Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgas Universālā vidusskola

Nosaukums: Rīgas Universālā vidusskola
Atrašanās vieta: Maskavas 273, Rīga
Dibināšanas gads: 1968.gads
Skolēnu skaits: 768
Skolotāju skaits: 59
Direktors: Olga Graša

 

Rīgas Universālā vidusskola ir viena no vecākajām skolām Ķengaragā. Skolas galvenais uzdevums ir audzēkņu vispusīga attīstība, tāpēc skola piedāvā iespēja iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību pēc licencētām mazākumtautību izglītības programmām: matemātikas, dabaszinību un tehniskā virziena programmas ar padziļinātu matemātikas un informātikas apguvi un humanitārā un sociālā virziena programmas ar padziļinātu vēstures, angļu, vācu un norvēģu valodas apguvi.

Skola sadarbojas ar mācību centriem „Riman” un „Brus”, tādēļ skolēniem ir iespēja vienlaikus ar vidējo izglītību apgūt pavāra, friziera un datorsistēmu tehniķa profesijas.

            Daudzi skolas absolventi turpina mācības augstskolās, kurās apgūst profesijas, kas saistītas ar medicīnu. Šādas turpmākās profesijas izvēli nosaka Medicīnas kluba darbība, kurš skolā pastāv jau vairāk nekā 10 gadus. Savas darbības laikā Medicīnas klubs vairākkārt ieguvis godalgotas vietas starptautiskās un vietējās sacensībās, tostarp Lielbritānijā, Liverpūlē.

            Skolēni regulāri iegūst godalgotas vietas dažādu mācību priekšmetu olimpiādēs, piedalās starptautiskajās olimpiādēs. Skolas lepnums ir vēstures un kultūras vēstures skolotājs O. Puhļaks, kurš aktīvi darbojas Rīgas slāvu vēstures biedrībā, ir grāmatas „Simt krievu portretu Latvijas vēsturē”, mācību līdzekļa „Krievi Latvijā no viduslaikiem līdz 19. gadsimtam”, kā arī daudzu publikāciju par vēsturi autors.

            Skolā mācās dažādu tautību skolēni, tāpēc viens no skolotāju kolektīva uzdevumiem ir nacionālās kultūras un tradīciju saglabāšana. Katru gadu skolā notiek svētki, kuros iekļautas dažādu tautu paražas un tradīcijas, – Mārtiņdiena, Meteņi, rudens vakarēšana, Ziemsvētku laiks.

            Izpratne par dažādu tautu tradīcijām un kultūru veicina deju ansambļu „Ivuška” un „Saulīte” darbību. Tajos darbojas skolēni no 1. līdz 12. klasei. Deju ansambļu repertuārā ir dažādu tautu dejas. Piedalīšanās starptautiskajos festivālos ļauj skolēniem iepazīt to tautu un valstu kultūru, kurās notiek festivāli.

            Skolas vadība cer, ka skolēnu patriotismu veicina arī svinīgie pasākumi valsts svētkos, kuros skolēniem tiek stāstīts par Latvijas valsts vēsturisko ceļu, skan dziesmas un dzeja latviešu valodā.

            Jau ilgu laiku skolā darbojas Bērnu tiesību aizsardzības klubs, kas katru gadu organizē Ziemassvētku labdarības koncertu, kurā nopelnītā nauda tiek ziedota kādam no Rīgas bērnunamiem. Daudzveidīgais interešu izglītības klāsts piedāvā darboties vairākos pulciņos, piemēram, vokālajā studijā, zīmēt, spēlēt šahu, futbolu meitenēm. Vienas no skolēnu un skolotāju iemīļotākajām tradīcijām ir krāsainās dienas, jauno intelektuāļu sacensības „Erudīts”, svinīgā uzņemšana pirmklasniekos un vidusskolniekos, pēdējais zvans, literārās pēcpusdienas. Kā apgalvo skolas direktore Olga Graša: „Es domāju, ka mūsu skolas vide nodrošina skolēnam ne tikai iespēju radoši mācīties, bet arī ārpusklases nodarbībās attīstīt savus talantus.”

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kāda jēga strādāt skolā, ja nav mērķa ar to iepriecināt skolēnus un sevi? Kāda jēga izveidot ģimeni, ja nav laika tiem, kurus savā ģimenē esam sasaukuši?
Kaspars Bikše, Latvijas un Dānijas augstskolu lektors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

info@izglitiba-kultura.lv

redakcija@izglitiba-kultura.lv 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.