Eiro kalkulators
Izmantots oficiālais valūtas kurss 0.702804 Papildus informāciju meklējiet šeit
Abonēšana    Pirkt e-laikrakstu Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Viedokļi Intervijas Foto Interešu izglītība Pielikums vecākiem Pirmsskolas izglītība

Iesūtīt viedokliJuris Ulmanis: Vārda brīvība cieņas robežās [0]

Autors: IK informācija @ 27.01.2015.

Juris Ulmanis: Vārda brīvība cieņas robežās
Foto: Biznesa augstskolas Turība arhīvs

Alpīnists, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes lektors Dr. Juris Ulmanis savās lekcijās ar studentiem pārrunā dažādas aktuālas tēmas – preses un vārda brīvību, mediju ietekmi uz sabiedrisko domu, kā arī indivīdu spēju analizēt saņemto informāciju. Pēdējā laika notikumi Latvijā un pasaulē vēlreiz atgādina, cik šie jautājumi ir būtiski. 

lasīt tālāk

Par sagaidāmo augstākajā izglītībā un RSU darbā 2015. gadā [0]

Autors: Jānis Gardovskis, RSU rektors @ 08.01.2015.

Par sagaidāmo augstākajā izglītībā un RSU darbā 2015. gadā
Foto: Publicitātes foto

Šogad nozīmīgākais izaicinājums ir Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) arvien ciešākā sadarbība ar „Stradiņa” un „Bērnu” slimnīcām. Darbs pie juridiskas apvienības norit arvien veiksmīgāk. Piemēram, vēl 2014. gada nogalē atklājām Baltijā modernāko Onkoloģijas institūtu, kas ir balstīts uz ilgtermiņa sadarbību ar Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu. RSU un klīniku sadarbībai jau ir pozitīvi piemēri tepat Latvijā, piemēram, „veiksmes stāsts” ir RSU Stomatoloģijas institūts, kurš gan sekmīgi māca zobārstus, gan ārstē jau vairāk nekā 20 gadus. Rezultāts Stomatoloģijas institūta veiksmes stāstam bija 2014. gadā RSU notikusī Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas (Association for Dental Education in Europe, ADEE) konference, kas pulcēja vairākus simtus zobārstniecības pedagoģijas līderus no visas pasaules.

lasīt tālāk

Darba algas izglītības sistēmā – gadi iet, problēma paliek [0]

Autors: Dr. paed. Aldis Baumanis, SIA „Izglītības biznesa konsultācijas” @ 08.12.2014.

Darba algas izglītības sistēmā – gadi iet, problēma paliek
Foto: Andris Bērziņš

Spriežot pēc pēdējās pieejamās informācijas, 2015.gads būs ievērojams ar to, ka nekad pēc gadsimtu mijas un, iespējams, pat nekad kopš neatkarības atjaunošanas skolotāju alga vēl nav bijusi tik tuvu minimālajai algai valstī

lasīt tālāk

Klāt aukstais laiks– bērniem skolā jāsmok nost [2]

Autors: Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents @ 04.11.2014.

Klāt aukstais laiks– bērniem skolā jāsmok nost
Foto: LETA

Latvijā pieņemts, ka problēmas drīkst būt tikai vienas ministrijas pārraudzībā. Vilcienam nokritis ritenis– tātad atbild satiksmes ministrs, policists piedzēries– iekšlietu ministrs. Divu ministriju ierēdņu kopāsēdēšana nozīmē atbildības grūstīšanu no vienas galda puses uz otru. Pirms sastādīta jaunā valdība vēlos vērst uzmanību uz problēmu, kas ir būtiska izglītības, ekonomikas un veselības jomai. Pēc skolu ēku siltināšanas šajā gadsimtā, veco skolas ēku telpas ziemas mēnešos ir neveselīgākā zināmā vide tieši aiz Getliņu izgāztuves. 

lasīt tālāk

Kas jādara jaunajam izglītības ministram? Studijas un pētniecība [0]

Autors: Kristīne Jarinovska, juridisko zinātņu doktore @ 20.10.2014.

Kas jādara jaunajam izglītības ministram? Studijas un pētniecība
Foto: Publicitātes foto

Laikā, kad mazliet savdabīgi ministru prezidentes partija „Vienotība” ir uzņēmusies atbildību par Izglītības un zinātnes ministriju arī nākotnē, taču iekšēji nespēj vienoties, kuram tieši šīs partijas politiķim var uzticēt nozares vadību, vēlos izanalizēt, kas jaunajam ministram jādara nākamajos gados. Ievērojot, ka darbības lauks ir plašs, vispirms rakstīšu par studiju un pētniecības jomu.

lasīt tālāk

LU rektors: IZM jāvada spēcīgam politiķim vai nozares ekspertam [0]

Autors: IK informācija @ 15.10.2014.

