Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolas matemātikas kompetenču apguvē jāpievērš uzmanība jēdzienu izpratnei

Autors: ANITA SONDORE, ELFRĪDA KRASTIŅA, PĒTERIS DAUGULIS, ELGA DRELINGA DU docētāji @ 27.06.2016.

Starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”, kas notika Rēzeknē šā gada 27. un 28. maijā, tika prezentēts Daugavpils Universitātes (DU) docētāju pētījums par skolas matemātikas kompetenču apgūšanas problēmām, pievēršot uzmanību jēdzienu izpratnei matemātikā. Tika pētītas studējošo tipiskākās kļūdas par atsevišķiem skolā apgūtajiem matemātikas pamatjēdzieniem, kuru neizpratne rada problēmas turpmākajā matemātikas kursa apguvē un citās dzīves situācijās.

lasīt tālāk

Vijas Vētras dejas valdzinājums un spēks

Autors: Ilze Brinkmane @ 16.06.2016.

Vijas Vētras dejas valdzinājums un spēks
Foto: Kristaps Bardziņš

Vijas Vētras vārds ir zināms, tas saistās ar dejas pasauli, bet 7. jūnijā radās iespēja redzēt leģendārās mākslinieces uzstāšanos Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centra organizētajā koncertā „Austrumi un Rietumi”, lai svinētu viņas 93 un 73 skatuves gadus.

 

 

 

 

lasīt tālāk

„Zinātniskais mārketings” – pedagogu atalgojuma modeļa galvenais pamatprincips IZM darbībā

Autors: Česlavs Batņa, Ikšķiles vidusskolas direktors @ 11.05.2016.

„Zinātniskais mārketings” – pedagogu atalgojuma modeļa galvenais pamatprincips IZM darbībā
Foto: Publicitātes foto

Kopš 25. aprīļa, kad Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) prezentēja ministra Kārļa Šadurska vadībā izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli ir notikušas daudzas diskusijas un viedokļu apmaiņa par noteikumos paredzēto. Iepazīstoties ar „Pedagogu darba samaksas noteikumi” projektu, nācās secināt, ka vienīgais un pozitīvais, ko ministrija ir iemācījusies darīt, izstrādājot jaunus nosacījumus pedagogu atalgojuma noteikšanā, ir „zinātniskā mārketinga” pieejas izmantošana.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Par profesora jābūtību: diskusija „Profesors mūsdienu augstskolā”

Autors: Zaiga Ikere, DU profesore, LAPA valdes locekle, Latvijas Zinātnes padomes Humanitāro un sociālo zinātņu komisijas locekle @ 02.03.2016.

Par profesora jābūtību: diskusija „Profesors mūsdienu augstskolā”
Foto: Publicitātes foto

Augstskolās nupat ar jaunām gaidām, jauniem izaicinājumiem ir iesācies pavasara semestris. Februāra sākumā notika arī Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas (LAPA) jubilejas pilnsapulce „LAPA 20 gadi”. Šis jubilejas pasākums bija vērsts ar skatu uz nākotni – uz izglītības kvalitātes paaugstināšanu augstskolās, tādēļ galvenā uzmanība tika pievērsta mācību procesa iekšējam virzītājspēkam – profesoram.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi [1]

Autors: Ludmila Judina, LU žurnāls „Alma Mater” @ 10.11.2015.

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi
Foto: Toms Grīnbergs LU Preses centrs

Kādā skaistā rudens pēcpusdienā tiekamies ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas psiholoģijas un mākslas fakultātes asociēto profesori, vadošo pētnieci, daudzu starptautisku projektu dalībnieci un arī autori Lindu Danielu. Pedagoģijā asociētās profesores pētījumi aptver diezgan plašu tēmu loku, sākot no digitālo mediju ietekmes un robotikas izmantošanas sociālās atstumtības mazināšanai skolās, līdz pirmās valodas apguves iespējām daudznacionālā vidē, bērnu un pusaudžu uzvedības problēmām u.c. Sarunājamies par pedagoģijas fundamentālo nozīmi un tās neatsveramo vērtību, kam būtu jābūt vienai no galvenajām prioritātēm valsts politikā.

lasīt tālāk

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Autors: IK informācija @ 08.10.2015.

