadarbībā ar partneriem ir izveidojis Latvijā pirmo digitālo izlaušanās spēli MathScape. Tāpat, piesaistot sabiedrībā zināmus dažādu nozaru ekspertus, ir radīti īpaši profesiju matemātikas uzdevumi.

lasīt tālāk

Skolēnu individuālo kompetenču un spēju attīstīšanai būs pieejami vairāk nekā divi miljoni eiro

Skolēnu individuālo kompetenču un spēju attīstīšanai Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmas rezultātā papildus būs pieejami vairāk nekā divi miljoni eiro, paredz 11. februārī valdībā apstiprinātie grozījumi.

lasīt tālāk

Izglītības komisija aicina IZM izstrādāt konkrētu plānu nepieciešamā pedagogu skaita nodrošināšanai skolās

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 4.februārī, spriežot par pedagogu trūkumu skolās un skolotāju darba kvalitātes uzlabošanu, lēma aicināt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) līdz aprīļa beigām izstrādāt konkrētu vidēja termiņa plānu, kā to risināt.

lasīt tālāk

Aptauja: Teju puse matemātikas skolotāju norāda, ka nepieciešamas plašākas profesionālās pilnveides iespējas

Gandrīz puse jeb 42,7% matemātikas skolotāju atzinuši, ka nepieciešamas plašākas profesionālās pilnveides iespējas, kas ļautu uzlabot gan viņu pašu, gan skolēnu sniegumu eksāmenos, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības aptauja.

lasīt tālāk

Īpaši izveidota darba grupa pilnveidos pirmsskolas darba organizācijas jomu

Lai līdzsvarotu pirmsskolas pedagogu darba slodzi, atalgojumu un iestādes darba organizāciju, līdz 2020. gada 15. jūnijam darba grupa izstrādās priekšlikumus, ņemot vērā nozares pārstāvju viedokļus, esošo situāciju un nepieciešamību nodrošināt kvalitatīvu pedagoģisko procesu.

lasīt tālāk

Piešķir 2,2 miljonus eiro darba vidē balstītās skolotāju sagatavošanas programmai [1]

Piešķir 2,2 miljonus eiro darba vidē balstītās skolotāju sagatavošanas programmai

Valdība 21. janvārī lēma piešķirt 2,2 miljonus eiro darba vidē balstītas skolotāju sagatavošanas programmai, kas paredz, ka cilvēkam, kurš ieguvis augstāko izglītību kādā citā nozarē un sapratis, ka vēlas kļūt par skolotāju, būs nepieciešams tikai gads, lai papildus iegūtu pedagoģisko kvalifikāciju.

lasīt tālāk

VISC uzsāk vecāku informēšanu par pilnveidoto mācību saturu un pieeju

VISC uzsāk vecāku informēšanu par pilnveidoto mācību saturu un pieeju

Šī gada septembrī visās Latvijas skolās pakāpeniski tiks ieviests pilnveidotais mācību saturs un pieeja, savukārt pirmsskolas izglītības iestādes pēc jaunajiem principiem strādā jau pusgadu. Līdztekus tradicionālajām zināšanām un prasmēm mācību jomās, bērni un pusaudži skolā mērķtiecīgāk un sistemātiskāk, nekā iepriekš apgūs arī domāšanas, sadarbības, jaunrades un citas vispārīgās prasmes, kā arī vērtībās balstītus ieradumus. Nozīmīga loma pilnveidotā satura un pieejas īstenošanā ir arī vecākiem - būt nevis pasīviem vērotājiem, bet gan aktīviem sava bērna izaugsmes veicinātājiem. Tieši tādēļ Valsts izglītības satura centrs (VISC) sāk informatīvo kampaņu "Es saprotu, tātad zinu - protu - gribu - varu!". Kampaņas mērķis ir informēt vecākus par būtiskākajām pārmaiņām izglītības saturā - no pirmsskolas līdz vidusskolai -, kā arī par sagaidāmo vecāku atbalstu bērnam mācībās un sadarbībā ar skolu.

 

lasīt tālāk

Mazāko klašu skolēnu brīvpusdienas no šī gada liek finansēt arī pašvaldībām

No šī gada stājas spēkā izmaiņas 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, kas nosaka, ka pašvaldībām solidārā apmērā ar valsti jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.

lasīt tālāk

Šogad turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts

2020.gadā skolās turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā un septembrī stāsies spēkā pilnveidotais pamatizglītības standarts, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante Inta Bērziņa.

lasīt tālāk

Izglītības kvalitātes valsts dienestā visbiežāk sūdzības iesniedz par pedagogu darbu un mācību sasniegumu vērtēšanu

Līdz pērnā gada decembra vidum Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis un izskatījis 540 sūdzības un veicis 290 pārbaudes. Visbiežāk iesniegumi saņemti par pedagogu darbu, skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanu un drošības jautājumiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sūdzību un pārbaužu skaits ir samazinājies - 2018.gadā dienestā bija saņemti 660 iesniegumi un veiktas 345 pārbaudes. Tāpat samazinājies administratīvo pārkāpumu lietvedību skaits - 2018.gadā izskatītas 18 lietvedības, savukārt pērn - 10.

lasīt tālāk

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)