Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ceļa vārdi jaunajam IZM Absolventu reģistram

Autors: Jānis Bernāts, Rektoru padomes ģenerālsekretārs @ 23.11.2016.

Ceļa vārdi jaunajam IZM Absolventu reģistram
Foto: http://eko-sfera.info/

Nav grūti prognozēt, ka šā gada 23. novembrī koalīcija Saeimā līdzās 2017. gada budžetam lielā vienprātībā atbalstīs arī 57 t.s. „budžeta paketes” likumprojektus. „Budžeta paketē” iekļuvuši arī grozījumi Augstskolu likumā (likumprojekts Nr. 695/Lp12(1)), ar kuriem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno ieviest jaunu – Studējošo un absolventu – reģistru. Grozījumiem ir maz kopīga ar 2017. gada budžetu, tomēr tas netraucēs Saeimai tos pieņemt kā steidzamus.

 

lasīt tālāk

Skolas nav gatavas uzņemt sešgadniekus

Autors: Arita Lauka, pedagoģijas maģistre, pirmsskolas un sākumskolas skolotāja ar 30 gadu darba pieredzi @ 07.11.2016.

Skolas nav gatavas uzņemt sešgadniekus
Foto: Publicitātes foto

Pēdējā laikā ar lielu intensitāti aktualizējies temats par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajiem grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, tajos paredzot obligātās pamatizglītības apguves sākšanu no sešu gadu vecuma. Jaunās izmaiņas jeb precīzāk būtu teikt – savulaik jau vairākkārt nesekmīgi iesāktās reformas tiek virzītas lielā tempā, ar nolūku tās juridiski nostiprināt jau 2018. gada 1. jūlijā. 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā konference, izstāde un grāmata par 1896. gada Latviešu etnogrāfisko izstādi

Autors: IK informācija @ 24.10.2016.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā konference, izstāde un grāmata par 1896. gada Latviešu etnogrāfisko izstādi
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kura krājumā atrodas lielākā daļa līdz mūsdienām saglabāto 1896. gada Latviešu etnogrāfiskās izstādes priekšmetu, šajā nedēļā notiks vairāki nozīmīgi pasākumi: 25. un 26. oktobrī starptautiska zinātniska konference „Indivīds. Vēsture. Nācija. Latviešu etnogrāfiskajai izstādei – 120”. Tās programma pieejama muzeja mājaslapā www.lnvm.lv;

- 26. oktobrī atklās plašai auditorijai adresētu izstādi „Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā izstāde”;

- 26. oktobrī atvērs grāmatu „Latviešu etnogrāfiskā izstāde 1896”, kas tapusi sadarbībā ar apgādu „Neputns”.

lasīt tālāk

Baltu vienības diena – pozitīvais mīts

Autors: Guntis Zemītis,Biznesa augstskolas Turība profesors @ 21.09.2016.

Baltu vienības diena – pozitīvais mīts
Foto: Publicitātes foto

22. septembrī divas pēdējās baltu tautas – latvieši un lietuvieši, atzīmē Baltu vienības dienu. Šis datums izvēlēts pieminot uzvaru Saules kaujā 1236. gada 22. septembrī, kurā lietuvieši un zemgaļi iznīcināja tā laika lielāko un organizēto krustnešu militāro spēku Austrumbaltijā – Kristus Bruņinieku brālību jeb Zobenbrāļu ordeni. Vai tas ir patiess apliecinājums tam, ka kopīga ienaidnieka priekšā radniecīgās baltu tautas spēja apvienoties un uzvarēt potenciāli daudz varenāku pretinieku? Baltu vienotība – likumsakarīga, nejauša, vai pārspīlēta?

lasīt tālāk

Atveriet iekavas!

Autors: Ivita Steķe, Jelgavas 4. vidusskolas matemātikas skolotāja @ 11.08.2016.

