Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Unikāla iespēja veidot dāvanu Latvijas jaunajai paaudzei

Autors: Dr. paed. Aija Tūna, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja @ 22.12.2017

Unikāla iespēja veidot dāvanu Latvijas jaunajai paaudzei
Foto: Publicitātes foto

Ejot uz Latvijas valsts simtgades svinībām, mūsu rokās ir unikāla iespēja veidot pašu kopīgi izauklētu dāvanu Latvijas jaunajai paaudzei, vairāk nekā 200 tūkstošiem skolēnu ik gadu visā Latvijā. Ar savas valsts un tās kultūras izzināšanu centrā Latvijas skolas soma ir iecerēta kā iespēja katram pašam nonākt pie apzinātas un jēgpilnas piederības izjūtas, kas dod pamatu un saknes, bet ļauj arī plesties spārniem, lai nestu sevi un Latviju pasaulē.

Gaišākie pasaules prāti gan no akadēmiskajām, gan biznesa aprindām apgalvo, ka mūsdienās pasaulei ir nepieciešams jauna veida izglītības saturs un process. Šis vairs nav vielas izņemšanas, bet jautājumu meklēšanas un uzdošanas laiks, pastāvošā izaicināšanas laiks. Šis ir laika gaitā sadalīto dzīves jomu atkalsatikšanās laiks, kad izpratnei par kultūru, mākslu, vēsturi, filozofiju ir jābūt ne izmeklētas elites, bet ikviena cilvēka domāšanas un darīšanas instrumentu klāstā. Tad var veidoties augstas pievienotās vērtības produkti, un tos veido cilvēki, ar kuriem ir interesanti sarunāties un kopā dzīvot.

Latvijas skolas soma ir iespēja veidot pieradumu doties pieredzēt Latviju, tās vēsturi, šodienu un kultūru visplašākajā izpausmē ikvienā reģionā. Lai Rīgas skolēni dodas uz Latgali, kurzemnieki – uz Vidzemi, vidzemnieki – uz Zemgali un tā bez gala! Lai viesturnejas skolās piedāvā vislabāko, ko mākslinieks spēj paveikt! Lai tur notiek īstas meistarklases un darbnīcas, lai veidojas ilgtermiņa sadarbības projekti! Lai iedvesmojamies cits no cita! Lai skolēniem, gūstot pieredzi un prasmes, rodas vēlme veidot ko jaunu un patiesi aizraujošu – satura un formas ziņā! Ja neesi redzējis labu piemēru, ir grūti to radīt pašam.

Radīt iespēju skolēniem pieredzēt Latviju ir liela sabiedrības apņemšanās. To būs iespējams paveikt tikai tad, ja katrs iesaistīsies un paveiks savu darba daļu. Tas ir jāgrib mums visiem: vecākiem un pedagogiem, kultūras iestāžu garderobistiem un mākslas grandiem, radošo industriju veidotājiem un inovatīviem, patriotiskiem uzņēmējiem, plašsaziņas līdzekļu satura veidotājiem un ikdienišķiem sociālo tīklu korespondentiem.

 

Mēs ikviens esam daļa no tā, vai Latvijas skolas soma izdosies, vai ar to varēs lepoties un vai tā kļūs par paliekošu vērtību nākamajā Latvijas valsts simtgadē.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)