Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Janvārī prognozē jaunu skolu slēgšanas vilni

Autors: @ 01.10.2006

LETA informācija

Rēķinoties ar turpmāku finanšu samazinājumu pašvaldību budžetos, vairāki novadu vadītāji prognozē, ka janvārī vēl nāksies slēgt skolas, šonedēļ Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē stāstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

Bērnu tiesību aizstāvjiem tas radījis īpašas bažas, jo jau mācību gada sākumā inspekcija konstatējusi vairākas lielas nepilnības kārtībā, kādā reorganizēto vai slēgto skolu skolēni pāriet uz jaunajām mācību iestādēm, joprojām turpinot meklēt vairākus šajā procesā „pazudušus” bērnus.

VBTAI daļā pašvaldību bijušas lielas grūtības iegūt sarakstus ar likvidēto skolu skolēniem, lai izzinātu viņu turpmākās gaitas. Speciālisti arī secinājuši, ka bērnus, kuri uzsākuši mācības jaunā skolā, neesot pieņēmuši vienaudži.

L. Rieksta-Riekstiņa prognozē, ka tad, ja pašvaldības skolas slēgs janvārī, mācību gada vidū, minētās problēmas vēl vairāk saasināsies. Piedevām novadu domju pārstāvji ir satraukti arī par iespējām nodrošināt skolēnu pārvadājumus 2010. gadā.

VBTAI nolēmusi vērsties Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu nepieļaut skolu reorganizāciju vai likvidēšanu 2010. gada sākumā, kā arī mainīt noteikumus par dokumentu sagatavošanu un nodošanu par skolēniem, ja skolas tiek likvidētas vai reorganizētas.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)