Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi [1]

Autors: Ludmila Judina, LU žurnāls „Alma Mater” @ 10.11.2015.

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi
Foto: Toms Grīnbergs LU Preses centrs

Kādā skaistā rudens pēcpusdienā tiekamies ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas psiholoģijas un mākslas fakultātes asociēto profesori, vadošo pētnieci, daudzu starptautisku projektu dalībnieci un arī autori Lindu Danielu. Pedagoģijā asociētās profesores pētījumi aptver diezgan plašu tēmu loku, sākot no digitālo mediju ietekmes un robotikas izmantošanas sociālās atstumtības mazināšanai skolās, līdz pirmās valodas apguves iespējām daudznacionālā vidē, bērnu un pusaudžu uzvedības problēmām u.c. Sarunājamies par pedagoģijas fundamentālo nozīmi un tās neatsveramo vērtību, kam būtu jābūt vienai no galvenajām prioritātēm valsts politikā.

lasīt tālāk

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Autors: IK informācija @ 08.10.2015.

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Ķīmijas un farmācijas nozarē pašlaik ļoti aktuāls ir paaudžu pārmantojamības jautājums – trūkst gados jaunu kvalificētu speciālistu, tāpēc arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta jauniešu sagatavošanai darba tirgum, tiek izstrādātas jaunas mācību programmas, tiek veikta nozares darba tirgus izpēte un izstrādāta profesiju karte. 

 

lasīt tālāk

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro? [2]

Autors: Vilnis Purēns, vēstures mācību grāmatu autors @ 01.10.2015.

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro?
Foto: Andris Bērziņš

Presē daudz runā par skolotāju atalgojuma modeli. Bet reizē ar to izglītības reformētāji ir iecerējuši projektu, kas var būtiski ietekmēt visu mūsu nākotni. Runa ir par jaunajiem izglītības standartiem, kas būšot balstīti uz kompetenču pieeju. To izstrādei un ieviešanai paredzēts tērēt ap 14 miljoniem eiro Eiropas Savienības un Latvijas budžeta naudas. Runas par standartu rit jau vairākus gadus, tāpēc būtu interesanti izpētīt, kas šajā jomā īsti notiek.

 

 

lasīt tālāk

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri

Autors: IK informācija @ 18.09.2015.

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri
Foto: Publicitātes foto

Nav divu domu par to, vai mums ir jāpalīdz bēgļiem. Ir jāpalīdz. Tomēr tas ir jādara gudri. Tas nedrīkst notikt uz mūsu cilvēku vai valsts pašcieņas rēķina,” vērtējot diskutablo bēgļu uzņemšanas jautājumu un riskus, kas ar to saistās, savu viedokli pauž profesore, daktere Gunta Ancāne, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas asociācijas prezidente.

 

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Iepazīsti koku Mežaparkā

Autors: IK informācija @ 17.09.2015.

Iepazīsti koku Mežaparkā
Foto: Andris Bērziņš

Reizē ar jaunā mācību gada sākumu Mežaparka Lielās estrādes telpās darbu ir atsākusi Latvijas meža nozarei veltītā izstāde Iepazīsties – koks!, kurā tiek sniegtas atbildes uz jautājumiem, kas ir koks, kāpēc ir labi to audzēt un kāpēc ir labi to nocirst, kādā veidā koku mēs ikviens ēdam, kā mēs to velkam mugurā un kāpēc koks ir neatņemama mūsdienu automašīnu daļa.

Izstāde apmeklētāju grupām zinoša gida pavadībā ir pieejama bez maksas katru darba dienu, iepriekš savu vizīti piesakot pa e-pastu koksirlabs@koksirlabs.lv vai tālruni 26594141.

 

 

lasīt tālāk

Vēsture, jaunatne, politika

Autors: Anita Stašulāne, Irēna Saleniece, Gatis Ozoliņš @ 30.06.2015.

