Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

„Šaipus. Viņpus”. Lūcijas Rancānes 70. gadadiena

Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā š.g. 30.martā notika Lūcijas Rancānes 70. gadadienas atceres pasākums. Tā galvenais notikums bija mākslinieka un skolotāja Antona Rancāna grāmatas „Šaipus. Viņpus” atvēršanas svētki, jo grāmata veltīta Lūcijai Rancānei, ilggadīgai skolas direktorei, kas gadu jau kā dzīvo viņsaulē. Pasākumu bagātināja A. Rancāna koka skulptūru izstāde, kas veltīta Nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Zālē goda vietā līdzās grāmatas autoram un skolas direktorei Gundegai Rancānei sabiedriskais darbinieks, Nacionālo partizānu atbalstītājs un piemiņas iemūžinātājs Zigfrīds Rihards Berķis no Balviem. Makašānu skolas draugi un Latgales Nacionālo partizānu tuvinieki: Neatkarības vienības vadītāja Augusta Kudreņicka dēls Imants Kudreņickis, partizāna Jāņa Gailuma māsa Broņislava Dzelzskalēja, partizāna Jāņa Gleizda mazmeita Alise Jonāne, partizānu atbalstītājas Annas Jermacānes meita Aija Jermacāne. Vēsturnieki: Zigmārs Tručinskis un Inese Dreimane. Žurnālists Viktors Avotiņš. Aktieris Bērtulis Pizičs. Rēzeknes novada izglītības darba speciāliste Elita Opincāne, Rēzeknes novadpētniecības muzeja direktore Anastasija Strauta. Bijušais izglītības ministrs un Saeimas deputāts Kārlis Greiškalns. Ar viņa un arī bijušā Saeimas deputāta, kultūras ministra un Eiroparlamenta deputāta Riharda Pīka, kas bija kopā ar kundzi, atbalstu Makašānos  uzcelta jaunā skola. Filoloģe Pārsla Muceniece un literatūrzinātnieks Edgars Mucenieks. Valsts Izglītības satura centra (VISC) vecākā referente Ilze Kadiķe, kas A. Rancānam pasniedza atzinības rakstu. Skolas direktore G. Rancāne klātesošos informēja, ka marta sākumā skola saņēmusi akreditācijas apstiprinājumu nākamajam darba periodam..

Grāmatas „Šaipus. Viņpus” (248 lpp.) autors un izdevējs – A. Rancāns. Iespiesta par autora personīgajiem līdzekļiem labā poligrāfiskā kvalitātē SIA „Latgales druka” 300 eksemplāru metienā.

Šī grāmata ir plašākais Ziemeļlatgales nacionālo partizānu Neatkarības vienības un Nautrēnu vidusskolas pretpadomju organizācijas „Latgales vanagi” pētījums.

Grāmatā lasītājs atradīs piemirstas, nezināmas cēloņsakarības, faktus, salīdzinājumus, kas palīdzēs kliedēt neziņu, noskaidrot citkārt sagrozīto informāciju par dažiem Latgales nacionālajiem partizāniem, viņu atbalstītajiem un nodevējiem. Tā ir labs izziņas avots izglītības darbiniekiem visu līmeņu mācību iestādēs sevišķi tagad, kad skolās beidzot māca Latvijas vēsturi kā atsevišķu mācību priekšmetu

http://www.izglitiba-kultura.lv/avize/nr14-2012

 « Atpakaļ uz galerijām

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Šajā pasaulē ir jāmācās nepalikt pie autoritātes teiktā atstāsta, bet izmantot to kā starta laukumu savai domai un saviem darbiem. Tajā pašā vai pilnīgi citā virzienā.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.