Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Nr.9 (519)

Nr.9 (519)

Elektroniskā PDF versija2.83 EUR


Apmaksas veids: piesakies sistēmai
vai ievadi kontaktdatus

Pēc maksājuma veikšanas nopirktais izdevums lejupielādēsies jūsu datorā. Jūs saņemsiet arī e-pasta ziņojumu ar saiti uz elektronisko izdevumu (lai lejuplādētu dokumentu, pieteikšanās sistēmai ir obligāta).

Abonēt avīzi

Lasi avīzē

AKTUĀLI

Latvijas skolēni izcīna medaļas Baltijas informātikas olimpiādē

Vienu no zelta medaļām izcīnīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Ingus Jānis Pretkalniņš, vienu no sudraba godalgām ieguva Aleksandrs Zajakins no Rīgas 89. vidusskolas, bet vienu no bronzas medaļām – Roberts Leonārs Svarinskis no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas. 

Rīgas skolu pedagogi aizvien aktīvāk izmanto „Mācību mākoņa” iespējas

Lai strādātu „Mācību mākonī”, ir jābūt „Mykoob” vai „E-klases” lietotājam. Pievienoties un darboties „Mācību mākonī” var, izmantojot „Mykoob” vai „E-klases” autorizāciju. 

VIEDOKLIS

Par ozoliem, robežām, stāstiem un komandām, kas nezaudē

„Varam mācīties, ja domājam par to, cik katrā gadījumā liela nozīme ir bijusi kontekstiem un ārējiem spēkiem, cik – paša cilvēka dabai un apzinātai izvēlei, kad centīgums ir slavējams un kad vispirms būtu vajadzējis ievilkt elpu un padomāt,” rosina Aija Tūna. 

REFORMA

Domā, domā, ko tu domā, jāpadomā...

Strauji mainās tehnoloģijas, tiek ieviesti jauni produkti, tādēļ skolai ir jādomā, kādā veidā nenoteiktību pārvērst par aizrautību, kurā tiek iesaistīti skolēni.

KONFERENCE

Vienīgā iespēja un saskarsme ar latviešu valodu ir skolā

Ir radies priekšstats, ka skolēnu ģimenes dzīvo pavisam citā, izolētā pasaulē – gan informācijas, gan kultūras; tas savā ziņā ir pat traģiski. Sadzīvē tiek novērots, ka latvieši sarunā bieži pāriet uz krievu valodu.

Kā notiek bilingvāla un multilingvāla izglītība Rīgas skolās

Manuprāt, konkrētas valodas mācību stundā skolotāja uzdevums ir nejaukt valodas, ļaut izteikties vienā valodā. Daudz ir jaukto ģimeņu, arī sadzīve ienes korekcijas. Pati esmu no jauktas ģimenes – un konstatēju, ka valoda kļūst arvien piesārņotāka.

Mēs negribējām palikt malā!

Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka uzsver, ka nevēlas palikt malā, tādēļ meklē iespējas, kā radīt skolu, kurā paši skolotāji gribētu mācīties.

PROJEKTS

Pabeigts pirmreizējs bērnu valodas pētījums

„Ja ģimenē ir dažādu tautību vecāki, tas nenozīmē, ka bērns prot abas valodas. Secinājām, ka divās valodās brīvi runājošu bērnu vecumā līdz sešiem gadiem Latvijā nav daudz, tomēr kopumā vairāku valodu prasme pieaug,” teica D. Markus.

REFORMA

„To vajag zināt! To vajag just!” jeb Īsa pamācība mācīšanā

Mārupes novada Skultes sākumskolas skolotājs Valdis Čeičs uzskata, ka mācību stundas plānojumam vispirms ir jābūt redzamam, taustāmam, dzirdamam, resp., jutekliskam. Tas arī pašam skolotājam ļaus komfortabli un profesionāli justies mācību stundā.

PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBA

„Visi kopā”: mākslas skolu audzēkņu un pedagogu veikums

Šogad Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņi daudzveidīgos pedagogu sagatavotos uzdevumos un aktivitātēs izzināja grafikas dizainu un valsts konkursā veidoja iesaiņojumu konfektēm, smūtijiem, našķiem – gan konkrētiem, gan izdomātiem produktiem. 

KONFERENCE

Rakstura izglītība – pamats katra cilvēka izaugsmei

Ir nepieciešamas radikālas pārmaiņas morālās izglītošanas laukā, kur pirmā nepieciešamība ir morālā skaidrība – skaidras robežšķirtnes starp labo un ļauno uzrādīšana.

PIEREDZE

Orientēšanās spēle „Stratēģija „Eiropa 2020”” Rīgas 25. vidusskolā

Piedaloties spēlē, ieguvām ne tikai jaunas un atsvaidzinājām vecās zināšanas, bet tā noteikti komandām palīdzēja arī saliedēties, jo punktos bija jāierodas reizē, un komanda šķelties nedrīkstēja – tas bija viens no galvenajiem spēles noteikumiem. Visu notikumu un projektu galvenā doma, ko cenšamies pavēstīt apkārtējiem, ir draudzība un saliedētība.

 

 

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Izšķiroša nozīme ir tieši mācīšanas metodikai, ko bieži skolotāji nenovērtē. Galvenais nav matemātiskus jēdzienus iegaumēt bez jēgas; galvenā ir izpratne, uzskatāmais priekšstats.
Daugavpils Universitātes mācībspēki


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgaram bieži bija vēlme iedzert, bet viņš zināja savas robežas, kā par piemēru: viņš nelika galdā to, kas viņam pieder, un šajā gadījumā tas bija zirgs, kurš piederēja muižas valdniekam.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.