Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Dombrovskis: Nākamgad pedagogu atalgojums tiks palielināts par 30%

Autors: @ 01.10.2006

LETA informācija

„Ar savu parakstu esmu gatavs apstiprināt, ka nākamgad pedagogu atalgojums ir paredzēts par 30% lielāks nekā šī gada četros mēnešos,” pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers piebilda, ka šis paaugstinājums ļaus ieviest piemaksas, kuras pašlaik pedagogiem netiek maksātas, piemēram, par mājasdarbu burtnīcu labošanu u. c.

Savukārt augstākajā izglītībā, lai nākamajā mācību gadā varētu nodrošināt budžeta studiju vietas, kā sacīja V. Dombrovskis, būs jāmeklē iespējas piesaistīt papildu naudu. Pagaidām finansējuma šai jomai ir tik, cik paredzēts budžeta projektā – pie šī jautājuma nāksies valdībā atgriezties.

Jau ziņots, ka vairākos novados skolotāji saņēmuši pirmās algas 2010./2011. mācību gadā, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinātas līdz 250 latiem par likmi pirms nodokļu nomaksas, kā arī vairs neietver piemaksas par papildu pienākumu veikšanu.

Kā norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Ogres rajona padomes priekšsēdētāja Airisa Lepere, kaut arī darba samaksa par likmi skolotājam samazināta par aptuveni 100 latiem, reālais samazinājums ir krietni lielāks, jo skolotājam lielu algas daļu veidojušas tieši papildu piemaksas par klases audzināšanu, burtnīcu labošanu, gatavošanos stundām un citu ārpusklases darbu.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)