Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Par profesora jābūtību: diskusija „Profesors mūsdienu augstskolā”

Autors: Zaiga Ikere, DU profesore, LAPA valdes locekle, Latvijas Zinātnes padomes Humanitāro un sociālo zinātņu komisijas locekle @ 02.03.2016.

Par profesora jābūtību: diskusija „Profesors mūsdienu augstskolā”
Foto: Publicitātes foto

Augstskolās nupat ar jaunām gaidām, jauniem izaicinājumiem ir iesācies pavasara semestris. Februāra sākumā notika arī Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas (LAPA) jubilejas pilnsapulce „LAPA 20 gadi”. Šis jubilejas pasākums bija vērsts ar skatu uz nākotni – uz izglītības kvalitātes paaugstināšanu augstskolās, tādēļ galvenā uzmanība tika pievērsta mācību procesa iekšējam virzītājspēkam – profesoram.

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi [1]

Autors: Ludmila Judina, LU žurnāls „Alma Mater” @ 10.11.2015.

Ikvienas nozares attīstības pamatā ir labi pedagogi
Foto: Toms Grīnbergs LU Preses centrs

Kādā skaistā rudens pēcpusdienā tiekamies ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas psiholoģijas un mākslas fakultātes asociēto profesori, vadošo pētnieci, daudzu starptautisku projektu dalībnieci un arī autori Lindu Danielu. Pedagoģijā asociētās profesores pētījumi aptver diezgan plašu tēmu loku, sākot no digitālo mediju ietekmes un robotikas izmantošanas sociālās atstumtības mazināšanai skolās, līdz pirmās valodas apguves iespējām daudznacionālā vidē, bērnu un pusaudžu uzvedības problēmām u.c. Sarunājamies par pedagoģijas fundamentālo nozīmi un tās neatsveramo vērtību, kam būtu jābūt vienai no galvenajām prioritātēm valsts politikā.

lasīt tālāk

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Autors: IK informācija @ 08.10.2015.

Duālā izglītība – karjera no skolas sola

Ķīmijas un farmācijas nozarē pašlaik ļoti aktuāls ir paaudžu pārmantojamības jautājums – trūkst gados jaunu kvalificētu speciālistu, tāpēc arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta jauniešu sagatavošanai darba tirgum, tiek izstrādātas jaunas mācību programmas, tiek veikta nozares darba tirgus izpēte un izstrādāta profesiju karte. 

 

lasīt tālāk

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro? [2]

Autors: Vilnis Purēns, vēstures mācību grāmatu autors @ 01.10.2015.

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro?
Foto: Andris Bērziņš

Presē daudz runā par skolotāju atalgojuma modeli. Bet reizē ar to izglītības reformētāji ir iecerējuši projektu, kas var būtiski ietekmēt visu mūsu nākotni. Runa ir par jaunajiem izglītības standartiem, kas būšot balstīti uz kompetenču pieeju. To izstrādei un ieviešanai paredzēts tērēt ap 14 miljoniem eiro Eiropas Savienības un Latvijas budžeta naudas. Runas par standartu rit jau vairākus gadus, tāpēc būtu interesanti izpētīt, kas šajā jomā īsti notiek.

 

 

lasīt tālāk

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri

Autors: IK informācija @ 18.09.2015.

G. Ancāne: Mums ir jāpalīdz bēgļiem, taču tas ir jādara gudri
Foto: Publicitātes foto

Nav divu domu par to, vai mums ir jāpalīdz bēgļiem. Ir jāpalīdz. Tomēr tas ir jādara gudri. Tas nedrīkst notikt uz mūsu cilvēku vai valsts pašcieņas rēķina,” vērtējot diskutablo bēgļu uzņemšanas jautājumu un riskus, kas ar to saistās, savu viedokli pauž profesore, daktere Gunta Ancāne, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas asociācijas prezidente.

 

 

 

 

 

 

lasīt tālāk

Iepazīsti koku Mežaparkā

Autors: IK informācija @ 17.09.2015.