LU rektors: IZM jāvada spēcīgam politiķim vai nozares ekspertam
Foto: Andris Bērziņš

Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Mārcis Auziņš aicina valdību veidojošās partijas izrādīt politisko briedumu un nacionālās izglītības un zinātnes attīstību izvirzīt par jaunā Ministru kabineta prioritāti. Lai apliecinātu savu apņemšanos veikt nopietnas reformas Latvijas augstākajā izglītībā un zinātnē, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadība ir jāuztic pieredzējušam politiķim vai neatkarīgam nozares ekspertam, bet valdības deklarācijā jāiekļauj nopietni un reāli izmērāmi pasākumi Latvijas izglītības un zinātnes starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai, LU rektora viedokli portālam „Izglītība un kultūra” pavēstīja LU rektora padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Evija Ansonska.

lasīt tālāk

Augstskolām – visas budžeta vietas studijām valsts valodā [0]

Autors: Didzis Šēnbergs, izglītības un zinātnes ministres padomnieks @ 02.10.2014.

Augstskolām – visas budžeta vietas studijām valsts valodā
Foto: Publicitātes foto

Nupat Latvijas Universitātei (LU) apritēja deviņdesmit piektā gadskārta, kas man šķita svinēta ar dziļi tradicionālu, akadēmisku simpoziju. Zīmīgi, ka 1938. gadā LU divdesmito jubileju sagaidot, ministru prezidenta Dr. h. c. Kārļa Ulmaņa vadītajā svētku aktā nebija vis dažādas dziļi teorētiskas esejas, bet ekonomista, prorektora Jāņa Kārkliņa priekšlasījums „Latvieši saimnieciskajā darbā”. Latvijas augstskolas ir Latvijas ekonomikas pamats. 

lasīt tālāk

Turpmākais ceļš – uz resursu koncentrāciju un kvalitātes celšanu augstākajā izglītībā * [2]

Autors: Juris Borzovs, Dr. habil. sc. comp., CISA Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns profesors @ 09.06.2014.

Turpmākais ceļš – uz resursu koncentrāciju un kvalitātes celšanu augstākajā izglītībā *
Foto: LETA

Manā skatījumā, varbūt maldīgā, Latvijai nav skaidras augstākās izglītības politikas, un tas, saprotams, atspoguļojas Eiropas Savienības 2014.-2020.gada plānošanas perioda politikas instrumentu precizēšanā augstākās izglītības jomā.

lasīt tālāk

Reģionālās augstskolas misija un tās īstenošana [0]

Autors: Ivars Kalviņš, Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, LZA akadēmiķis profesors @ 26.02.2014.

Reģionālās augstskolas misija un tās īstenošana
Foto: LETA

Esmu pārliecināts, ka augstskolu attīstība ir jāveicina arī Latvijas lielākajās pilsētās, ne tikai Rīgā, lai tur veidotos konkurētspējīgi izglītības un zinātnes centri, kuros inovatīvie uzņēmēji varētu koncentrēt un attīstīt savu darbību. Tieši tāpēc atsaucos rektora Jāņa Rimšāna aicinājumam kļūt par Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētāju. Gatavojoties Liepājas Universitātes 60. jubilejas zinātniski praktiskajai konferencei „Latvijas augstskolu dažādība kā inovācijas faktors”, kas notiks Liepājas Universitātē šā gada 25. aprīlī, šajā rakstā esmu apkopojis dažas pārdomas par augstskolu lomu reģionos.

lasīt tālāk

EK Latvijai trīs reizes iesaka uzlabot ES līdzekļu izmantošanu izglītības un zinātnes attīstībai [1]

Autors: Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors @ 13.01.2014.

EK Latvijai trīs reizes iesaka uzlabot ES līdzekļu izmantošanu izglītības un zinātnes attīstībai
Foto: Foto no personiskā arhīva

Latvijas sarunas ar Eiropas Komisiju par 2014. – 2020. gadu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu ieguldījumu mūsu valsts attīstībā ir noslēguma fāzē. Sarunu process līdz šim nav bijis veiksmīgs, Eiropas Komisijas pārstāvji jau trīs reizes ir ieteikuši uzlabot Latvijas ierēdņu sagatavoto piedāvājumu kā izmantot ES līdzekļus. Janvārī jānosūta ierēdņu sagatavotie un ar sociālajiem partneriem saskaņoti labojumi.

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Aptauja

Vai atbalstāt obligātu izvēles eksāmena ieviešanu ķīmijā vai fizikā?
Apskatīt vecākas aptaujasGadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

Reklāmas

LIZDA

Kontakti: SIA "AB konsultants"

Marijas iela 2, 4.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67357585, F. 67357584,

Galvenā redaktore: Daiga Kļanska

e-pasts: daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Reklāmas un mārketinga vadītāja: Ineta Broka

e-pasts: reklama@izglitiba-kultura.lv

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu "Izglītība un Kultūra".

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.