Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Liepājas A. Puškina 2. vidusskola Liepājas A. Puškina 2. vidusskola

Nosaukums: Liepājas A. Puškina 2. vidusskola
Atrašanās vieta: Liedaga iela 5, Liepāja
Dibināšanas gads: 1945.
Skolēnu skaits: 665
Skolotāju skaits: 50
Direktors: Edīte Plamše

system/application/uploads/image/Liepājas Puškina 2_ vdsk_/3_skolen_web-2.jpg

Savu pirmo dzimšanas dienu 1945. gadā Liepājas 2. vidusskola svinēja Rožu ielā 10. Nākamajos četros gados skolas vārds un statuss mainījās apmēram ik pēc 365 dienām, līdz 1949. gadā par godu Aleksandra Puškina 150. gadadienai skola uz visiem laikiem kļuva par Liepājas A. Puškina 2. vidusskolu. Arī pēc tam ir mainījušies vārdu savienojumi, piemēram, A. Puškina Liepājas 2. vidusskola. Taču skola savu ceļojumu turpināja gluži fiziski, meklējot piemērotākās mājas. Šobrīd vidusskola jau 33 gadus ir ēkā Liedaga ielā 5 un kļuvusi par Liepājas dienvidrietumu mikrorajona izglītības un kultūras centru.

Divreiz vairāk svētku!
Latvijā ir tikai divas skolas, kuru nosaukumos ir A. Puškina vārds, taču tieši Liepājas puškinietis Ņikita Kelehsašvili 2009. gadā kopā ar skolotāju N. Zabeļinu devās uz pasaules Puškina skolu forumu Krievijā, Maskavā, publiski uzstājoties ar dižajam dzejniekam adresētu vēstuli, kurā ar 21. gadsimta skolēna skatījumu atklāja šī laika galvenos notikumus. „Vēstulē kā galveno minēju faktu, ka pasaule ir izmainījusies, cilvēki vairs tik daudz neraksta ar roku, bet sūta īsziņas un elektroniskās vēstules, taču Puškinu neviens nav aizmirsis. Mēs viņu vēl aizvien mīlam,” atstāsta skolēnu parlamenta dalībnieks Ņikita. Kopā ar pārējiem 12. klases pārstāvjiem no parlamenta runājam par skolas tradīcijām. „Tā kā esam no Puškina skolas, tad skolēni jau no 1. klases zina, ka Puškins ir kaut kas nozīmīgs un svarīgs mūsu skolai. Tāpēc arī par tradicionālajiem ikgadējiem pasākumiem izveidojušies krievu literatūras svētki, nekad neaizmirstot īpaši godināt Aleksandru Puškinu. Mēs esam iesākuši katra mācību gada noslēgumā veikt anketēšanu klasēs, jautājot gan par bijušajiem pasākumiem, gan par skolēniem vēlamajiem. Anketās lūdzam izvirzīt labāko skolotāju šajā mācību gadā. Mūsuprāt, tā ir jauka nominācija un visai skolai ļoti patīk. Anketēšanas rezultātā uzzinām ļoti daudz skolēnu vēlmju attiecībā uz skolas dzīves uzlabošanu. Tagad rūpīgi pārdomājam priekšlikumu par garo starpbrīžu pagarināšanu. Zinām, ka tas ietekmē nākamo mācību stundu sākumu, bet ir svarīgi, lai skolēni paspētu paēst. Tāpat skolēni ļoti grib skolas radio, bet to nav tik vienkārši īstenot. Mūzika nodrošinātu priecīgāku atmosfēru, varētu arī skolēniem svarīgus paziņojumus ātrāk izplatīt, jo pagaidām sanāk paziņojumus stiprināt pie stendiem, ievietot skolas mājas lapā.” Parlamenta jaunieši un prezidente Anastasija Bučoka gandarīti atklāj, ka dalība šajā skolēnu organizācijā esot ļoti daudzu skolēnu vēlme. Nesen notikušajās parlamenta vēlēšanās esot kandidējuši vairāk nekā 150 skolēni no 6. līdz 12. klasei, taču nobalsots tika par 52. „Mums patīk, ka skolā ir tradicionālie dažādu tautu svētki, jo galu galā mācību gadā mums ir vairāk svētku! Piemēram, no latviešu gadskārtu svētkiem sākumskolā un pamatskolā tiek svinēti Miķeļi. Bērni gatavo no dārzeņiem visādus mākslas darbus. 5., 6. klasēm bija interesants pasākums „Miķelis saimnieko virtuvē”. Tāpat svinam Lāčplēša dienu, kurā pārsvarā ir sporta pasākumi, lāpu gājiens. Nesen nosvinējām Latvijas 91. gadadienu, tagad gatavojamies Ziemassvētkiem.” Viens no skolēnu jaunākajiem aizraušanās veidiem ir piedalīšanās KVN pasākumos. Nu jau komanda tikusi līdz dalībai Eiropas konkursos. „Mums nav valodas barjeras – ne runājot latviski, ne angliski, ne krieviski. Mūs vieno kopīga valsts – Latvija, kopīgas problēmas, viena jūra un kultūra, ar pārējo pasauli – zeme un saule. Mūsuprāt, jo mazāka valodas barjera, jo vienotāki varam būt.”

system/application/uploads/image/Liepājas Puškina 2_ vdsk_/1__web_skolotaja_3.jpgPateicībā par ieguldīto   
Tā kā Liepāja ir slavena ar labu sportistu sagatavošanu, tad Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā īpaša vieta ir arī hokejistiem. Skolai radoša un aktīva sadarbība izveidojusies ar AS „Liepājas metalurgs”. Tiek realizēts kopīgi izstrādātais projekts „Izglītība. Karjera. Darbs”. Tas dod iespēju lielākus skolas pasākumus rīkot „Liepājas metalurga” muzejā, organizēt ekskursijas, „ēnu dienas” un citus karjeras izvēles pasākumus. Par skolas lieldraugu dēvētais Kirovs Lipmans aizsācis tradīciju piešķirt sportistiem prēmijas gan par sportisko, gan mācību panākumu sasniegšanu, un tādu laureātu ir daudz! Taču K. Lipmans ne tikai kā AS „Grindeks” padomes priekšsēdētājs ar savu atbalstu palīdzējis renovēt gan skolas lasītavu, gan citas mācībām nepieciešamās telpas un ķīmijas kabinetu, bet... „Lipmana kungs jau astoņus gadus uzticīgi ir kopā ar mums un skolas namā investējis vairākus desmitus tūkstošu latu,” stāsta skolas direktore Edīte Plamše. Kirovs Lipmans, būdams bērns, šajā skolā mācījās tikai 3. klasītē. Ar vienu mācību gadu ir bijis gana, lai pēc gadu desmitiem atgrieztos un sameklētu savu pirmo skolotāju. Tiesa, godājamā pedagoģe jau aizsaulē, taču cieņa pret skolu Lipmana kungam esot palikusi un uzsākusies veiksmīga sadarbība. Viena no senākajām tradīcijām skolā ir Puškina prēmijas pasniegšana. Prēmijas atkarībā no nominācijām saņem mācībās labākie skolēni no 4. līdz pat 12. klasei. Mecenāts prēmijām ir AS „Liepājas metalurgs”. Par jaunāko tradīciju skolai kļuvusi labo darbu Latvijai apkopošana. To vākšana aizsākta valsts 90. jubilejā, taču jaunie darbiņi tiks apkopoti skolas 65 gadu jubilejā, kas tiks svinēta nākamgad. Skolēni par saviem labākajiem darbiem Lat