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Ķīmijas un farmācijas nozarē pašlaik ļoti aktuāls ir paaudžu pārmantojamības jautājums – trūkst gados jaunu kvalificētu speciālistu, tāpēc arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta jauniešu sagatavošanai darba tirgum, tiek izstrādātas jaunas mācību programmas, tiek veikta nozares darba tirgus izpēte un izstrādāta profesiju karte. 

 

lasīt tālāk

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro? [2]

Autors: Vilnis Purēns, vēstures mācību grāmatu autors @ 01.10.2015.

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro?
Foto: Andris Bērziņš

Presē daudz runā par skolotāju atalgojuma modeli. Bet reizē ar to izglītības reformētāji ir iecerējuši projektu, kas var būtiski ietekmēt visu mūsu nākotni. Runa ir par jaunajiem izglītības standartiem, kas būšot balstīti uz kompetenču pieeju. To izstrādei un ieviešanai paredzēts tērēt ap 14 miljoniem eiro Eiropas Savienības un Latvijas budžeta naudas. Runas par standartu rit jau vairākus gadus, tāpēc būtu interesanti izpētīt, kas šajā jomā īsti notiek.

 

 

lasīt tālāk

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri

Autors: IK informācija @ 18.09.2015.

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri
Foto: Publicitātes foto

Nav divu domu par to, vai mums ir jāpalīdz bēgļiem. Ir jāpalīdz. Tomēr tas ir jādara gudri. Tas nedrīkst notikt uz mūsu cilvēku vai valsts pašcieņas rēķina,” vērtējot diskutablo bēgļu uzņemšanas jautājumu un riskus, kas ar to saistās, savu viedokli pauž profesore, daktere Gunta Ancāne, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas asociācijas prezidente.

 

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Iepazīsti koku Mežaparkā

Autors: IK informācija @ 17.09.2015.

Iepazīsti koku Mežaparkā
Foto: Andris Bērziņš

Reizē ar jaunā mācību gada sākumu Mežaparka Lielās estrādes telpās darbu ir atsākusi Latvijas meža nozarei veltītā izstāde Iepazīsties – koks!, kurā tiek sniegtas atbildes uz jautājumiem, kas ir koks, kāpēc ir labi to audzēt un kāpēc ir labi to nocirst, kādā veidā koku mēs ikviens ēdam, kā mēs to velkam mugurā un kāpēc koks ir neatņemama mūsdienu automašīnu daļa.

Izstāde apmeklētāju grupām zinoša gida pavadībā ir pieejama bez maksas katru darba dienu, iepriekš savu vizīti piesakot pa e-pastu koksirlabs@koksirlabs.lv vai tālruni 26594141.

 

 

lasīt tālāk

Vēsture, jaunatne, politika

Autors: Anita Stašulāne, Irēna Saleniece, Gatis Ozoliņš @ 30.06.2015.

Vēsture, jaunatne, politika
Foto: No projekta arhīva

No 2011.gada jūnija līdz 2015.gada maijam Daugavpils Universitāte piedalījās Eiropas Savienības(ES) 7.ietvarprogrammas projektā Vēsturiskā atmiņa, jaunatne, politiskais mantojums un pilsoniskā aktivitāte jeb MYPLACE, kuru koordinēja Vorvikas Universitātes un vēlāk Mančestras Universitātes profesore Hilarija Pilkingtone (Hilary Pilkington; Lielbritānija) un kurā sadarbojās 14Eiropas valstu pētnieki.

 

 

 

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kāda jēga strādāt skolā, ja nav mērķa ar to iepriecināt skolēnus un sevi? Kāda jēga izveidot ģimeni, ja nav laika tiem, kurus savā ģimenē esam sasaukuši?
Kaspars Bikše, Latvijas un Dānijas augstskolu lektors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.