Vēsture, jaunatne, politika
Foto: No projekta arhīva

No 2011.gada jūnija līdz 2015.gada maijam Daugavpils Universitāte piedalījās Eiropas Savienības(ES) 7.ietvarprogrammas projektā Vēsturiskā atmiņa, jaunatne, politiskais mantojums un pilsoniskā aktivitāte jeb MYPLACE, kuru koordinēja Vorvikas Universitātes un vēlāk Mančestras Universitātes profesore Hilarija Pilkingtone (Hilary Pilkington; Lielbritānija) un kurā sadarbojās 14Eiropas valstu pētnieki.

 

 

 

lasīt tālāk

RPIVA īpašā misija- izcilība un līderība pedagoģijā

Autors: IK informācija @ 17.06.2015.

RPIVA īpašā misija- izcilība un līderība pedagoģijā
Foto: Andris Bērziņš

Izglītībai mūsdienu sarežģītajā un dinamiskajā sabiedrībā ir arvien lielāka nozīme. Runājot par Latvijas valsts attīstības perspektīvām, kā vienu no galvenajiem izaugsmi, konkurētspēju un produktivitāti rosinošajiem faktoriem vienmēr pieminam izglītību. 

lasīt tālāk

Obligāta vidējā izglītība – ekonomikai un tautas intelektam

Autors: Ints Dālderis, 12. Saeimas deputāts @ 16.06.2015.

Obligāta vidējā izglītība – ekonomikai un tautas intelektam
Foto: LETA

Latvijas sabiedrībā pastāv kopīga izpratne un vienošanās, kas nostiprināta arī publiski, piemēram, Nacionālajā attīstības plānā, Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2030, arī pulka citus dokumentos, ka mūsu valsts tautsaimniecības pilnveides un tautas labklājības pieauguma galvenais virzītājspēks ir izglītība. Intelekta ekonomika ir skaidrs virziens, ko nospraudušas valdības un ko atbalsta zinātnieki un ekonomikas eksperti. 

lasīt tālāk

Atvērti sarunai un sadarbībai ar trešo valstu valstspiederīgajiem studentiem

Autors: Ilze Brinkmane @ 25.05.2015.

Atvērti sarunai un sadarbībai ar trešo valstu valstspiederīgajiem studentiem
Foto: Andris Bērziņš

Jau kopš pērnā gada nogales biedrība Patvērums Drošā māja”” kopā ar sadarbības partneri biedrību Latvijas augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) īsteno projektu Starpinstitucionālās un starpprofesionālās sadarbības pilnveidošana darbam ar trešo valstu pilsoņiem. Lai īstenotu mērķi pilnveidot un paplašināt dažādu institūciju un profesionāļu sadarbību darbam ar trešo valstu pilsoņiem (tie ir ikviena persona, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices Konfederācijas pilsonis) un stiprinātu viņu prasmes un spēju īstenot integrācijas pasākumus, projekta aktivitātes ir īstenotas septiņos Latvijas novados, kopā mācot apmēram 120jomas speciālistu.

lasīt tālāk

Būt vai nebūt Valsts ģimnāzijām* [1]

Autors: IK informācija @ 18.05.2015.

IZM apdraud, mūsu, skolēnu tiesības

 

Varas apžilbinātie, arvien vairāk attālinoties no realitātes, liekas, sevi uzskata par nemaldīgiem likteņa lēmējiem. No sev vien saprotamiem augstumiem tie vēro pasauli un, sajaucot patiesību ar meliem, spēlējas ar ļaužu likteņiem, augsprātīgi neievērojot pašu radītos draudus un netaisnību, ko nodara tiem, kas nenoguruši strādā nākotnes vārdā. Ar inkvizitora dogmatisko paštaisnību, kam paši akli tic, tie tiecas uz subjektīvu pašizdomātu nākotni un uzskata, ka, kādam piešķirot, citam atņemot, varēs šo mērķi piepildīt, neaizdomājoties par rūgtumu, šaubām un nedrošību, ko rada, sajutuši spēku, kas piemīt varai. 

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Mācību gada sākumā, kad skolotāji instruē skolēnus par drošību, viņi to var darīt ne tikai formāli – izlasot noteikumus, bet var aicināt skolēnus izspēlēt dažādas situācijas, kurās ir jāzina pareizā rīcība.
Solvita Lauzēja, Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā sociālo zinību, ekonomikas un komerczinību skolotāja un 8.b klases audzinātāja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.