Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Noslēguma koncerts notiks kā iepriekš paredzēts

Autors: IK informācija @ 12.07.2015.

Šovakar paredzētais Noslēguma koncerts “Manā dziesmā tu…” notiks kā iepriekš plānots – plkst.19.00 Mežaparka Lielajā estrādē. Koncerta muzikālās programmas garums ir 2,5 stundas. Tā mākslinieciskie vadītāji ir virsdiriģenti Gints Ceplenieks un Edgars Vītols. Koncertā piedalīsies 13 000 koristu, 800 dejotāju, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieku, 800 folkloras kopu dziedātāju, 36 diapsoras parstāvju.

lasīt tālāk

Dziesmas un dejas arī ziedu karaļvalstī

Autors: Ilze Brinkmane @ 09.07.2015.

Rīgas Puķu balle notiek 15. reizi, pēdējos septiņus gadus tā aizritējusi Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, bet šogad tā būs īpaša, jo ziedu karaļvalstī notiks arī XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerti.

lasīt tālāk

Koru finālskatē noskaidroti labākie Latvijas kori

Autors: IK informācija @ 08.07.2015.

Koru finālskatē noskaidroti labākie Latvijas kori
Foto: Aivars Liepiņš

Šodien, 8.jūlijā, finālkonkursā tika noskaidroti labākie Latvijas kori. Visās kategorijās piedalījās 73 kori. Koru sniegumu vērtēja trīs žūrijas komisijas sastāvi: jauktos korus vērtēja Māris Sirmais (žūrijas priekšsēdētājs), Ēriks Ešenvalds, Lauris Goss, Jānis Liepiņš un Ilze Arne. 5.-9.klašu korus un apvienotos 5.-12.klašu, vidusskolas meiteņu korus vērtēja žūrija, kurā darbojās Arvīds Platpers (žūrijas priekšsēdētājs), Kaspars Ādamsons, Andris Sējāns, Irēna Nelsone, Andris Veismanis. Zēnu korus vērtēja Jānis Erenštreits (žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Ozols, Jānis Baltiņš, Ansis Sauka un Selga Mence, portālu „Izglītība un kultūra” informēja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

lasīt tālāk

Trešās dienas pasākumi

Autors: IK informācija @ 08.07.2015.

Svētku trešajā dienā notiks koru fināla konkurss, folkloras programma „Riti raiti”, tautas mūzikas koncerts „Lai balstiņas tālu skan!” un Svētku atklāšana 11.novembra krastmalā.

 

lasīt tālāk

Noskaidroti labākie pūtēju orķestri

Autors: IK informācija @ 07.07.2015.

Noskaidroti labākie pūtēju orķestri
Foto: Aivars Liepiņš

7. jūlijā Lielajā ģildē norisinājās pūtēju orķestru finālkonkurss, kurā visās trīs grupu kategorijās piedalījās 23 pūtēju orķestri, kuru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Šajos Svētkos A gupā žūrijas vērtējumā pārliecinošu labākā pūtēju orķestra sniegumu parādīja Rīgas 6.vidusskolas pūtēju orķestris Haralda Bārzdiņa vadībā, B grupā augstāko punktu skaitu saņēma Māra Martinsona vadītais Pāvula Jurjāna mūzikas skolas pūtēju orķestris, un C grupā augstāko punktu vērtējumu no žūrijas saņēma Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris Vivo” Artūra Kloppes vadībā. Pūtēju orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Ots Kasks (Ott Kask, Igaunija), Helēna Sinisalo (Helena Sinisalo, Somija), Kazis Daugela (Kazys Daugela, Lietuva), Jānis Retenais un Guntis Kumačevs.

lasīt tālāk

Noderīga informācija dziesmu un deju svētku apmeklētājiem

Autors: IK informācija @ 30.06.2015.

Dziesmu un deju svētkos notiks 36 pasākumi, t.sk.:

14 maksas pasākumi

 

22 bezmaksas pasākumi

lasīt tālāk

Noderīga informācija dziesmu un deju svētku dalībniekiem

Autors: IK informācija @ 30.06.2015.

ID kartes priekšrocības

 

Bez maksas, uzrādot dalībnieka ID karti 

Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums Mežaparka Lielajā estrādē 11.jūlijā plkst.19.00 bez atsevišķas sēdvietas 

Dabas muzejā 05.07.2015.-12.07.2015. bezmaksas muzeja ekspozīciju apskate (pirmdien un otrdien muzejs nestrādā). 

Okupācijas muzejs (Raiņa bulvārī 7, Rīgā) 06.07.2015-12.07.2015 plkst. 17.00 piedāvā gida vadītu bezmaksas ekskursiju. Aicinām arī individuāli apskatīt muzeja ekspozīciju Latviešu strēlnieku laukumā 1. Ieeja par ziedojumiem. 

06.07.2015 – 12.07.2015 varēs apmeklēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās esošos muzejus (i/z "Arsenāls", Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju un Mākslas Muzeju Rīgas Birža) bez maksas. 

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 06.07.2015.-12.07.2015. aicina apmeklēt muzeju bez maksas. 

lasīt tālāk

Pieci jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem pirms došanās uz dziesmu un deju svētkiem

Autors: IK informācija @ 30.06.2015.

Tuvojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un kolektīvu vadītājus jau savlaicīgi pārrunāt ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar ugunsdrošību un to, kur meklēt palīdzību, ja noticis nelaimes gadījums, portālu „Izglītība un kultūra” informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.

lasīt tālāk

Mediķi aicina dziesmu un deju svētku dalībniekus kopā ar vecākiem pārliecināties par savu veselību pirms došanās uz Rīgu

Autors: IK informācija @ 30.06.2015.

Lai dalībniekiem skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki kļūtu par neaizmirstamu šīs vasaras piedzīvojumu, vēl pirms došanās uz tiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina vecākus kopīgi ar ģimenes ārstu pārliecināties par sava bērna veselības stāvokli, fizisko sagatavotību šajā brīdī un gatavību piedalīties svētkos, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kaut kas nav kārtībā – ar laika plānošanu vai izpratni par to, kā notiek mācīšanās. Mēs taču zinām, ka ne pareizās atbildes, bet prasme un motivācija uzdot jautājumu ir vislabākais apliecinājums tam, ka mācīšanās process ir noticis. Zinām taču, vai ne?
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.