Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

„Šaipus. Viņpus”. Lūcijas Rancānes 70. gadadiena

Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā š.g. 30.martā notika Lūcijas Rancānes 70. gadadienas atceres pasākums. Tā galvenais notikums bija mākslinieka un skolotāja Antona Rancāna grāmatas „Šaipus. Viņpus” atvēršanas svētki, jo grāmata veltīta Lūcijai Rancānei, ilggadīgai skolas direktorei, kas gadu jau kā dzīvo viņsaulē. Pasākumu bagātināja A. Rancāna koka skulptūru izstāde, kas veltīta Nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Zālē goda vietā līdzās grāmatas autoram un skolas direktorei Gundegai Rancānei sabiedriskais darbinieks, Nacionālo partizānu atbalstītājs un piemiņas iemūžinātājs Zigfrīds Rihards Berķis no Balviem. Makašānu skolas draugi un Latgales Nacionālo partizānu tuvinieki: Neatkarības vienības vadītāja Augusta Kudreņicka dēls Imants Kudreņickis, partizāna Jāņa Gailuma māsa Broņislava Dzelzskalēja, partizāna Jāņa Gleizda mazmeita Alise Jonāne, partizānu atbalstītājas Annas Jermacānes meita Aija Jermacāne. Vēsturnieki: Zigmārs Tručinskis un Inese Dreimane. Žurnālists Viktors Avotiņš. Aktieris Bērtulis Pizičs. Rēzeknes novada izglītības darba speciāliste Elita Opincāne, Rēzeknes novadpētniecības muzeja direktore Anastasija Strauta. Bijušais izglītības ministrs un Saeimas deputāts Kārlis Greiškalns. Ar viņa un arī bijušā Saeimas deputāta, kultūras ministra un Eiroparlamenta deputāta Riharda Pīka, kas bija kopā ar kundzi, atbalstu Makašānos  uzcelta jaunā skola. Filoloģe Pārsla Muceniece un literatūrzinātnieks Edgars Mucenieks. Valsts Izglītības satura centra (VISC) vecākā referente Ilze Kadiķe, kas A. Rancānam pasniedza atzinības rakstu. Skolas direktore G. Rancāne klātesošos informēja, ka marta sākumā skola saņēmusi akreditācijas apstiprinājumu nākamajam darba periodam..

Grāmatas „Šaipus. Viņpus” (248 lpp.) autors un izdevējs – A. Rancāns. Iespiesta par autora personīgajiem līdzekļiem labā poligrāfiskā kvalitātē SIA „Latgales druka” 300 eksemplāru metienā.

Šī grāmata ir plašākais Ziemeļlatgales nacionālo partizānu Neatkarības vienības un Nautrēnu vidusskolas pretpadomju organizācijas „Latgales vanagi” pētījums.

Grāmatā lasītājs atradīs piemirstas, nezināmas cēloņsakarības, faktus, salīdzinājumus, kas palīdzēs kliedēt neziņu, noskaidrot citkārt sagrozīto informāciju par dažiem Latgales nacionālajiem partizāniem, viņu atbalstītajiem un nodevējiem. Tā ir labs izziņas avots izglītības darbiniekiem visu līmeņu mācību iestādēs sevišķi tagad, kad skolās beidzot māca Latvijas vēsturi kā atsevišķu mācību priekšmetu

http://www.izglitiba-kultura.lv/avize/nr14-2012

 « Atpakaļ uz galerijām


Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)