Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle

Nosaukums: Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle
Atrašanās vieta: Valkas raj., Strenču novads, Seda, Skolas laukums 2
Dibināšanas gads: 1954.
Skolēnu skaits: 80
Skolotāju skaits: 16
Direktors: Gaļina Meļņikova

 

     „Mēs esam daļa no Strenču novada vidusskolas, kura realizē mācību procesu latviešu valodā. Tā arī ir mūsu skolas lielākā priekšrocība integrācijas veicināšanai kā mazākumtautību skolai,” uzskata mācību iestādes vadītāja Gaļina Meļņikova, kura par negatīvāko aspektu integrācijas dabiskai nenoritēšanai uzskata tieši krievvalodīgo vidi ārpus skolas. „Sedā apmēram 70–80% iedzīvotāju ir krievvalodīgo, tāpēc praktiski latviski runāt sanāk tikai skolā mācību stundās,” saka G. Meļņikova un atzīst, ka arī lielākā daļa skolotāju ir krievvalodīgie ar nepilnīgām latviešu valodas prasmēm.
Strenču novada vidusskolas Sedas filiālē visi mācību priekšmeti tiek pasniegti bilingvāli vai latviešu valodā. „Pamatskolā priekšmeti tiek apgūti bilingvāli, savukārt vidusskolas posmā seši priekšmeti tikai latviski. Tā ir matemātika, informātika, vēsture, biznesa ekonomiskie pamati, mūzika un sports,” stāsta G. Meļņikova un atzīst, ka nekādu lielu atšķirību mācībās, izmantojot kādas īpašas mācību metodes vai materiālus, nav.
Lai saglabātu mazākumtautības kultūras mantojumu, skolā tiek svinētas Lieldienas un Tatjanas diena, kad tur viesojas pilsētas teātris. Tāpat par tradīciju ir izveidojusies krievu rakstnieku un dzejnieku jubileju atzīmēšana. Tad skolēniem jāraksta sacerējumi, tiek rīkoti tematiskie vakari un dažādi konkursi. Tā kā Sedā nav kultūras nama, visi lielie svētki tiek svinēti kopā ar pilsētu skolas telpās. Kad Sedā ir pilsētas svētki, svinībām pievienojas arī krievu folkloras kopas. Latviskā kultūras mantojuma saglabāšanai tiek svinēta Mārtiņdiena, Lāčplēša diena, Ziemassvētki, Lieldienas, Līgo svētki un Mātes diena. Lai skolēni zinātu, kā senie latvieši svinēja Mārtiņus, uz skolu tiek aicināti muzeja darbinieki, kuri ar rotaļām un stāstiem atklāj Mārtiņdienas būtību latviskā garā. Šogad 18. novembris tiks pirmo reizi svinēts kopā ar pilsētu, tāpēc skolēni no austrumu deju pulciņa gatavo priekšnesumu. Viesos tiek gaidīta Jercēnu pagasta latviešu folkloras kopa.

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Oficiāli apstiprinātajos mācību līdzekļos informācija par novadu tradicionālo kultūru nav atrodama gandrīz nemaz.
Gunta Siliņa – Jasjukeviča, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas docente un Aīda Rancāne Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.