Abonēšana    Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Vakances izglītības darbā

Latvijas skolēni gūst panākumus starptautiskajā fizikas olimpiādē

Latvijas skolēni gūst panākumus starptautiskajā fizikas olimpiādē

No 16. līdz 23. jūlijam Indonēzijas pilsētā Džogžakartā notika 48. starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja piecu skolēnu un divu mentoru komanda. 400 skolēnu no 86 valstīm sacentās “fizikas daudzcīņā”,  krājot punktus par daudzveidīgu teorētisku un eksperimentālu uzdevumu atrisināšanu. Kopvērtējumā bronzas medaļas ieguva Ingvars Vitenburgs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Aleksejs Jeļisejevs, kas šovasar absolvējis Puškina liceju. Savukārt Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Reinis Irmejs ieguva sudraba godalgu, portālu  “Izglītība un kultūra” informēja Latvijas Universitātes

komunikācijas un inovāciju departamentā.

lasīt tālāk

Valdība apstiprina grozījumus IZM pilnveidotajā pedagogu darba samaksas modelī

Lai izvērtētu jauno pedagogu darba samaksas modeli, 2016./2017. mācību gadā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) analizēja Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) apstiprinātās pedagogu tarifikācijas un pašvaldību iesniegtos pārskatus par finansējuma izlietojumu, un veica finanšu analīzi. Rezultātā IZM izstrādāja grozījumus vairākos Ministru kabineta noteikumos, kas reglamentē pedagogu darba samaksas kārtību, lai sakārtotu un precizētu prasības saistībā ar pedagogu algu likmēm un darba slodzi, mazinot darba samaksas nevienlīdzību starp vienādu darbu strādājošiem skolotājiem. Grozījumi arī palielina izglītības iestāžu autonomiju un nosaka stingrāku finanšu disciplīnu pašvaldībām par valsts mērķdotācijas izlietojumu, portālu “Izglītība un kultūra” informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

lasīt tālāk

Līdz 2020. gada 1. septembrim vidusskolas klasēs jābūt 150 skolēniem, izņēmuma teritorijās - 60

Vidusskolu tīkla modelējums saskaņā ar izglītības politikas plānošanas dokumentiem paredz, ka vidusskolām ir jākoncentrējas attīstības centros, piesaistot arī tuvākās teritorijas skolēnus. Optimāla vidusskolu tīkla modeļa ietvaros rekomendējamais skolēnu skaits ir viens no rādītājiem, lai turpmākā pētījuma un modeļa izstrādes gaitā ar skolu dibinātājiem, pašvaldībām meklētu katrai konkrētai situācijai vislabāko attīstības ceļu. Rekomendējamais skolēnu skaits optimāla skolu tīkla modeļa ietvaros iezīmē mērķi, kas būtu jāsasniedz, taču to nevar piemērot kā vienīgo, lai attiecinātu pret esošo situāciju vai kādu konkrētu skolu, uzsver pētījuma eksperti. Optimāla skolu tīkla priekšlikuma sagatavošanai tiek izmantoti ne tikai kvantitatīvie un kvalitatīvie rādītāji, bet ņemti vērā arī reālie apstākļi katrā konkrētajā reģionā, portālu "Izglītība un kultūra" informēja izglītības un zinātnes ministra padomnieks Mārtiņš Langrāts.

lasīt tālāk

IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

18. jūlijā Valsts kancelejā iesniegta atklāta vēstule Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un frakciju priekšsēdētājiem. Vēstulē pausts sašutums par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) likumprojekta „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” anotāciju, kurā atrodami dažādi nepamatoti apgalvojumi un puspatiesības. Vēstuli parakstījušas vairāku izglītības nozares biedrību vadītājas: Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Dr. paed. Zane Ozola, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, Latvijas privāto pirmsskolu biedrības valdes priekšsēdētāja Daina Kājiņa.

lasīt tālāk

Vecāku organizācija: pagarinātās dienas grupas ir svarīgas, domājot par bērnu drošību

