Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle

Nosaukums: Strenču novada vidusskolas Sedas filiāle
Atrašanās vieta: Valkas raj., Strenču novads, Seda, Skolas laukums 2
Dibināšanas gads: 1954.
Skolēnu skaits: 80
Skolotāju skaits: 16
Direktors: Gaļina Meļņikova

 

     „Mēs esam daļa no Strenču novada vidusskolas, kura realizē mācību procesu latviešu valodā. Tā arī ir mūsu skolas lielākā priekšrocība integrācijas veicināšanai kā mazākumtautību skolai,” uzskata mācību iestādes vadītāja Gaļina Meļņikova, kura par negatīvāko aspektu integrācijas dabiskai nenoritēšanai uzskata tieši krievvalodīgo vidi ārpus skolas. „Sedā apmēram 70–80% iedzīvotāju ir krievvalodīgo, tāpēc praktiski latviski runāt sanāk tikai skolā mācību stundās,” saka G. Meļņikova un atzīst, ka arī lielākā daļa skolotāju ir krievvalodīgie ar nepilnīgām latviešu valodas prasmēm.
Strenču novada vidusskolas Sedas filiālē visi mācību priekšmeti tiek pasniegti bilingvāli vai latviešu valodā. „Pamatskolā priekšmeti tiek apgūti bilingvāli, savukārt vidusskolas posmā seši priekšmeti tikai latviski. Tā ir matemātika, informātika, vēsture, biznesa ekonomiskie pamati, mūzika un sports,” stāsta G. Meļņikova un atzīst, ka nekādu lielu atšķirību mācībās, izmantojot kādas īpašas mācību metodes vai materiālus, nav.
Lai saglabātu mazākumtautības kultūras mantojumu, skolā tiek svinētas Lieldienas un Tatjanas diena, kad tur viesojas pilsētas teātris. Tāpat par tradīciju ir izveidojusies krievu rakstnieku un dzejnieku jubileju atzīmēšana. Tad skolēniem jāraksta sacerējumi, tiek rīkoti tematiskie vakari un dažādi konkursi. Tā kā Sedā nav kultūras nama, visi lielie svētki tiek svinēti kopā ar pilsētu skolas telpās. Kad Sedā ir pilsētas svētki, svinībām pievienojas arī krievu folkloras kopas. Latviskā kultūras mantojuma saglabāšanai tiek svinēta Mārtiņdiena, Lāčplēša diena, Ziemassvētki, Lieldienas, Līgo svētki un Mātes diena. Lai skolēni zinātu, kā senie latvieši svinēja Mārtiņus, uz skolu tiek aicināti muzeja darbinieki, kuri ar rotaļām un stāstiem atklāj Mārtiņdienas būtību latviskā garā. Šogad 18. novembris tiks pirmo reizi svinēts kopā ar pilsētu, tāpēc skolēni no austrumu deju pulciņa gatavo priekšnesumu. Viesos tiek gaidīta Jercēnu pagasta latviešu folkloras kopa.

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Katra nepareiza izvēle ir nākotnes bezdarbnieks, kas valstij izmaksā krietni vairāk nekā viens karjeras konsultants.
Dace Kalniņa, Grundzāles pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe un projektu koordinatore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

info@izglitiba-kultura.lv

redakcija@izglitiba-kultura.lv 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.