Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rēzeknes 2. vidusskola Rēzeknes 2. vidusskola

Nosaukums: Rēzeknes 2. vidusskola
Atrašanās vieta: Dārzu iela 21/17, Rēzekne
Dibināšanas gads: 1944.gads
Skolēnu skaits: 696
Skolotāju skaits: 68
Direktors: Igors Sergejevs

Skola tika dibināta 1944. gadā uz Režicas Valsts krievu ģimnāzijas bāzes, kura savu darbu sāka 1921. gada 27. janvārī. Tobrīd skolas telpas atradās piecās ēkās dažādās pilsētas daļās, līdz 1956. gadā tika atvērta jaunā skolas ēka Dārzu ielā 21. 1974. gadā tika uzcelta trīsstāvīga piebūve skolai, kurā turpmāk kopā ar kabinetiem tika izvietota skolas ēdnīca un bibliotēka. 1988. gadā tika atvērta pirmā datorklase. 1989. gadā ekspluatācijā tika nodots divstāvu sporta komplekss, kurā līdz šai dienai notiek skolēnu sporta nodarbības. 2000. gadā tika rekonstruēts skolas stadions, uzklājot jaunu segumu. 1992. gadā skolas ēkā tika atvērts vienīgais akvaterārijs pilsētā, kurā sev mājas atrada vairāki savvaļas iemītnieki.

Tagad Rēzeknes 2. vidusskola ir viena no piecām mazākumtautības skolām Rēzeknē un vienīgā no tām atrodas pilsētas centrā. Skolā tiek īstenotas trīs izglītības programmas: 2. modeļa vispārējā pamatizglītības mazākumtautības programma, vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena mazākumtautību programma un matemātikas, dabazinību un tehnikas virziena mazākumtautību programma. Pēc vidusskolas absolvēšanas skolēniem ir iespēja uzsākt studijas Baltijas Starptautiskās akadēmijas Rēzeknes filiālē, kas atrodas turpat skolas ēkā.

„Mūsu skolas galvenais pluss ir sadarbība. Visos līmeņos starp skolēnu, vecāku un skolotāju. Sadarbība ar nākamajiem skolēniem un nākamajiem studentiem,” stāsta direktors Igors Sergejevs. Ar šā gada 1. janvāri tika atjaunota skolēnu sociālā atbalsta grupa. Šobrīd sociālais pedagogs, psihologs, logopēde, medmāsa un izglītojamo drošības administrators palīdz pilnvērtīgi skolēniem piedalīties mācību darbā. „Lai demogrāfiskās situācijas dēļ skolās ar katru gadu skolēnu skaits samazinās, mēs esam un būsim šeit, lai skolēniem nodrošinātu daudzveidīgu, kvalitatīvu un radošu izglītību. Esam, lai skolēni saprastu, ka nākotne ir mūsu pašu rokās.”

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ja mēs kā nācija, kā tauta gribam ilgtermiņā pastāvēt, izglītība ir noteicošā. Latvijas lielākā bagātība nav meži, bet gan cilvēka smadzenes. No šāda viedokļa izglītības sistēmai ir ne tikai mācīšanas un izglītošanas funkcija, bet izglītība ir arī ievērojami dzelžaināks priekšnosacījums nācijas pastāvēšanai.
Aldis Baumanis, biznesa augstskolas „Turība”rektors un valdes priekšsēdētājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.