„Ja mēs vēlamies, lai sākumskolas skolēni pēc stundu beigām laiku varētu pavadīt drošā, attīstošā un draudzīgā vidē, ir būtiski visās skolās nodrošināt pagarinātās dienas grupas, kas pieejamas ikvienam bērnam. Jebkuras normatīvo aktu izmaiņas, kas esošo situāciju pasliktina, nav skolēnu un viņu vecāku interesēs,” komentējot plānotās izmaiņas palielināt pagarināto dienas grupu skolotāju darba slodzi līdz 40 stundām nedēļā, saglabājot līdzšinējo atalgojumu, norāda Latvijas vecāku organizācijas „Mammām un tētiem” vadītājas vietniece Audra Šauere. 

lasīt tālāk

Sākumskolas izglītības programmu varēs īstenot gan pirmsskolas izglītības iestādēs, gan vidusskolās

Sākot ar 2018. gada 1. septembri, pamatizglītības pirmā posma programmas 1.-6. klases skolēniem varēs īstenot gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan vidusskolas. To paredz grozījumi Vispārējās izglītības likumā, kas 13. jūlijā izsludināti valsts sekretāru sanāksmē.

lasīt tālāk

Vispārējās izglītības likumprojektā IZM virza ieceri par skolas gaitu sākšanu ar sešu gadu vecumu

Vispārējās izglītības likumprojektā, kas 13. jūlijā izsludināts valsts sekretāru sanāksmē, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) virza ieceri par skolas gaitu sākšanu ar sešu gadu vecumu, kas ir gadu agrāk kā pašlaik. Plānots, ka izmaiņas tiks ieviestas 2018. gada 1. septembrī.

lasīt tālāk

Konceptuāli atbalsta pilnveidojumus pedagogu darba kvalitātes vērtēšanas sistēmā [2]

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti ceturtdien, 13. jūlijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Izglītības likumā, paredzot jaunu un vienkāršāku regulējumu pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai. Komisija atbalstīja steidzamības piešķiršanu likumprojektam, lai nodrošinātu kvalitātes vērtēšanas nepārtrauktību un novērstu iespējamu situāciju, ka atsevišķi pedagogi varētu zaudēt kvalitātes piemaksas, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Saeimas Preses dienests.

lasīt tālāk

Rīgas Angļu ģimnāzijas tehnoloģiju lietošanas pieredze

Rīgas Angļu ģimnāzijas tehnoloģiju lietošanas pieredze

Rīgas Angļu ģimnāzija bija izvirzījusi mērķi dot iespēju pilnīgi visiem vidusskolas skolēniem piedzīvot mācības, izmantojot tehnoloģijas. Tas izdevās, pateicoties skolas iesaistei Microsoft Latvia un Latvijas Mobilais Telefons izglītības projektā “Gatavi rītdienai”, rezultātā skola ieguva iespēju nodrošināt skolēnus ar planšetēm, aprīkotām ar visu nepieciešamo programmatūru mācībām. 
Šobrīd skolēni izmanto jaunākās piedāvātās iespējas — mācību darbs norit Office 365 vidē, zinātnisko darbu noformēšanai tiek izmantots Power BI rīks, kā arī zināšanas no visas pasaules tiek absorbētas attālinātajās nodarbībās Skype for Classroom u.c.

lasīt tālāk

18 278 vidusskolu beidzējiem izsniedz centralizēto eksāmenu sertifikātus

Valsts izglītības satura centrs (VISC) šodien, 29. jūnijā, izglītības pārvaldēm izsniedz 18 278 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi, portālu "Izglītība un kultūra" informēja Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Bērziņa. 

lasīt tālāk
E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Pirmklasnieks

Darba piedāvājums

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ja mēs kā nācija, kā tauta gribam ilgtermiņā pastāvēt, izglītība ir noteicošā. Latvijas lielākā bagātība nav meži, bet gan cilvēka smadzenes. No šāda viedokļa izglītības sistēmai ir ne tikai mācīšanas un izglītošanas funkcija, bet izglītība ir arī ievērojami dzelžaināks priekšnosacījums nācijas pastāvēšanai.
Aldis Baumanis, biznesa augstskolas „Turība”rektors un valdes priekšsēdētājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Ričs un Vija darbā „Aka” parādīti kā nekopēja tēva bērni.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.