„Neinteresanti!”, „Kam tas vajadzīgs?”, „Centralizēto eksāmenu rezultāti ir zemi!”. Šīs un līdzīgas frāzes dažkārt dzirdam no skolēniem, vecākiem, izglītības darbiniekiem attiecībā uz matemātikas priekšmetu skolā. Lai mācību saturu padarītu interaktīvu un interesantu, motivētu skolēnus apgūt matemātiku un zinātnes un skolotājus izglītotu par tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Jelgavas 4. vidusskola realizēja „Erasmus+” un „eTwinning” projektu „e(maths+science)”. Projekta nosaukumā ir matemātikas formula, kuru lietojot mākam atvērt iekavas. Taču aiz iekavu atvēršanas slēpjas asociācija, ka gan skolēniem, gan skolotājiem jāpaver jaunāko tehnoloģiju jēgpilnas un efektīvas integrācijas apvāršņi, kas ilgtermiņā nodrošinātu arī izglītības kvalitātes celšanu.

lasīt tālāk

Par integrētu valodas un satura mācīšanu

Autors: Olga Capļina, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolotāja @ 25.07.2016.

Par integrētu valodas un satura mācīšanu
Foto: Publicitātes foto

2016. gadā jūnijā ir noslēdzies programmas „Erasmus+ KA2” starptautiskais projekts, kurā piedalījās trīs Eiropas skolas: Andresa Garsijas Solara Pirmsskolas un pamatskolas izglītības koledža (PPIK, CEIP Andrés García Soler, Spānija), Rīgas Klasiskā ģimnāzija (RKĢ, Latvija) un Redhilas sākumskola (Redhills Primary School, Lielbritānija). Galvenā projekta koordinējošā dalībvalsts bija Spānija.

 

 

lasīt tālāk

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolai – 25

Autors: Sanita Dāboliņa @ 27.06.2016.

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolai – 25
Foto: Aivars Pureniņš

Atklājot izstādi domes ēkā un koncertējot pilī, 31. maijā jubileju svinēja Cesvaines Mūzikas un mākslas skola, kuru visu pastāvēšanas laiku vada direktore Inta Stiene. Skolotāja mūziku Cesvainē māca jau 43 gadus, patstāvīga mūzikas skola te tika izveidota pirms 25 gadiem, bet mākslas nodaļa tajā atvērta pirms 16 gadiem.

 

 

lasīt tālāk

Vienmēr bijusi prasīga un patiesi ieinteresēta

Autors: Ilze Brinkmane @ 27.06.2016.

Vienmēr bijusi prasīga un patiesi ieinteresēta
Foto: Andris Bērziņš

Rīgas 64. vidusskolas 45 pastāvēšanas gadi ir nesaraujami saistīti ar tās līdzšinējo direktori Daci Lāci. Sarunā ar laikrakstu mēģinām atklāt direktora lomu skolas vides radīšanā un viņas darba mūža galvenās atziņas.

 

 

 

lasīt tālāk

Skolas matemātikas kompetenču apguvē jāpievērš uzmanība jēdzienu izpratnei

Autors: ANITA SONDORE, ELFRĪDA KRASTIŅA, PĒTERIS DAUGULIS, ELGA DRELINGA DU docētāji @ 27.06.2016.

Starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”, kas notika Rēzeknē šā gada 27. un 28. maijā, tika prezentēts Daugavpils Universitātes (DU) docētāju pētījums par skolas matemātikas kompetenču apgūšanas problēmām, pievēršot uzmanību jēdzienu izpratnei matemātikā. Tika pētītas studējošo tipiskākās kļūdas par atsevišķiem skolā apgūtajiem matemātikas pamatjēdzieniem, kuru neizpratne rada problēmas turpmākajā matemātikas kursa apguvē un citās dzīves situācijās.

lasīt tālāk

Vijas Vētras dejas valdzinājums un spēks

Autors: Ilze Brinkmane @ 16.06.2016.

Vijas Vētras dejas valdzinājums un spēks
Foto: Kristaps Bardziņš

Vijas Vētras vārds ir zināms, tas saistās ar dejas pasauli, bet 7. jūnijā radās iespēja redzēt leģendārās mākslinieces uzstāšanos Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centra organizētajā koncertā „Austrumi un Rietumi”, lai svinētu viņas 93 un 73 skatuves gadus.

 

 

 

 

lasīt tālāk


Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264