Iepazīsti koku Mežaparkā
Foto: Andris Bērziņš

Reizē ar jaunā mācību gada sākumu Mežaparka Lielās estrādes telpās darbu ir atsākusi Latvijas meža nozarei veltītā izstāde Iepazīsties – koks!, kurā tiek sniegtas atbildes uz jautājumiem, kas ir koks, kāpēc ir labi to audzēt un kāpēc ir labi to nocirst, kādā veidā koku mēs ikviens ēdam, kā mēs to velkam mugurā un kāpēc koks ir neatņemama mūsdienu automašīnu daļa.

Izstāde apmeklētāju grupām zinoša gida pavadībā ir pieejama bez maksas katru darba dienu, iepriekš savu vizīti piesakot pa e-pastu koksirlabs@koksirlabs.lv vai tālruni 26594141.

 

 

lasīt tālāk

Vēsture, jaunatne, politika

Autors: Anita Stašulāne, Irēna Saleniece, Gatis Ozoliņš @ 30.06.2015.

Vēsture, jaunatne, politika
Foto: No projekta arhīva

No 2011.gada jūnija līdz 2015.gada maijam Daugavpils Universitāte piedalījās Eiropas Savienības(ES) 7.ietvarprogrammas projektā Vēsturiskā atmiņa, jaunatne, politiskais mantojums un pilsoniskā aktivitāte jeb MYPLACE, kuru koordinēja Vorvikas Universitātes un vēlāk Mančestras Universitātes profesore Hilarija Pilkingtone (Hilary Pilkington; Lielbritānija) un kurā sadarbojās 14Eiropas valstu pētnieki.

 

 

 

lasīt tālāk

RPIVA īpašā misija- izcilība un līderība pedagoģijā

Autors: IK informācija @ 17.06.2015.

RPIVA īpašā misija- izcilība un līderība pedagoģijā
Foto: Andris Bērziņš

Izglītībai mūsdienu sarežģītajā un dinamiskajā sabiedrībā ir arvien lielāka nozīme. Runājot par Latvijas valsts attīstības perspektīvām, kā vienu no galvenajiem izaugsmi, konkurētspēju un produktivitāti rosinošajiem faktoriem vienmēr pieminam izglītību. 

lasīt tālāk

Obligāta vidējā izglītība – ekonomikai un tautas intelektam

Autors: Ints Dālderis, 12. Saeimas deputāts @ 16.06.2015.

Obligāta vidējā izglītība – ekonomikai un tautas intelektam
Foto: LETA

Latvijas sabiedrībā pastāv kopīga izpratne un vienošanās, kas nostiprināta arī publiski, piemēram, Nacionālajā attīstības plānā, Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2030, arī pulka citus dokumentos, ka mūsu valsts tautsaimniecības pilnveides un tautas labklājības pieauguma galvenais virzītājspēks ir izglītība. Intelekta ekonomika ir skaidrs virziens, ko nospraudušas valdības un ko atbalsta zinātnieki un ekonomikas eksperti. 

lasīt tālāk

Atvērti sarunai un sadarbībai ar trešo valstu valstspiederīgajiem studentiem

Autors: Ilze Brinkmane @ 25.05.2015.

Atvērti sarunai un sadarbībai ar trešo valstu valstspiederīgajiem studentiem
Foto: Andris Bērziņš

Jau kopš pērnā gada nogales biedrība Patvērums Drošā māja”” kopā ar sadarbības partneri biedrību Latvijas augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) īsteno projektu Starpinstitucionālās un starpprofesionālās sadarbības pilnveidošana darbam ar trešo valstu pilsoņiem. Lai īstenotu mērķi pilnveidot un paplašināt dažādu institūciju un profesionāļu sadarbību darbam ar trešo valstu pilsoņiem (tie ir ikviena persona, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices Konfederācijas pilsonis) un stiprinātu viņu prasmes un spēju īstenot integrācijas pasākumus, projekta aktivitātes ir īstenotas septiņos Latvijas novados, kopā mācot apmēram 120jomas speciālistu.

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Vajag skolā mieru, cilvēciskumu un jēgpilnu darbību, ne formās tērptu izglītojamo dresūru un iemācīto triku atrādīšanu visu veidu sacensībās no erudītu līdz sporta spēlēm.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.