Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

60 gadus sirds izglītībā

Autors: Vita Pļaviņa @ 02.02.2011.

60 gadus sirds izglītībā
Foto: RJTC

Rīgas Jauno tehniķu centrs (RJTC) janvārī nosvinēja 60 gadu ilgu veiksmīgu pastāvēšanu. Direktore Ramona Šmitiņa atzīst, ka visus šos gadus centra veiksmes atslēga un stiprā puse ir pedagogi. Skolotāji, kas jauniešus ievirza tehniskās jaunrades, sporta un mākslas pasaulēs ir kā autoritātes jaunajai paaudzei, jo ar savu darbu, attieksmi pret audzēkņiem, savu patriotisko vērtīborientāciju, ir labs paraugs un jaunieši vēlas sasniegt to pašu, ko viņu pedagogi un vēl vairāk. „Mūsu skatījumā – interešu izglītība ir sirds izglītība, kas palīdz jaunietim veidoties par attīstītu un drošu personību, par izglītotu un vērtīborientētu Latvijas patriotu!”

lasīt tālāk

Viss notiek!

Autors: Vita Pļaviņa @ 24.11.2010.

Viss notiek!
Foto: M.Pakulis

Rīgā un Jelgavā norisinājies tehniskās jaunrades dienu pasākumu cikls. Jaunieši būvēja ūdensdzirnavas, veidoja līdz 20 cm augstus vulkānus no pārtikas un sadzīves ķīmijas vielām, konstruēja transportlīdzekļus, programmēja algoritmus skudru pūžņa vadīšanai un radīja sumo robotus. Kopumā Rīgā tehniski radošajās darbnīcās piedalījās 235 skolēni, savukārt Jelgavā – 132. Tehniskās jaunrades dienās Rīgā vispieprasītākā bija darbošanās ķīmijas virtuvē, kur eksperimentiem ļāvās 56 dažāda vecuma interesenti, savukārt vismazākā – programmēšanas labirintā, kur spēkus izmēģināja 21 dalībnieks.

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Skolēniem ir svarīgi, lai uzmanība tiek pievērsta ikvienam, tādēļ ir jānovērtē katra paveiktais. Ja, piemēram, ir ieviesusies kļūda, tad kopīgi noskaidrojam, kāds ir iemesls; ja viss ir izdevies, ir jāuzslavē.
Jānis Dūrējs, Jelgavas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

info@izglitiba-kultura.lv

redakcija@izglitiba-kultura.lv 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.